Tiina: “Rõivanumber 46 asemel on 40 ning õnnestus veresuhkur kontrolli alla saada”

„Kaotasin 40 päevaga 11kg. Tänu kaalulangetusele on mul parem enesetunne ning tervisenäitajad – hommikune veresuhkur on jälle normis. Dr Simeonsi dieet on lihtne ja toimiv,“ räägib Tiina.

Terve elu on Tiina tegelenud tervisespordiga ja üsna tervislikult toitunud. “Kaalusin aastaid 56kg, kuid peale kolmanda lapse sündi ei tahtnud lisandunud ülekilod enam kaduda.” Kaalumuredele lahendust otsides liitus naine kaalujälgijatega ning kaotas 16kg, kuid see tuli ajapikku tagasi ning kilosid lisandus veelgi. “Proovisin hiljem ka liituda figuurisõpradega, käisin spordiklubides personaaltreeneri nõuaandel trenni tegemas ja toitumisnõustajate juures,” kuid toimivat lahendust siiski ei leidnud. “Olen proovinud ka muid dieete ja reklaamitud kaalualandajaid, kuid mitte miski ei toiminud mu peal.”

Dr Simeonsi dieediga tutvus Tiina tänu kolleegile, kelle sõbranna oli lahenduse abiga saanud 5kg alla. “Dieeti alustades oli hirm, et see on järjekordne dieet, mis ei toimi,” kirjeldab naine esmaseid emotsioone, kuid otsustas siiski proovida. “Alustasin aprillis ja 40 päeva möödudes olingi kaotanud 11kg!” Kaalulangetusse suhtus Tiina teadlikult rahulikult. “Tahtsin anda kehale aega harjuda uue kaaluga. Mul on hea meel, et kaal püsib, ilma et oleksin midagi erilist tegema pidanud,” kirjeldab dieedipidaja, öeldes, et toidulauda valib selle järgi, mis meeldib.

Kõige raskem oli dieedi esimene etapp, kosumine. “See ei õnnestunudki mul nõutud kilode võrra, kuid konsultandi nõusolekul alustasin kaalulangetamist.” Dieedi ajal söömine oli Tiina jaoks kerge. “Menüü oli lihtne, ei mingit hullu vaaritamist-kokkamist,” kiidab naine Dr Simeonsi dieedi hõlpsat süsteemi. “Kõige rohkem sõin ilmselt kana, meeldis ka kodujuust värske kurgiga.” Raskemaks osutus ahvatlustest loobumine peol või sünnipäeval. “Mul isiklikult õnnestus ka reisil olles kaalu langetada, kuigi polnud võimalik end kaaluda ja ka etteantud toiduaineid polnud võimalik süüa.”

Tiina tunnistab, et aeg-ajalt tundis siiski ka nälga. “Mulle oli algul täiesti vastuvõetamatu hommikuti ilma söömata välja minna, kuid pärastpoole siiski harjusin.” Hea meel oleks olnud ka suurema puuviljavaliku üle, kuid otseselt puudust millestki ei tundnud dieedi ajal.

Dieedi ajal kasutas Tiina palju ka konsultant Julia abi. “Ta teab milline vaidleja ma olen, kuid Julia oli väga kompetentne ja ei jätnud ka ühelegi mu tülinorivale või provotseerivale küsimusele vastamata,” naljatleb naine ning tänab Juliat hea nõu eest. Enamasti läks konsultandi abi vaja siis, kui tekkisid kaalu seisakud.

“Dieedi järel läksid 44-46 rõivanumbri asemel selga 40 suurus riided ning mina, kes ma peaaegu üldse ei kandnud kleite, ostsin endale mitu uut peale kaalulangetust,” jagab Tiina uue kaaluga kaasnevaid positiivseid külgi. “Enesetunnet tõstsid ka positiivsed kommentaarid lähedastelt ja kolleegidelt.”

Ka tervisenäitajad muutusid paremuse poole. Tiina lootis väga, et kilode kadudes normaliseerub ta veresuhkur. “11kg kergemana ei ole mu veresuhkur hommikuti enam nii kõrge olnud kui varasemalt,” kiidab naine nii enesetunde kui tervise parenemist.

“Julgen soovitada igaühele, kes vaevleb ülekaalu küüsis – proovige Dr Simeonsi dieeti!” ütleb Tiina, täpsustades, et dieet on lihtne ja toimib. “Ise kavatsen sama dieediga veel 7kg vähendada ja siis on mu ideaalkaal saavutatud.”

 

Kui Tiina lugu oli Sulle inspiratsiooniks ning soovid samuti alustada oma teekonda saledama kehani, telli Dr Simeonsi dieedipakett SIIT