Sigrid: “Kaalulangetus algab enda peast, ülejäänu on vormistamise küsimus”

“Olen läbinud kaks dieediringi ning kaotanud sellega 25kg. Ka rasedusele eelnenud ajal õnnestus edukalt kaalu langetada. Julgen Dr Simeonsi dieeti sajaprotsendiliselt kõigile soovitada – tundsin rõõmu iga kaotatud kilo üle ja kasvatasin armastust iseenda vastu!” räägib 43-aastane kolme lapse ema Sigrid.

Kaaluteemad pole Sigridi jaoks võõrad. “Olen kehakaaluga võidelnud ja mitte võidelnud terve elu. Õnneks olen olnud alati ümbritsetud inimestega, kes kunagi pole negatiivselt minu kehakaalu suhtnud,” räägib naine, kelle jaoks on dieediteekonnad eelkõige alguse saanud enesetõestuse vajadusest. “Seda viimase korrani.”

Kaalulangetuses on kolme lapse ema end proovile pannud mitmeid ja mitmeid kordi. “Sõbrannaga koos oleme pidanud kõikvõimalikke dieete alates kapsasupi söömisest ja lõpetades veregrupi dieediga,” loetleb Sigrid erinevaid meetodeid, mida on kasutanud. “Inspireerivaks on olnud erinevad reklaamid, kus alguses ja pärast tehtud piltidel on koos kehakaaluga kahanendud need samad riided, mis langetajal seljas on olnud.”

Dr Simeonsi dieeti tutvustas naisele kolm aastat tagasi üks tuttav. “Minu kursusekaaslane kutsus mind õhtust sööma oma õe juurde. Jutustades dieedist kinnitas ta mulle, et see võib küll uskumatu tunduda, kuid TÕESTI on võimalik püsivalt kaalu langetada.” Spordivõhikuna oli Sigridi jaoks üheks peamiseks kaalukeeleks füüsilise koormuse vajaduse puudumine kaalulangetusel. “Õhtusöök lõppes tellimuse esitamisega. Toona vabanesin umbes 12 liigsest kilogrammist. Stabiliseerimise periood jätkus kaalu langemisega, sest olin muutunud aktiivsemaks,” sealjuures oli Sigridi jaoks suurim võit enesekindluse kasv ja rahulolu endaga.

Erinevatel põhjustel hakkasid aga mõni aeg hiljem lisakilod tagasi hiilima. “Olen juba eelnevalt olnud emotsionaalne sööja ehk lisakilode salaja saabumine ei ole kindlasti raskendatud,” niisiis võttis Sigrid taas konsultant Airega ühendust, sest Dr Simeonsi dieet oli teda esimesel korral edukalt aidanud. “Üllatus oli aga suur, kui dieeti pidades sain teada, et olin jäänud lapseootele – rõõm oli suur nii nagu ka söögiisu!” naerab kolme lapse ema. “Rasedusega suutsin lendleva kergusega enda kaalu kasvatada kolmkümmend kilo.” Aasta alguses sünnitama minnes oli Sigridi kaalunumber juba kolmekohaline. “Haiglast lahkudes sain õnneks kahekohalise numbri peale tagasi, kuna natuke üle nelja kilo sain „pambuna“ kaasa,” muigab naine.

Nüüd aga seisis dieedisõber suure väljakutse ees – kuidas ometi suuta suurest hulgast beebikilodest vabaneda? “Dieeti alustasin veebruaris. Selleks hetkeks oli enesele tõestamise vajadus asendunud tervise hoidmise ja enesetunde parandamise vajadusega,” räägib Sigrid, kuidas lühikese ajaga olid prioriteedid tema jaoks täiesti muutunud. “Olles sellises eas muutus äkitselt oluliseks, et kui last kunagi lasteaeda viin, siis ei arvata, et ma tema vanaema olen. Tahe tema ülikooli lõpetamist näha on samuti suur.” Koos konsultant Airega sätiti plaan taaskord paika, kuidas jõuda unistuste figuurini.

“Kogenud dieetitajana püüdsin olla enam-vähem korralik,” räägib Sigrid, kuidas võttis protsessi täie tõsidusega. “Kurvaks tegid hetked, kui haigeks jäin ja valida oli, et kas püüad kuidagi hakkama saada või ravid ennast erinevate ravimitega terveks.” Muidugi valis värske ema viimase valiku, kuid sellega seoses pidi arvestama kaalulanguse peatumisega väheseks ajaks.

“Tänaseks olen läbinud kaks Dr Simeonsi dieediringi ja maha võtnud 25 kilogrammi,” räägib dieedipidaja. “Kindlat kaalunumbrit ma endale eesmärgiks ei seadnud ning tundsin rõõmu iga kaotatud kilo üle.” Stabiliseerimise periood on Sigridi jaoks olnud eelkõige uute toitumisharjumiste kujundamise ja uute retseptide katsetamise aeg. “Teatud tooteid olen vähendanud terve perekonna söögilaualt, mille tulemusena on kogu pere kehakaal langenud.” Õnneks on pere ka muudatused hästi vastu võtnud. “Võitnud on kõik, abikaasa ja lapsed on saanud rõõmsameelsema kaaslase ja mina ise kasvatanud armastust enese vastu!” on naine õnnelik. “Rõhutaksin, et eesmärk on tulevikus ikkagi olla Dr Simeonsi dieedi edukas vilistlane mitte püsiklient,” naljatab Sigrid.

“Julgen dieeti sajaprotsendiliselt soovitada ja alustajatele ütlen, et dieedi pidamine algab enda peast. Kui oled oma mõtetes selleks valmis, siis ülejäänu on juba vormistamise küsimus,” julgustab Sigrid ka teisi oma dieediteekonda ette võtma.

 

Kui Sigridi lugu oli Sulle inspiratsiooniks ning soovid samuti alustada oma teekonda saledama kehani, telli Dr Simeonsi dieedipakett SIIT