Dr Simeonsi dieet on kiire, lihtne ja ohutu viis ülekaalust vabanemiseks. Programmi katsetasid ja sellest eelmise aasta lõpus kirjutasid dieediblogija Maire Pavlov Sekretär.ee ja Tuuli Tolmov Buduaar.ee veergudel. Mõlemad läbisid edukalt Dr Simeonsi dieedi 40-päevase programmi. Tuuli vähendas tervislikult ülekaalu 8,6 kilo ja Maire 9,4 kilo võrra, lisaks kadus ka hulgim sentimeetreid ümbermõõtudelt. Uus peegelpilt on toonud parema enesetunde, rohkem energiat ja hulgim komplimente.

 

MAIRE -9,4 kilo ja -31cm

Pikkus 153cm, algkaal 72,3kg, lõppkaal 62,9kg

 

Mis motiveeris Sind kaalulangetusega alustama?

Olen ülekaaluga võidelnud alates teise lapse sünnist ehk pea kaks aastat, enne seda ka varem edukalt kaalu langetanud. Septembris tundsin, et on taas ära käinud see klikk ja mul on vaimne valmidus võtta pikaajaline kohustus. Ülekaaluga pole ma kunagi rahul olnud, kuid motivatsiooni on vahel raske leida. Mulle aitas sellest, et vean endaga kaasas sama palju liigseid kilosid, kui kaalub minu suurem laps!

 

Miks valisid just Dr Simeonsi dieedi?

Mul on varasemalt kogemus mitmete dieetidega, kuid püsivat tulemust nendega pole olnud, eriti kui end lõdvemaks lasta. Dr Simeonsi dieet tundus õige valik, kuna võimaldab tervist ohustamata kiiremaid tulemusi ja menüüvalik on mulle sobilik. Esimest korda kuulsin sellest dieedist kevadel, ilmselt kusagilt internetist või ajakirjast. Seejärel taas, kui vanaema palus endale tellida dieedipaketi. Tema oli omakorda saanud soovituse oma sõbrannalt, kes võttis väga hästi kaalust maha. Paberil tundus kõik väga loogiline, kuid aeg oli siiski üsna pikk ning sellist dieeti ei tasu suvaliselt teha. Ent vanaema oli kindel, et saab hakkama ning mul jäi üle vaid teda toetada. Ja tõesti ta suutis seda – 33 päevaga võttis ta alla 11 kilo ning uuel ringil kaotas 23 päevaga lisaks 6 kilo. See tekitas minus kindla soovi dieeti proovida, kuid raske oli leida aega, millal pidustused dieediringi ära ei rikuks.

 

Kuidas kulges 40-päevane kaalulangetusperiood?

Minu jaoks kulges teekond emotsionaalsete tõusude ja mõõnadega, aga arvan, et see on normaalne. Rasketest hetkedest hoolimata õppisin dieedi jooksul seda kava nautima ning see muutus täiesti normaalseks argipäeva osaks. Valmistasin õhtuti järgmise päeva söögikorrad ette ning selle huvides, et kiusatus ei tekiks, planeerisin toidukorrad perega samale ajale.

Dieedi järgselt tunnen, et alles nüüd oskaksin seda programmi hästi teha. Õppisin alles dieedi teises pooles oma keha paremini tundma ja millised toidud mulle paremini sobivad, et kaalulangetust toetada. Iga inimese organism on ju erinev. Kindlasti on hea mõte konsultandiga oma veregrupist lähtudes läbi arutada toiduainete valik.

 

Mida ütleksid inimesele, kes kõhkleb kas dieediga alustada?

Oma kogemusest soovitaksin Dr Simeonsi dieeti just ülekaalulistele, kellel omal käel on raskusi kaalu langetamisega. Selle programmiga on tulemus kindel, lihtsalt peab olema piisavalt motivatsiooni ja vaimset valmidust juhendit järgides dieet läbida. Soovin jõudu ja jaksu kõigile, kes endas motivatsiooni leiavad oma uue peegelpildini esimeste sammude tegemiseks.

TUULI -8,6 kilo ja -26cm

Pikkus 172cm, algkaal 81,4kg, lõppkaal 72,8kg

 

Mis motiveeris Sind kaalulangetusega alustama?

Ma olen alati uskunud, et minu enesekindlus ei olene minu kaalunumbrist. Enesekindlus küll, aga enesetunne? Ma armastan käia jooksmas, kuid lisakilod koormasid põlve ning võhm sai kiiremini otsa ja jaksu spordialadega tegelemiseks polnud. Kui kaal hakkab takistama elu nautimist: seiklemist, väljakutseid ja uute positiivsete mälestuste kogumist, tuleb midagi ette võtta. Veider on olla 20ndates ning kanda vormivat pesu või hingeldada trepist üles minnes. Minu eesmärk oli kaalulangetusega avada enda jaoks uued võimalused.

 

Miks valisid just Dr Simeonsi dieedi?

Soovisin kiiret starti, ilma et oma tervisele liiga teeksin. Jah, muidugi võiks selle sama koguse kilosid ka aastaga alla võtta, aga mulle tundus hea mõte saada sama tulemus kolm korda kiiremini ning pärast seda jätkata kaalu säilitamisega. Selle ajaga plaanisin saada jagu ka oma suurimast nõrkusest – õhtusest näksimisvajadusest ja reedesest söömahullusest.

 

Kuidas kulges 40-päevane kaalulangetusperiood?

Mulle väga meeldis, et Dr Simeonsi dieet on lihtne ja arusaadav. Pean tunnistama, et viimasel nädalal läks menüü juba üksluiseks, kuna polnud enam viitsimist erilisi retsepte välja mõelda. Kana + tomat või kurk muutus igapäevaseks. Tänu Biolit graanulitele ma 500 kcal menüü ajal nälga ei tundunud ning ka kaalunumbri vähenemisest oli näha, et keha sai varurasvadest piisavalt energiat kätte. Keeruliseks läks asi ainult väljas süües või seltskondlikel üritustel. Üksikud programmist kõrvalekaldumised tekkisid, aga neid tegin ka dieedikonsultant Aire juhendamisel, et kahju oleks minimaalne.

Oli tore pidada blogi enda kogemuse kohta. See distsiplineeris ja minu tuttavaid said kohe lisaküsimusi esitada. Kuigi ma paljudele oma teekonnast ei rääkinud, rääkisid tulemused enda eest. Nüüd on vaid mureks uute riiete ostmine ja tulemuse säilitamine.

 

Mida ütleksid inimesele, kes kõhkleb kas dieediga alustada?

Soovitaksin Dr Simeonsi dieeti kui on tarvis kiiret tulemust. Programm sobib neile, kes otsivad midagi lihtsat, kuid samas vajavad dieedikonsultandi tuge. Oluline on mõista, et hilisem kaalu hoidmine ja elustiili muutus käivad asja juurde ja kommide ning krõpsu õgimise juurde ei saa naasta. Samas ütlen, et neile kes ei suuda olla vaheldusrikka menüüta või käivad palju üritustel, pole see parim lahendus.

 

Artikkel on ilmunud Postimehe ajalehe “Unistuste mina” eriväljaandes, jaanuar 2019.

Kui Sa tunned, et ei saa pidevas võitluses kehakaaluga hakkama, tahad parandada tervist ning soovid oma kehale anda uue hingamise, võta ühendust meie konsultantidega, kes aitavad Sul koos Dr Simeonsi dieediprogrammiga 40 päeva jooksul alandada kehakaalu 8-15kg.

 

Aire Kängsep
Dr Simeonsi dieedi konsultant ja toitumisnõustaja
+372 5303 84 88

Telli Dr Simeonsi dieedipakett siit