Dr Simeonsi dieedi meeskond on aastast 2012 nõustanud rohkem kui 14 000 klienti nende kaalulangetusteekonnal, seades alati positiivse kliendikogemuse esikohale. Oleme oma tiimi varustanud vajalike teadmistega ning kaasanud klientide toetamisse terviseküsimustes koostööpartneri, oma ala tipu arst-dietoloog dr Natalia Trofimova, kelle 40-aastane kogemus aitab ka keerulisemates olukordades lahendusi leida. 

Seekord räägime ühe meie meeskonna jaoks haruldase loo Karinist, kelle versiooni Dr Simeonsi dieedi läbimise kogemusest meedia kajastab. Meile lugude jutustamine väga meeldib ning pakume seda võimalust ka alati klientidele, kes on reegleid austades dieediprogrammi läbinud. Saame aru ka meediaväljaande positsioonist, sest nende roll on atraktiivset sisu toota, kuid antud loo kontekstis tundsime, et oodatud vastureaktsioon sopa loopimisel kliendi suunas ei vasta meie professionaalsuse tasemele. Milles lugu seisnes ning mida õppisime, sellest lähemalt.

Meie teame Karinit kui toredat ja iseseisvat naist, kes 2020 augustis otsustas Dr Simeonsi dieedi läbimisega oma lisakilodest vabaneda. Meeskonnaliikmete jaoks on oluline austada inimese privaatsust, see tähendab, et kui dieedipidaja valik on omal jõul dieet läbida, siis sellest peetakse lugu. Karini toitumispäevikust võisime küll lugeda apsakaid, aga lõppkokkuvõttes on hea enesetunne ja isiklike eesmärkide saavutamine esmaoluline. Kui uurisime, kuidas läheb, oma konsultandile ka isiklikes vestlustes head enesetunnet ja rahulolu klient peegeldas – dieediringiga kadus üle 7 kilo.

Pool aastat hiljem võis Karin rõõmustada dieediringijärgse stabiilse kaalunumbri üle ning otsustas 2021 veebruaris taas teekonda alustada. Seekord oli suhtlust dieedikonsultandiga vähe, Karini sõnul oli see teadlik valik, sest juhend on olemas ja süsteem juba selge. Teise dieediringi kaalulangetuse etapi lõppedes sai naine õnnelik olla 18,5 kilo kergema kaalunumbri üle.

 

Kui kõik kulges kenasti, mis siis juhtus?

Meievahelise suhtluse põhjal polnud probleemi tegelikult kuni teistkordse dieediprogrammi läbimise stabiliseerimise etapi (3-nädalane periood kaalulangetuse järgselt, kus klient on tavatoitumisel tagasi, ent välistab kaalunumbri stabiilseks muutmise huvides menüüst tärklist ja suhkrut sisaldavad toiduained ehk inimene ei tee enam dieeti) 11. päevani kui Karini kehale tekkis põletikuline moodustis abstsess, millega naine arsti poole pöördus. Mõistame täiesti olukorda, et nn mädapaise võib olla hirmutav ning täpsema info puudumisel on oht meelevaldsete seoste tekkimisele. Nii ka antud olukorras – saime Karini probleemist teada, kui ta soovis Dr Simeonsi dieedi Facebooki tugigrupis postitada vastavasisulise teemapüstituse viitega, et mure on dieedi läbimisest põhjustatud.

Dr Simeonsi dieedi meeskonna üheks oluliseks missiooniks läbi aastate on kliendi teadlikkuse tõstmine nii tervisliku toitumise kui terviseprobleemide tekkepõhjuste osas. Terviseandmete käsitlemine on alati väga personaalne teema ning oma töös lähtume rangelt ka seadusest ettenähtud isikuandmete kaitse regulatsioonidest. Seetõttu olukorras, kus meil inimese abistamiseks ja olukorra kommenteerimiseks on tarvis täiendavat informatsiooni, võtab alati dieedikonsultant personaalselt ühendust ja annab vastused ning soovitused inimesele otse edasi. Kui on tarvis peakonsultandi või erandjuhtudel hoopis dr Trofimova pädevust, kaasatakse hinnangu andmiseks vajalikud eksperdid. 

Antud juhtumi puhul teavitasime klienti hilisõhtusel tunnil nii tugikeskuse kui isikliku dieedikonsultandi kaudu, et hommikul võtab peakonsultant ühendust – täpsustab asjaolusid ning annab vastavad eksperdi soovitused. Nii toimisimegi, muuhulgas selgitasime abstsessi tekkepõhjuseid, sest mädapaise tekib tavaliselt bakteritest tingitud põletiku ehk infektsiooni tagajärjel. Kahjustav bakter pääseb koesse või elundisse vigastuse, hingamisteede või soole kaudu ning vere või lümfi teel levides ja sellel ei saa mingit seost olla 11 päeva varem lõppenud dieediga. Erandina tekkivates olukordades, kus klient tunneb end tervisliku seisundi osas ebakindlalt, pakume alati ka dr Trofimova vastuvõtu eest tasumist. Seekord Karin ei pidanud arst-dietoloogi konsultatsiooni vajalikuks.

 

Milleks siis üldse meediasse pöörduda?

Dr Simeonsi dieedi Facebooki tugigrupp on ülimalt tore kogukond enam kui 4200 dieedisõbrast. Dr Simeonsi dieedi meeskonna roll grupi modereerimisel on kindlustada, et tegemist oleks turvalise keskkonnaga kõigile oma mõtete jagamisel ning tagada, et antud soovitused oleksid vastavuses dieedi reeglistikuga. Kommentaare me ei modereeri ega kustuta – kõik saavad vabalt arvamust avaldada, ent uued postitused käivad tiimi silma alt läbi, et need ei sisaldaks dieedi kasutustingimuste vastu eksivat sisu (nt ost-müük postitused, dieedipaketi sisu müümine kolmandatele osapooltele on keelatud) ning klient saaks keerulisemate küsimuste puhul kohese tagasiside kas tugigrupi seinal või personaalses suhtluses dieedikonsultandiga. 

Me ei tolereeri, ega hakkagi kunagi tolereerima ründavat käitumist või mittelugupidavat suhtumist kaasliikmetesse tugigrupis. Kiusamist ja põhjendamatut negatiivsust on ühiskonnas niigi palju ning see on asi, mis meie ettevõtte väärtustega kaasas ei käi ning millele platvormi me ei ole nõus andma. Tugigrupis on aastate jooksul esinenud juhte, kus eelnevast lähtuvalt oleme pidanud inimese liikmeskonnast ebasobiva käitumise tõttu eemaldama, ka Karin oli üks neist – kuna me kommentaare ei modereeri ega kustuta, võib soovija grupi otsingu kaudu olukorraga tutvuda.

Anname endale aru, et ükskõik kui palju me ka ei panusta kliendi toetamisse ja abistamisse, isegi dieedivälistes teemades nende nõustamiseks, siis solvumisest ja trotsist tiivustatud tegevusi me ei saa kuidagi takistada. Saame vaid olla ausad, siirad ja professionaalsed, nagu oleme harjunud olema ka igapäevases kliendisuhtluses, ning omal moel üritada klienti mõista, miks ühe hetkega kogu dieedi läbimise kogemus muutus kliendi jaoks negatiivseks sooviga meedia asjasse segada ja õppida olukorrast.

Meie sügav lugupidamine kuulub kindlalt klientidele, kes Dr Simeonsi dieedi läbimisel reegleid austavad ja usaldavad dieedikonsultanti parima tulemuste saavutamiseks. Teie olete need inimesed, kelle nimel me oma tööd teeme – hommikust hilisõhtuni ja isegi nädalavahetustel olemas olles, et kliendi meel oleks rahulik ja kindlustunne alati olemas.

 

Mida olukorrast õppisime?

 1. Dieedikonsultandi rolli tähtsus kaalulangetamisel vajab endiselt põhjalikumat käsitlust

  Korrutame seda küll absoluutselt igal pool, kuid eestlaslik “saan ise hakkama”-suhtumine võtab inimestes võimust. Siiralt soovime, et inimesed mõistaksid konsultanditeenuse kasutamise vajalikkust. Oma töös näeme igapäevaselt olukordi, kus inimene arvab end tegutsevat reeglitekohaselt, ent apsakaid tegelikult jagub. Konsultandil pole õigust inimese eraellu tungida, seega isegi kui on soov abiks olla, abi vastuvõtmise otsuse saab ikkagi teha vaid inimene ise.

 2. Meediaväljaanded armastavad intriigi, ent harva otsivad tegelikku tõde ja kajastavad tasakaalustatult

  Elu õpetab, et väga palju sõltub teemade kajastamisel sellest, kui värvikas on teema ja kui paljude inimeste tähelepanu sellega õnnestub püüda. Tõde või õiglust otsida on sealjuures keeruline.

 3. Avatud suhtlus, positiivne hoiak ja professionaalsus igas olukorras jäävad alati Dr Simeonsi dieedi meeskonna väärtusteks

  Dr Simeonsi dieedi meeskond säilitab alati professionaalsuse, ka keerulistes olukordades, kus võiks iseenda kaitseks valida alternatiivse tee. Usume, et see on põhimõttekindel väärtus, mis aitab end turvaliselt tunda igal kliendil. Me oleme päriselt siin, et aidata Sind tulemusteni. Positiivne hoiak motiveerib ka dieedipidajaid säilitama oma eesmärgikindluse ning mõistma, et igale olukorrale on alati lahendus. Loodame, et hindate ja tunnetate siirust ja avatust meie igapäevases suhtluses – see on meie jaoks oluline!

Karinile soovime kõigest hoolimata vaid head ja edu edaspidiseks. Loodame, et süda sai rahu ja lugu sellises vormis kajastatud, nagu endale eesmärgiks seadis.

Meie meeskond võttis vastu otsuse, et kaamera ette me Karini kogemust detailselt kommenteerima nii eetilistel põhjustel kui andmekaitse regulatsioonist tulenevatest piirangutest ei soovi minna. Jagame oma täies mahus vastuseid Kuuuurija reporteri küsimustele, sest saame varasema kogemuse põhjal eeldada, et terviklikult neid vaatajaskonnaga ei jagata:

 

 • Toitumisnõustajad soovitavad inimesel süüa viis puuvilja päevas. Teie kava näeb ette, et inimene võib süüa ainult ühe õuna. Kuidas saab inimene sel juhul kõik vajaminevad vitamiinid/mineraalained kätte?

Dr Simeonsi dieedi ajal saab inimene toidulaualt ja varurasvadest kombineerituna 2000-4500 kcal vastavalt keha päevasele kaloraaživajadusele, sh rasvlahustuvaid vitamiine, mineraale, aminohappeid, rasvhappeid ja muid fütotoitaineid, mille varud on lisaks toidulaualt saadavale ka varurasvades olemas. Dr Simeonsi dieedi menüüvalikus on lubatud toiduainete hulgas kokku 7 puuviljaliiki, 27 köögiviljaliiki ja lai valik valku sisaldavaid toiduaineid. Inimene saab kasutada kas näidismenüüsid või leida personaalsed kombinatsioonid koos isikliku dieedikonsultandiga.

 • Miks peab inimene end enne dieediga alustamist nuumama? 

Dr Simeonsi dieedi esimene etapp on oluline, et üleminek kaalulangetuse etapile oleks kehale sujuvam ja et varurasvadest rakutoidutasandi toitainete kättesaadavus oleks täielikum.

 • Meile intervjuu andnud Karin väidab, et soovis Dr Simeonsi Facebooki gruppi jätta pisut negatiivsemat kommentaari (rääkida kõrvalmõjudest, mis tema kehaga dieeti pidades aset leidsid) kuid seda kommentaari ei lubatud avaldada. Miks?

Karin oleks soovi korral saanud kommentaari jätta, sest kommentaare me tugigrupis ei modereeri ega kustuta. Klient soovis teha hoopis Dr Simeonsi dieedi tugigrupis eraldi postitust, mida ei võetud vastu, sest iga kliendiga seotud küsimused on personaalsed ning kliendi parimaks abistamiseks vajasime täpsustavat informatsiooni. See info anti hilisõhtul ka kliendile nii tugigrupi kaudu kui isikliku dieedikonsultandi vestluses, et temaga võtab peakonsultant ühendust pärast kliendi toitumispäevikuga tutvumist. Järgmisel hommikul võtsime kliendiga kõne teel ühendust, arutasime tema dieedi kulgu ja murekohti ning andsime spetsialisti soovitused.

 • Mis hariduse on saanud teie toitumisnõustajad?

Meie konsultandid on saanud spetsiaalse Dr Simeonsi dieedi meetodiga kaalulangetuse nõustamiseks väljaõppe, Dr Simeonsi dieedi konsultante juhendab peakonsultant, kes on õppinud toitumisnõustaja õppes. Peakonsultandile on täiendavaks toeks oma töös ja erijuhtude nõustamisel 40-aastase kogemusega arst-terapeut-dietoloog dr Natalia Trofimova, kelle juurde suunab peakonsultant vajadusel kliente täiendavasse kontrolli.

 • Millised kõrvalmõjud võivad teie dieediga tekkida? Mis hetkel tuleb dieet ilmtingimata lõpetada?

Reeglitekohase Dr Simeonsi dieedi läbimise ajal erilisi kõrvalmõjusid loetleda ei saa. Sarnaselt kõikidele paastu- ja kehapuhastusprogrammidele võib esineda veresuhkru ja/või ajutist vererõhu langust, mille tunnused on pearinglus, kerge nõrkus ja vähene iiveldustunne. Nendeks puhkudeks on juhendis selged juhised, kuidas toimida ja soovi korral nõustab dieedikonsultant ka alati kiirelt ja personaalselt. Dr Simeonsi dieedi lõpetamise peamiseks näidustuseks on juht, kus klient ei ole suutlik dieedi reeglistikku järgima. 

 • Millest võib olla tingitud see, kui inimese kehale tekib dieedi ajal mädanik?

Ükskõik millise kaalulangetusmeetodi kasutamine ei muuda inimest immuunseks erinevate tervisemurede tekkimise vastu, millel kaalu langetamisega seost pole. Rõhutame, et antud juhtumi puhul oli klient teistkordse kaalulangetuse järel juba 11 päeva olnud tavatoitumisel, välistades kaalunumbri säilitamise huvides menüüst suhkrut ja tärklist sisaldavad toiduained. Abstsess tekib tavaliselt bakteritest tingitud põletiku ehk infektsiooni tagajärjel. Kahjustav bakter pääseb koesse või elundisse vigastuse, hingamiseteede või soole kaudu ning vere või lümfi teel levides ja sellel ei saa mingit seost olla dieediga.

 • Karin väidab, et Dr Simeonsi dieedi konsultandid hakkasid tema tervisehädades süüdistama teda ennast. Miks see nii oli?

Meie dieedikonsultandid on saanud põhjaliku väljaõppe, kuidas klientide murede korral toimida. Kliendi süüdistamine pole kindlasti osa sellest, sest fookus on alati lahenduste leidmisel. Küll aga ei saa me lubada teiste klientide suhtes lugupidamatut käitumist meie poolt modereeritavas Dr Simeonsi dieedi Facebooki tugigrupis, mis on loodud dieediläbijate jaoks turvaliseks keskkonnaks. Kuna me kommentaare ei modereeri ega kustuta, saab soovija tugigrupist eemaldamiseni viinud olukorraga tutvuda otsingut kasutades.

 • Kas madal vererõhk on antud dieedi puhul tavaline kõrvalnäht?

Madal vererõhk ei ole dieedi läbimisel tavaline kõrvalnäht. Olukord võib tekkida, kui inimene tarbib vererõhualandajaid ja ei ole täitnud raviarsti tarbeks vererõhupäevikut, et arst saaks vastavalt kaalulangetusele ja vererõhu stabiliseerumisele rohtu vastavalt olukorrale doseerida. Inimene personaalselt ravimikogust vähendada ei tohi, seda tuleb teha koostöös arstiga kindlasti. Kui inimesel on dieedieelselt juba madal vererõhk, tuleb sellest kindlasti dieedikonsultandile teada anda ja dieedi läbimisel on võimalik personaalselt läheneda.

 • Kas dieeti tehes võivad esineda tasakaaluhäired ja kas autojuhtiminegi võib olla seetõttu raskendatud?

Kõikide paastude ja lühiajaliste kehapuhastusprogrammide puhul võib esineda veresuhkru ja/või ajutist vererõhu langust, mille tunnused on pearinglus, kerge nõrkus ja vähene iiveldustunne. Sellistel juhtudel soovitame järgida juhendis toodud soovitusi ning pöörduda nõu saamiseks meie dieedikonsultandi poole. Igaks juhuks võib taskus kaasas kanda klaaskomme või väikest kogust suhkrut, sama soovitus on olemas ka dieedijuhendis iseseisvatele dieedipidajatele.

 • Kas dieeti võivad teha kõik inimesed või milliste tervisehädadega seda kindlasti teha ei tohi?

Dr Simeonsi dieedi läbimiseks on loetelu vastunäidustusi: neerukivid, kui avatud kõhuõõne operatsioonist pole möödas 2a, rasedus ja rinnaga toitmine, liigse varurasva puudumine.

 • Kas te kontrollite kliente ja nende tervislikku olukorda enne, kui nad dieediga algust teevad? 

Julgustame Dr Simeonsi dieedi huvilisi alati dieedipaketi soetamise eel dieedikonsultandi või isikliku raviarstiga nõu pidama. Dr Simeonsi dieedi meeskond teeb hea meelega koostööd kõikide raviarstidega, kes metoodika füsioloogilistest protsessidest põhjalikumat ülevaadet soovivad. Riskide maandamiseks küsib isiklik dieedikonsultant alati kliendilt pärast dieedipaketi soetamist tervisliku seisundi täpsustust. Juhul, kui klient avastab 14 päeva jooksul, et Dr Simeonsi dieedi metoodika või tulemuslikkus ei vasta tema ootustele, maksab ettevõte 100% raha tagasi.


Ühtlasi annab klient dieedipaketti soetades meile nõusoleku, et:

  1.       Kasutaja teadvustab, et teenusepakkuja ei ole tervishoiuteenuse osutaja ega paku meditsiinilisi teenuseid ega anna meditsiinilisi soovitusi või lubadusi.
  2.       Teenusepakkuja pakub teenuseid isikutele, kelle tervislik seisund on pakutavate teenuste kasutamiseks sobiv. Kasutajalepingu sõlmimisega kinnitab kasutaja oma tervisliku seisundi sobivust teenuste tarbimiseks.
  3.       Teenusepakkuja poolt pakutavate teenuste kasutamisel jälgib kasutaja ise või vastava erialateadmisi omava isiku abiga oma tervislikku seisundit ning vähima kahtluse või sümptomi tekkimisel peab nõu oma arstiga ning lõpetab koheselt teenuse kasutamise.
 • Dr Simeonsi lehel ei ole näha negatiivseid kommentaare. Kas kõik negatiivsed hinnangud kustutatakse või ei lubata neid lehel avaldada?

Dr Simeonsi dieedi Facebooki tugigrupi kommentaare ei modereerita ega kustutata, igaüks saab vabalt vastavalt soovile arvamust avaldada. Liikmete postitustest võetakse vastu 99% – tagasi lükatakse vaid juhul, kui inimene eksib Dr Simeonsi dieedi kasutustingimuste vastu (keelatud on dieedipaketi osade müümine kolmandatele osapooltele, st ostu-müügi pakkumisi me ei vahenda) või kui postitusele tagasiside andmiseks vajab Dr Simeonsi dieedi meeskond kliendilt täpsustavat infot ja sellisel juhul võetakse kliendiga personaalselt ühendust, nagu Karini juhtumi puhul. Olukorras, kus Karin oleks soovinud pärast andmete täpsustamist oma postitust teha, oleks see avaldatud, sest ettevõttel oli täiendav info olemas. 

 • Mis te arvate, mis läks Karini dieedis halvasti ja kui ta eksis siis milles?

Karin kaotas kahe pooleaastase vahega läbitud Dr Simeonsi dieediringiga kokku 18,5kg. Kliendi toitumispäevikuga tutvudes võib näha reeglitevastast tegutsemist, ent suure algkaalu tõttu õnnestus kliendil sellest hoolimata personaalsetest eesmärkidest lähtuvalt kaalu langetada. Kui klient oleks soovinud tulemuslikkust parandada, oleks seda õnnestunud hõlpsalt teha dieedikonsultandi tasuta teenust kasutades. Saame Karinit kiita tubli kaalunumbri hoidmise osas kahe dieediringi vahele jäänud 6-kuulisel perioodil, see viitab, et klient ei ole naasnud vanade toitumisharjumuste juurde. Teisele dieediringile läks Karin vastu vestluste põhjal entusiastlikult, ka kaalulangetuse tempo teisel dieediringil oli kliendil parem. Põhimure Karini juhtumi puhul on see, et klient ei teinud olulistel hetkedel, kus iseenda teadmistest puudu jäi, koostööd oma dieedikonsultandiga, kes oleks saanud vajaduse korral ka Dr Simeonsi dieedi meeskonna võimaluste hulgas olevaid eksperte kaasata. Dr Simeonsi dieedipaketi hulka kuulub dieedikonsultandi teenus põhjusega – reeglistik on küll üks, kuid inimestel pole tihti vajalikke teadmisi, et enda organismile sobivaid kombinatsioone leida, et enesetunne püsiks hea ja kaalulangetuse tempo mõistlik.

 

Hea dieedisõber, oleme Sinu jaoks alati olemas!

Lugupidamisega

Aire Kängsep
Dr Simeonsi dieedi peakonsultant

 

NB! Antud postituse sisu kopeerimine ja levitamine ajakirjanduses ilma Shtern Consulting OÜ kirjaliku nõusolekuta on keelatud!

 

Kui Sa tunned, et ei saa pidevas võitluses kehakaaluga hakkama, tahad parandada tervist ning soovid oma kehale anda uue hingamise, võta ühendust meie konsultantidega, kes aitavad Sul koos Dr Simeonsi dieediprogrammiga 40 päeva jooksul alandada kehakaalu 8-15kg.

Telli Dr Simeonsi dieedipakett siit