Dr Simeonsi dieedi läbimisel mängib võtmerolli reeglistiku järgimine. Ent iga inimene on oma eripäradega ja enamasti tekib dieeti läbides küsimusi, millele lihtsaid vastuseid juhendist ei leia. Programmi oluliseks osaks on dieedikonsultandi olemasolu, tugi terveks kahekuuliseks perioodiks, et kaalulangetus õnnestuks sujuvalt ja murevabalt. Kes on need naised, kes tublisid dieedipidajaid abistavad ja milline on nende lugu?

Aire Kängsep, Dr Simeonsi dieedi peakonsultant ja toitumisnõustaja

Dr Simeonsi dieedi peakonsultant Aire Kängsep kuulis programmist esmakordselt 2013.a sügisel, kui ta osales Anat Sterni dieediloengul tõlkijana. “Mul on Tartu Ülikooli majandusteaduskonna magistrikraad ning olen täielik loogika inimene. Dr Simeonsi dieediga põhjalikumalt tutvudes rääkis palju programmi kasuks ning lõpuks ise dieeti pidades sujus kõik suurepäraselt. Ma ei tundnud nälga ja igal hommikul sain elevusega kaalule astuda, sest olin 200-500 g kergem.”

Dr Simeonsi dieet sattus Aire teele keerulisel ajal. “Mul oli pea 10 aastat väldanud pidev kusepõie alapõletik. Mu sõbrad arstid püüdsid mind aidata, kuid tulutult.” Dieediprogrammi läbides olukord muutus. “Kartsin uut puhangut, sest dieedi viiendal nädalal algasid taas seljavalud. Ootasin tavapärast palavikku, kuid seda ei tulnud ning kuus päeva hiljem olid põletiku tunnused kadunud.” Aire oli hämmingus, kuid kartis, et rõõm ei kesta kaua. Hirmust hoolimata oli aga väga hea meel eduka kaalulangetuse üle – 40 päevaga oli kadunud 13 kg.

“Varasemalt olin üheksa aastat kandnud villast aluspesu, dieedi järgselt võtsin sihiks loobuda kuni esimese haiguspuhanguni. Seda aga polegi alates 2013. aastast saabunud.” Õnnestunud kaalulangetus ning tervenemine viis koostööni ning Aire alustas esialgu tuttavate konsulteerimisega. Peagi kasvas klientuur nii suureks, et tavatööst raamatupidajana oli mõistlik loobuda. “Mulle on alati inimeste aitamine meeldinud ja ma armastan seda imelist energiat, mis tulemusega kaasneb.”

Dr Simeonsi dieet viis Aire toitumisnõustaja õpingutele. “Sain palju huvitavat teada ning tean, et tervislik toitumine on ainuõige valik.” Samuti õnnestus selgust saada oma tervenemise põhjustes, nimelt rakud saavad vereringe kaudu vajalikke toitaineid õiges tasakaalus ja seetõttu keha ka end tervendab. Suurem erialane areng toimus Aire sõnul pärast koostöö alustamist Biokliinikuga. “Olen siiralt tänulik dr Natalia Trofimovale, kes oma 40-aastast kogemust dietoloogias on minuga jaganud. Tunnen, et see on andnud tõuke enesearenguks ja hea meelega kasutan oma teadmisi klientide toetamiseks.” Lisaks on täiendanud Aire oma teadmisi ka Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledžis.

“Dr Simeonsi dieet on tervisele ainult kasulik. Soovin kõikidele julgust teha esimesi samme kaalulangetuse teekonna alustamiseks. Oleme iga päev olemas ja abiks!”

Julia Koit, dieedikonsultant

Dr Simeonsi dieedi konsultant Julia lugu sai alguse 2013. a kevadel. “Ühel päeval ma ei leidnud enam kapist selga mahtuvaid riideid ja otsustasin, et ei taha suuremaid enam osta.” Eluaeg enda sõnul pigem rõõmus paksuke olnud, kaaludes 80-90 kg näitas kaalunumber ühel hetkel 99,8 kg. 

Dr Simeonsi dieeti soovitas Juliale ämm, kellel jätkus programmi kohta vaid kiidusõnu. “Ta andis mulle kiire ülevaate meetodi olemusest ning see hakkas mind väga huvitama.” Juliale tundus uskumatu, et on olemas dieet, mis lubab lisakilod kaotada kiirelt, kuid tervislikult.

Peale dieediga põhjalikumalt tutvumist õnnestus Julial kohtuda programmi Eestisse toonud perekond Sterniga. “Dr Simeonsi dieet tegi Eesti turul alles esimesi samme ning tekkis vajadus venekeelsed materjalid eesti keelde tõlkida. Olin õigel ajal õiges kohas.” Ühtlasi läbis Julia dieediringi kaotades 40 päevaga 15 kg. “Tundsin end palju paremini ja olin nii õnnelik! Mulle meeldisid Dr Simeonsi dieedi põhimõtted. Reegleid oli lihtne järgida ning selgus ka omal nahal, et kaalunumber tõesti langeb vaid varurasva arvelt.” Stabiliseerimise etapp andis Juliale tõuke muuta oma toitumisharjumusi tervislikumaks, et vana kaalunumber tagasi ei hiiliks.

“Edusammud kannustasid mind jätkama ja kuna tulemus rääkis enda eest, tekkis uusi huvilisi. Sujuvalt läksin üle teiste nõustamisele ning ajapikku sai minust Dr Simeonsi dieedi konsultant.” Julia läbis dieedi veel mitmeid kordi, et saavutada ette seatud eesmärk. “Minu perekonnas on toidu valmistamisse alati kirglikult suhtutud, seega on mu teekond muutusteni olnud raske, kuid arendav ja rõõmu pakkuv.”

Aastaid Dr Simeonsi dieediga tegelenud, teab Julia, et teeb õiget asja. “Meie tublid kliendid annavad mulle nii palju häid emotsioone! Mulle meeldib neid abistada, näha nende edusamme ning rõõmustada koos nendega.” 

“Soovin, et inimesed, kes on ülekaaluga kimpus, leiaksid enda jaoks sobiva tee ülekaalust vabanemiseni, sealt edasi enesekindluseni ning ka tervislikuma toidulauani,” soovib Julia tervislikke valikuid kõigile.

Lizbeth Tamp, dieedikonsultant

Dieedikonsultant Lizbeth jõudis Dr Simeonsi dieedini tänu oma ema edukale kogemusele 2015. aastal. “Ta oli tulemuste üle nii õnnelik ja rahul, seega otsustasin ka ise süveneda ja uurida, millega tegu. Põhjaliku ülevaate järel tekkis endalgi huvi lisakilodest lihtsalt ja ohutult vabaneda ning programm läbi teha.”

Dieedi ajal muutus Lizbethi enesetunne oluliselt paremaks ja tekkis arusaam, kuidas varasemalt personaalselt ebasobivad toitumisvalikud olid tervist mõjutanud. “Kaotasin dieediringiga 7 kg ning saavutasin oma ideaalkaalu. Programmi läbimine aitas mul oma keha tundma õppida ja seeläbi toitumist tervislikumaks muuta. Olin isegi üllatunud, kui suur muutus paremuse poole elukvaliteedis toimus.”

Lizbeth on veendunud, et kaalulangetuse kõrval on dieedil selgelt hariv roll ning stabiliseerimise etapp on võtmetähtsusega. “Tänu programmi efektiivsusele, kaalunumbri säilitamise etapile ning uutele toitumisharjumustele on mu kaalunumber siiani püsivalt stabiilne. Olen siiani selle elumuutva otsuse üle väga õnnelik. Minu loost said palju inspiratsiooni ka sõbrad ja tuttavad, keda hea meelega kannustasin võimalusest kinni haarama, et jõuda samuti tervislikuma eluviisini.”

Kui dieedikonsultantide meeskond uut liiget otsima asus, otsustas Lizbeth julgelt kandideerida. “See oli parim otsus, sest konsultandi roll on küll mu õigusteaduse taustast erinev, ent sain aru, et sobib mulle ideaalselt. Olen väga õnnelik, et saan aidata inimestel oma eesmärkide poole pürgida – langetada kaalu tulemuslikult ja ohutult ning parandada oma tervist. Mis kõige tähtsam, pöörata oma elus uus lehekülg ja võtta omaks tervislikumad harjumused.”

Klientide vahetu ning positiivne tagasiside on Lizbethi suurim motivaator. “Kaalulangetajate rahulolu ja edusammud annavad tohutult jõudu ja motivatsiooni olla oma töös alati tasemel. Olen tänulik, et klientide teekonnast osa saan. Soovitan kõigile kindlasti aktiivset suhtlust konsultandiga – oleme alati hea meelega abiks.”

Egle Wilkie, dieedikonsultant

Dieedikonsultant Egle jaoks muutus soov kaalu langetada aktuaalseks pärast teise lapse sündi. “Võtsin kuu ajaga juurde 10 kg ehk 158 cm pikkuse juures kaalusin ühtäkki 83 kg.” 

Hoolega arstide soovitusel trenni tehes ja tervislikult toitudes ei muutunud midagi. Olukord paranes hoopis pärast beebipillidest loobumist, mille järgselt kaal mühinal langes poole aastaga lausa 35 kg. “Võisin süüa kõike ja kogu aeg, ent salenesin endiselt. Pillerkaarile tõmbas kriipsu peale arsti diagnoos – kilpnäärme põletik, mis sageli areneb kilpnäärme alatalitluseks.” Nii läkski, Egle maailm varises kokku ja leidis end aastate möödudes teisest äärmusest. “Leidsin end olukorras, kus mul puudus täielik kontroll oma kehakaalu üle. Hoolimata pingutustest võtsin ikka kaalus juurde.” 

Dr Simeonsi dieedini jõudis Egle tänu reklaamile. “Olen seda usku, et mida on tarvis, see Sinu juurde ka tuleb. Seadsin just uue aasta eesmärgiks kaaluprobleemile lahendus leida, seega otsustasin proovida. Kordagi patustamata läbisin 30-päevase dieediringi, kaotasin 8 kg ja õnn oli õuel. Tundsin, et see on just õige meetod, et diagnoosist hoolimata kehakaal kontrolli all hoida.” Aastate jooksul on kujunenud sobilik rütm läbida dieediring vähemalt kord aastas.

Konsultandi rolli elas Egle sisse esialgu oma tuttavaid nõustades. “Tui Na massöörina sattus minu juurde palju inimesi, keda liigne kehakaal vaevas. Alustasin ettevõttega koostööd just oma kliente nõustades ning sain aru, kui hästi see töö mulle sobib. Seetõttu võtsin 2019. aastal ettepaneku ametliku dieedikonsultandina meeskonnaga liituda hea meelega vastu ja jätkasin kahel rindel.” Egle on varasemalt õppinud ka Hiina meditsiini. Tasakaalustatud toitumise põhjalikumaks mõistmiseks täiendas end Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledžis.

Egle on enda sõnul andunud Dr Simeonsi dieedi fänn. “Minu jaoks oli programmi läbimine elumuutev kogemus ja nii on see ka paljudele klientidele. Seda muutust lähedalt näha ja sellele kaasa aidata on privileeg ning tagasiside puhas rõõm.  Julgustan kõiki proovima, sest kaotada on ainult kaalu, võita aga terve maailm ja parem elukvaliteet.

Kui Sa tunned, et ei saa pidevas võitluses kehakaaluga hakkama, tahad parandada tervist ning soovid oma kehale anda uue hingamise, võta ühendust meie konsultantidega, kes aitavad Sul koos Dr Simeonsi dieediprogrammiga 40 päeva jooksul alandada kehakaalu 8-15kg.

Telli Dr Simeonsi dieedipakett siit