Korduma kippuvad küsimused

Siit lehelt leiad vastused meie poole pöördunud inimeste tihti esitatud küsimustele.
Kui Sa oma küsimust siit nimekirjast ei leia, võta julgelt ühendust meie konsultantidega ning vastame Sulle täiendavalt eraldi.

Miks peaksin Dr Simeonsi dieedi valima?

 • Kindlad tulemused. Kui inimesel on liigset varurasva, siis reegleid järgides on võimalik 40 päevaga kaotada 8-15kg ning lühema 23-päevase versiooniga vähemalt 5kg.
 • Personaalne tugi. Iga inimese kaalulangetus on erinev, seetõttu on kindlasti julgem teekonda ette võtta spetsialisti toel. Personaalse konsultandi roll on vajadusel reeglite piires aidata kaalulangetajal leida sobivad lahendused parima tulemuse saavutamiseks.
 • Keha saab vajaliku toitainete hulga. Programmi kaalulangetuse etapis saab keha 2000-4500kcal väärtuses vajalikku energiat kombineerituna varurasvadest ja toidulaualt, sh rasvlahustuvaid vitamiine, mineraale, aminohappeid, rasvhappeid ja muid fütotoitaineid, mille varud on lisaks toidulaualt saadavale ka varurasvades olemas.
 • Pole näljatunnet. Päevane toidukogus on 1-1,5kg ehk täiskõhutunne on tagatud ning tänu vajalikele toitainetele ei tunne inimene nälga. Isusid võib sellest hoolimata tekkida, kui muutus on toitumisharjumustes suur, seega distsipliini säilitamine on oluline.
 • Ei nõua füüsilist koormust. Edukaks kaalulangetamiseks pole tarvis täiendavaid treeninguid teha, kuid võib, kui keha on sellega juba varasemalt harjunud.
 • Kaalunumber jääb püsima. Programm sisaldab kaalunumbri säilitamise etappi, mis aitab tulemust hoida. Lisaks saab iga kaalulangetaja juhised, kuidas edukalt tervislikku eluviisi harrastades saledat vormi säilitada. Tasakaalustatud toitumine on stabiilse kaalunumbri alus!
 • Rahulolugarantii. Reeglitekohaselt toimides ja konsultandiga koostööd tehes toimib programm väga hästi. Juhul, kui tunned 14 päeva jooksul, et meetod siiski Sinu jaoks ei sobi, võta oma dieedikonsultandiga ühendust ja maksame Sulle raha tagasi.

Kas kiire kaalukaotus on ikka turvaline?

Kiire kaalulangus võib olla ohtlik, kui seda tehakse ebatervislikult. Dr Simeonsi dieediga kaasnev kiire kaalulangus pole kehale kahjulik, sest keha pole näljas. Lisaks toidulaualt söödavale kaloraažile saab inimene oma varurasvast 1500 – 4000 kcal kõiki rakkudele vajalikke toitaineid, vastavalt keha päevasele kaloraaživajadusele. Kuna Dr Simeonsi dieedi ajal ei vähene kehakaal struktuurrasva ja lihasmassi arvelt, pole dieediga kaasnev kiire kaalulangus ohtlik. Dieedi käigus vähenev varurasva hulk on kehale kahjulik ja tarbetu.Dieedi ajal on oluline toetada maksa tööd toksiliste jääkainete neutraliseerimiseks ja väljutamiseks. Inimene joob seetõttu dieedi ajal päevas 1 liiter rohelist teed või peterselliteed lisaks 2 liitrile veele.2021. aastal viis dr Natalia Trofimova Biokliinik erakliinikust läbi põhjaliku uuringu hindamaks Dr Simeonsi dieedi mõju tervisenäitajatele. Loe pikemalt uuringuaruandest “Dr Simeonsi dieedi mõju kehakaalu langusele, ainevahetusele ja emotsionaalsele seisundile”

Kas kiirele kaalulangusele võib järgneda ka kiire kaalutõus?

Kiirele kaalulangusele võib järgneda kiire kaalutõus, kui dieedi järgselt ei toimita õigesti. Dr Simeonsi dieedi läbimisega ei kaasne kiiret kaalutõusu, sest dieedi viimane etapp on uue kaalunumbri säilitamine ehk stabiliseerimine. Stabiliseerimine on 3-nädalane periood kaalulangetuse järgselt ja selle aja jooksul kinnistatakse kehale uue kaalunumber kui uus norm. Päevakaloraaž on tavapärane, ent kaalunumbri stabiilsena hoidmise huvides välistatakse menüüst suhkrut ja tärklist sisaldavad toiduained. Dieedi läbimise järgselt on oluline omaks võtta tasakaalustatud toitumise põhimõtted. Vajalikku infot leiab nii dieedijuhendist kui on võimalik osa võtta ka peakonsultandi tasuta veebiseminaril. Kindlasti saab nõu küsida ka isikliku dieedikonsultandi käest. Personaalsemat lähenemist vajavatele klientidele saavad abiks olla Dr Simeonsi dieedi koostööpartneritest dietoloog või kutsetunnistusega toitumisnõustaja.

Kas Dr Simeonsi dieedi ajal võib tekkida tervisehäireid?

Dr Simeonsi dieedi läbimine on tervisele ohutu, sest keha saab kaalulangetuse ajal kombineerituna toidulaualt ja varurasvadest vajaliku toitainete hulga. Ülekaalulisus ja rasvumine on nr 1 terviserisk maailmas. Iga inimene peaks endale enne kaalulangetuse alustamist teadvustama, et sõltuvalt ülekaalu suurusest ja olukorra kestvusest on liigsed kilod tervisele oma mõju juba avaldanud. Ülekaal ei ole vaid kosmeetiline probleem vaid tõsine oht tervisele, eriti juhul kui kaal järjepidevalt kasvab. Ülekaaluga kaasneda võivad terviseprobleemid mõjutavad peaaegu kõiki kehaosi, sealhulgas aju, veresooni, südant, maksa, neere, sapipõit, luid ja liigeseid. Dieediaegne keha puhastumise protsess võib ajutiselt võimendada juba varasemalt organismis toimunud ahelreaktsioone. Ühegi kaalulangetuse programmi läbimine ei muuda inimest immuunseks dieediga mitte seotud tervisemurede tekkele.Loe lähemalt: Müüdid vs tegelikkus – ülekaalulisuse ja Dr Simeonsi dieedi mõju tervisele

Kas Dr Simeonsi dieeti võib teha ka ilma Biolit graanuliteta?

Dr Simonsi dieeti ei või mitte mingil juhul teha ilma Biolit graanuliteta, sest siis saab inimene vaid 500 kcal toitu päevas ja see on selge nälgimine, mille käigus ainevahetus läheb väga aeglaseks ning keha võtab säästurežiimil varurasvast toitaineid.Dr Simeonsi dieedipaketi erinevate osade koostoimel saavutatakse olukord, kus keha võtab 1500 – 4000 kcal toitaineid päevas oma varurasvast. Lisaks sellele sööb inimene dieedi ajal taldrikult 500 kcal (reeglite ja skeemi järgi, mis on koostatud aastatepikkuse uurimustöö tulemusena) ja seda mitte toitainete pärast, vaid et hoida kiiret ainevahetust.

Millistel juhtudel ei tohiks Dr Simeonsi dieeti teha?

Dr Simeonsi dieeti ei saa teha vaid üksikutel juhtudel:

 • neerukivid
 • avatud kõhuõõne operatsioonist pole möödas veel 2 aastat
 • rasedus
 • rinnaga toitmine
 • alakaalulisus
 • madal hemoglobiini tase
 • I tüübi diabeet, mille korral kõhunääre ei tooda üldse insuliini
 • vähi diagnoosi ja paigaldatud südamestimulaatori korral tuleb dieedi läbimiseks saada raviarsti nõusolek

Mida võib Dr Simeonsi dieedi ajal süüa?

Dr Simeonsi dieedi menüüs on laias valikus köögivilju, puuvilju, valguallikaid ja veidi ka süsivesikuid. Päevane toidukogus on 1-1,5kg, mis jaotub tavapäraselt 5 toidukorraks. Tänu suurele köögiviljade osakaalule on tagatud vajalik kiudainete hulk, et hoida kõhu läbikäimine korras. Loe lähemalt: Mida süüakse Dr Simeonsi dieedi ajal?

Kas Dr Simeonsi dieedi ajal on lubatud füüsiline koormus?

Dr Simeonsi dieedi ajal võib trenni teha, kui keha on vähemalt 2 kuud enne dieeti harjunud trennikoormusega. Sellisel juhul tavaliselt kaalulangusele pidurdavat mõju ei esine. Kui keha pole harjunud treeningutega, siis on see keha jaoks korraga liiga suur koormus ja kaalunumber esimesed 2 nädalat ei lange nii kiiresti kui võiks.

Mõõdukas füüsiline koormus on dieedi ajal tervitatud, samas õnnestumiseks pole füüsiline koormus oluline.

Kas kaalulangetuse järgselt võib jääda nahk rippuma?

Dr Simeonsi dieedi ajal toimub kaalulangetus varurasva arvelt, seega naha rippuma jäämist üldiselt ei esine. Kogemuse põhjal ka umbes 80-aastastel naistel pole nahk rippuma jäänud. Põhjus selles, et Dr Simeonsi dieediga ei kahane rakurasva ja lihaste hulk.

Kuidas toimida, et Dr Simeonsi dieedi järgselt tulemus püsima jääks?

Ükskõik millise meetodiga lisakilodest vabanemise järel on oluline võtta omaks aktiivne eluviis ja tasakaalustatud toitumise põhimõtted, mis on ühtlasti tervise nurgakivi. Dr Simeonsi dieedi stabiliseerumise etapp annab parimad eeldused tulemuse püsima jäämiseks. Oluline on aga mõista, et harjumuste muutmine mängib väga olulist rolli, sest ebatervislikud eluviisid, mis varasemalt kaalunumbrit tõstsid, tõstavad ka edaspidi. Loe lähemalt: Kaalunumbri säilitamise võti – tasakaalustatud toitumine ja taldrikureegel 

Dr Simeonsi dieedi peakonsultant ja toitumisnõustaja Aire Kängsep viib iga kuu läbi tasuta veebiseminare tervisliku toitumise põhimõtete teemal, et kõik huvilised saaksid vajalikud teadmised oma elus teadlike muudatuste sisseviimiseks ning kaalunumbrit edukalt hoida. Vaata järgmiste seminaride aegu lehelt sündmused.

Sa ei leidnud oma küsimusele vastust?
Võta meie konsultantidega ühendust.

Sa ei leidnud oma küsimusele vastust?
Võta meie konsultantidega ühendust.