“Kaalulangetus algab esimesest sammust. Kui oled oma mõtetes selleks valmis, siis ülejäänu on juba vormistamise küsimus,” sõnab Dr Simeonsi dieedi 2017.a Aasta Kaalulangetajaks valitud ja kolme Dr Simeonsi dieedi ringiga kolmkümmend kilo kaotanud SIGRID KARON (45). “Saavutatud kaalunumbril olen püsinud juba enam kui aasta. Kaalu säilitamiseks olen omaks võtnud tervislikud toiduvalikud, mis on andnud hoogu ka pereliikmete kaalunumbri vähenemisele.”

 

Kaaluprobleemid on Sigridit saatnud kaua. “Olen kehakaaluga võidelnud ja mitte võidelnud terve elu. Õnneks olen olnud alati ümbritsetud inimestega, kes kunagi pole negatiivselt minu kehakaalu suhtunud,” räägib naine, kelle jaoks on dieediteekonnad eelkõige alguse saanud enesetõestuse vajadusest.

Kaalulangetuses on kolme lapse ema end proovile pannud mitmeid ja mitmeid kordi. “Sõbrannaga koos oleme pidanud kõikvõimalikke dieete alates kapsasupi söömisest ja lõpetades veregrupi dieediga,” loetleb Sigrid erinevaid meetodeid, mida on enne imedieedi avastamist kasutanud.

Dr Simeonsi dieeti tutvustas naisele kolm aastat tagasi üks tuttav. “Minu kursusekaaslane kutsus mind õhtust sööma. Jutustades dieedist kinnitas ta mulle, et see võib küll uskumatu tunduda, kuid tõesti on võimalik püsivalt kaalu langetada.” Spordivõhikuna oli Sigridi jaoks üheks peamiseks kaalukeeleks see, et kaalulangetuseks polnud tarvis treeninguid.

Eeskuju olemas, oli naisel ka julgem enda teekonda alustada. “Õhtusöök lõppes tellimuse esitamisega. Esimese ringiga, mis kestis 40 päeva, vabanesin umbes 12 liigsest kilost. Peale dieeti langes kaal veelgi, sest olin ise muutunud aktiivsemaks,” sealjuures oli Sigridi jaoks suurim võit enesekindluse kasv ja rahulolu endaga.

 

Suur üllatus ja uus teekond

Kui naine otsustas teise dieediringiga alustada, tuli aga suur üllatus – Sigrid oli jäänud lapseootele. “Rõõm oli suur, nii nagu ka söögiisu! Rasedusega suutsin aga varasemad edusammud nullida ja lendleva kergusega enda kaalu kasvatada pea kolmkümmend kilo” Sünnitama minnes oli Sigridi kaalunumber juba kolmekohaline. “Haiglast lahkudes sain õnneks kahekohalise numbri peale tagasi, kuna natuke üle nelja kilo sain „pambuna“ kaasa,” muigab naine.

Uue ilmakodaniku emana oli Sigrid aga taas küsimuse ees, kuidas beebikilodest vabaneda. “Dieedi alustamise hetkeks oli enesele tõestamise vajadus asendunud tervise hoidmise ja enesetunde parandamise vajadusega,” räägib Sigrid, kuidas lühikese ajaga olid prioriteedid tema jaoks täiesti muutunud. “Vanemas eas sünnitades muutus äkitselt oluliseks, et kui last kunagi lasteaeda viin, siis ei arvata, et ma tema vanaema olen. Tahe tema ülikooli lõpetamist näha on samuti suur.” Koos konsultant Aire Kängsepaga sätiti plaan taaskord paika, kuidas jõuda unistuste figuurini.

“Kogenud dieeditajana püüdsin olla ikkagi korralik,” räägib Sigrid, kuidas võttis protsessi täie tõsidusega. Lisakilodest vabanemiseks tegi Sigrid konsultandi abiga kokku poole aasta jooksul kolm dieediringi – neist kaks 40päevast ning ühe lühema 23päevase – ning kaotas seeläbi kolmkümmend kilogrammi. Dr Simeonsi dieedi Facebooki sõbrad valisid Sigridi ligi kahekümnest eduloost Aasta Kaalulangetajaks 2017.

Minu teekonnast on võitnud kõik – abikaasa ja lapsed on saanud rõõmsameelsema kaaslase ja mina ise kasvatanud armastust enese vastu!” Kaalukaotusega kaasnenud enesekindlus ja rahulolu on Sigridi igapäevase elu osa. Oma kogemusest inspireerituna konsulteerib naine nüüd hobikorras teisi Dr Simeonsi dieedi huvilisi.

 

Kiire, lihtne ja ohutu kaalulangetus

Toitumisnõustaja ja Dr Simeonsi dieedi konsultant Aire Kängsep on näinud kuue dieediprogrammi Eestis tegutsemise aasta jooksul tohutult edulugusid, kuid ka ebaõnnestumisi. “Lihtne tõde ongi see, et kui juhendis olevaid reegleid jälgida, siis dieet toimib väga hästi,” selgitab Aire. “Seal on täpselt kirjas, mis juhtub ka siis, kui sa eksid. Lisaks on igal inimesel olemas personaalne konsultant, kes kõiksuguste küsimuste korral alati abiks on.”

Dr Simeonsi dieedi ajal mängivad võtmerolli Biolit graanulid, tänu millele pääseb keha ligi oma varurasvaseifile, millest toitaineid ammutatakse. “Keha saab igapäevaselt graanulite abil 2000-4500kcal päevas oma enda energiavarudest, mida liigsete kilodena inimene kaasas kannab. Biolit aga ei kiirenda ainevahetust ning seetõttu on tarvis dieedipidajal päevas süüa juurde 500kcal kindlast toiduainevalikust,” selgitab konsultant. Kuna rakud on igapäevaselt õigesti toidetud, siis pole dieedi ajal nälga. “Varurasvas on meil kõik rakkudele vajalik ajaks, mil keha on sunnitud nälgima. Seal on õiges omavahelises tasakaalus aminohapped, rasvhapped, vitamiinid, mineraalid, hormoonid ja teised fütotoitained.”

Aire Kängsepa sõnul teeb dieedi eriliseks just põhjalik süsteem, mis annab aluse ka kaalu säilimiseks peale dieedi lõppu. “Öeldakse, et mis kiirelt tuleb, see kiirelt läheb. Õnneks on Dr Simeonsi dieedi puhul olemas eraldi stabiliseerimise etapp, mis peale kaalulangetust aitab kehal uue kaalunumbri omaks võtta ning tulemust hoida.”

 

Allikas: Tervis Pluss, salenemise erileht, märts 2019

 

Kui Sa tunned, et ei saa pidevas võitluses kehakaaluga hakkama, tahad parandada tervist ning soovid oma kehale anda uue hingamise, võta ühendust meie konsultantidega, kes aitavad Sul koos Dr Simeonsi dieediprogrammiga 40 päeva jooksul alandada kehakaalu 8-15kg.

 

Aire Kängsep
Dr Simeonsi dieedi konsultant ja toitumisnõustaja
+372 5303 84 88

Telli Dr Simeonsi dieedipakett siit