Toidutalumatuse veretest – varjatud toiduallergia test (176 toiduainet)

Käesolev  test ei ole konventsionaalne analüüs ja kuulub täiendmeditsiini valdkonda. See on kvalitatiivne toiduainete talumatust näitav analüüs, mille tulemusi tuleb kindlasti võrrelda kliiniliste sümptomitega. Toitumise muudatusi ei tohi alustada omal käel, vaid pärast konsultatsiooni eriala spetsialistiga.

Toidutalumatuse veretestiga kaasneb ka kohustuslik testijärgne arsti konsultatsioon, korduv konsultatsioon on vajalik 1-2 kuud peale vereproovi tegemist. Vereseerumis uuritakse antikehasid toitainete suhtes. Testi tulemusel saab tegeleda toidu ülitundlikkus diagnoosimise ja raviga. Toiduainest hoidumise eesmärgiks on inimkeha mürkainetest vabastamine. Individuaalsest toiduvalikust kujuneb välja tähtis osa profülaktilises meditsiinis.

Soovitame meie klientidel teha toidutalumatuse test selleks, et Dr Simeonsi dieeti oleks lihtsam läbida, dieedijärgne stabiliseerimine kulgeks kergemini ning et pärast dieeti saaks juba teadlikumalt hoida uut kaalunumbrit. Kui inimene ei söö talle sobimatut toitu, siis saab keha seedimisega ladusalt hakkama ja ei paiguta toiduosakesi, mida ei suuda töödelda, rasvadesse. Süües enda jaoks sobivat toitu on kehakaalu palju lihtsam hoida!

Kuidas toidutalumatuse veretesti tegemine käib ja kui palju see maksab?

Selleks, et teha toidutalumatuse veretest, külasta kodulehte www.biokliinik.ee, ning registreeri visiit dr Trofimova juurde. Esmane visiiditasu on 40€ ja selle vastuvõtu ajal teostab dr Trofimova ka kompuuterdiagnostika.

Pärast konsultatsiooni saab patsient saatekirja veretesti tegemiseks tunnustatud SYNLAB Eesti laborisse.

Biokliinikus maksab patsient 220€ veretesti tegemise eest.

Pärast Biokliiniku visiiti on vaja minna Synlabi ja anda enda vereproov. Tulemused selguvad umbes 2 nädala jooksul ning saadetakse tagasi Biokliinikusse. Patsiendile helistatakse vastuste saabumisel ja lepitakse kokku uus kohtumine dr Trofimovaga. Arst seletab lahti testi tulemused ning annab kaasa omapoolsed soovitused keha puhastuse ja tervise osas.

1 korduvvisiit dr Natalia Trofimova juurde on Dr Simeonsi Dieedi klientidele tasuta!

Vajadusel kutsub dr Trofimova patsiendi tagasi paari kuu pärast, st ajal kui patsient on mingi aeg keha puhastanud ning olnud piiratud toitumisel.


Korduma kippuvad küsimused

Milleks on mulle vaja toidutalumatuse testi?

Tänu toidutalumatuse testile saab oma menüüst välja jätta toiduained, mis Sinu kehale ei sobi ja mille söömisel tekivad pikas perspektiivis terviserikked.

Kui soovid olla sale, energiline, rõõmus, selge peaga ning mitte kergesti haigestuv, siis toitu vastavalt toidutalumatuse testi tulemustele: söö toiduaineid, mis Sulle sobivad ja tulevad Su kehale kasuks.

Kas toidutalumatuse test näitab ainult hetkeseisu? Kas mõni asi, mis mulle praegu ei sobi, võib ajapikku muutuda talutavaks?

Test ei näita hetkeseisu, vaid üleüldist talumatust, mis võib olla ka varjatud. Kui vältida toiduaineid, mis Sulle ei sobi, siis on võimalik, et näiteks umbes poole aasta pärast võid seda hästi vähe taas süüa.

Miks ma peaksin oma menüüs midagi muutma, kui ma pärast söömist end otseselt väga halvasti ei tunne ja kuskilt ei valuta?

Seedeprobleeme, mida tekitab keha jaoks vale toit, on mitmeid ning need ei väljendu ainult kõhulahtisuse või -kinnisuse näol. Näiteks diabeet areneb välja kui kõhunääre on mingil põhjusel üle koormatud. Peensool, mille seinast toimub toitainete imendumine, on umbes 5-6 m pikk ning toiduosakene, mis pole lagundatud piisavalt väikeseks, lõhub peensoole seina ning tekitab põletikke.

Kas allergiatestist ei piisa? Mis erinevus on allergiatestil ja toidutalumatuse testil?

Jah, allergiatestist ei piisa. Allergia ilmneb samal päeval, võrdlemisi ruttu pärast toidu söömist. Puuteallergia ilmneb näiteks kohe, tekitades nahale lööbe.

Toidutalumatus ilmneb alles 3 ööpäeva ehk 72 h jooksul. Kui Sul on halb olla täna, siis võib olla selle põhjuseks toiduaine, mida Sa sõid üleeile. Kõige kergemini äratuntav on laktoosi talumatus (st piimasuhkru talumatus) ja gluteenitalumatus (st teraviljavalgu talumatus).

Keegi väitis, et mul on lihtsam kaalunumbrit hoida kui ma ei söö mulle sobimatuid toiduaineid.

Jah, see on täiesti õige. Lisaks kaalunumbri püsimisele võib kindel olla ka kergemas enesetundes ning tugevnenud immuunsüsteemis. Viirushaigused hoiavad eemale ning unekvaliteet paraneb märgatavalt.