Tiina Jantsoni -10kg: “Dr Simeonsi dieet aitab kiiresti hea enesetunde ja tervise tagasi saada”

Eesti missinduse juhtfiguur ning SIXTINA tantsu- ja modellistuudio omaniku ja juhi Tiina Jantsoni kaalulangetus Dr Simeonsi dieediga pole esmakordne. Endine professionaalne modell on programmi läbinud esimesel korral kaheksa aastat tagasi ning nüüd taas sellel kevadel.

“Kogu täiskasvanu elu jooksul on minu kehakaal maksimaalselt kõikunud 10 kilo piires, isegi oma lapsi oodates. Üleminekuea saabudes aga hakkas kaal tõusma ja see mulle endale kohe kuidagi ei meeldinud,” sõnab naine. Motiveerituna mitme sõbranna headest tulemustest Dr Simeonsi dieediga otsustas Tiina ka ise proovida. “Programmiga alustamiseks pead ennast siiski psühholoogiliselt teatud mõttes ette valmistama ja teadlikult leppima mõttega, et loobud pooleteiseks kuni kaheks kuuks oma lemmiktoitudest, suhkrust, piimatoodetest, veinist.” Kui aga juba esimese nädalaga hakkas kaalunumber langema, andis see palju motivatsiooni juurde. “Kõik see 7 kilo, mis oli minu jaoks liiga palju juurde tulnud, saigi jälle maha võetud ja kaal püsis stabiilsena ligikaudu 5 aastat.”

Terviseprobleemist tingituna oli Tiina sunnitud minema operatsioonile, millest taastumine tõi lisakilosid. “Organismi töös tekkisid muudatused ja 8 kuuga peale operatsiooni lisandus ligikaudu 10 kilo. Iga suutäis, mida sõin, talletus organismi poolt rasvavarudesse. Siis tuligi lõpuks uuesti pöörduda Dr Simeonsi dieedi poole abi saamiseks,” tunnistab naine.

Selle aasta alguses tegi Tiina esmalt korralikult läbi organismi puhastuskuuri ning alles seejärel võttis programmi läbimise ette. “Kõige raskem oli seekord loobuda juustust, keefirist ja jogurtist. Magusat ma pole kunagi eriti vajanud ja toitumine oli niigi juba üsna tervislikuks timmitud. Appi tuli mulle ka minu taksikoer, kellega koos tegime igapäevaseid pikki jalutuskäike ja nii need kilod siis koos Dr Simeonsi dieediga kaduma hakkasidki.” Kahe kuuga õnnestus muuta tavapärane kaalunumber uuesti püsivaks ja saavutatu säilib kenasti. “Järgin süsteemi, kus kogu põhilise päevase toiduratsiooni söön ära 8 tunni jooksul ja 16 tundi tarbin siis vaid vedelikku või magan oma ööund. Mulle see väga sobib ja kaalunumbrile mõjub ka igati hästi,” kiidab Jantson.

Tiina Jantsoni eduloost on innustust saanud teisedki. “Olen nüüd oma kogemuste põhjal Dr Simeonsi dieeti soovitanud mitmetele tuttavatele, kes kimpus kaalutõusuga. Kindlasti vajab selle läbimine tahtejõudu ja stabiilsust. Lihtsalt diivanil istudes ja televiisorit vaadates on kindlasti raske oma mõtteid külmutuskapi sisust eemale hoida.” Paremaid tulemusi on võimalik saavutada, kui hoida end tegevuses. “Soovitan minna jalutama või tegeleda mingi harrastusega peale tööd, et võimalikult vähe oleks niisama istumise aega dieediperioodi vältel. Kui kõike õigesti teha, siis saab väga kiiresti tagasi oma hea enesetunde ja ka parema tervise,” kinnitab ta.

Kui Tiina Jantsoni lugu oli Sulle inspiratsiooniks ning soovid samuti alustada oma teekonda saledama kehani, telli Dr Simeonsi dieedipakett SIIT