Reeda lugu: „Dr Simeonsi dieet on hea!“

„Alustasin dr Simeonsi dieedikuuriga paar aastat tagasi, kui kaalusin ligi 107 kilo. Praegu olen 81 kilo ja mu kaal on nüüd ka püsinud, ümbermõõdud on vähenenud ja enesetunne on super,“ ütleb Soomes elav eestlane Reet Matrov (55).

„Olen proovinud elus igasuguseid dieete ja jälle loobunud, kuna pole saanud tulemusi. Käega on ju nii kerge lüüa! Ja siis olen taas alustanud,“ ohkab naine. Talle on kõik moedieedid tuttavad ja läbi proovitud: kapsadieet, sibulasupidieet, tatradieet jne. „ Olen teinud kepikõndi ja üritanud joosta, aga kõik on olnud tulemusteta. Kehakaal ei alanenud,“ meenutab ta.

Siis luges Reet internetist täiesti juhuslikult ühte artiklit dr Simeonsi dieedist. „Mõte – miks mitte proovida – jäi kaheks kuuks mulle pähe idanema.“ Ta hakkas dr Simeonsi dieeti pidama täpselt oma sünnipäeval. „Selles dieedis on ette nähtud etapp, mida kutsutakse „nuumamiseks“. See oli väga lihtne, kuigi süda oli suurest söömisest lausa paha. Ja siis hakkas kehakaal langema,“ meenutab ta. „Kõlab uskumatult, kuid esimest korda elus oligi minu jaoks dieedipidamine imelihtne. Paar korda püsis kaal ka paigal, kuid see oli vedeliku tarbimise taga kinni. Iga hommik oli minu jaoks nagu muinasjutt, sest nägin, kuidas kaal langes. Ja langes täpselt nii, nagu oli dieedis lubatud,“ lisab ta.

„Kaalusin dieeti alustades 106,7 kilo. Dr Simeonsi dieedis on mitu nn ringi. Mina kaotasin esimese ringiga, mis kestis 40 päeva, kehakaalust 13,3 kilo. Sain sellest nii palju innustust, et tegin sama aasta sügisel kohe ka teise ringi, seekord 23 päeva ja kaotasin veel 8,2 kilo,“ räägib Reet. Teist ringi lõpetades kaalus naine 85,2 kilo. „Kokku oli mu kaalukaotus 21,5 kilo. On ju super hea tulemus!“ rõõmustab kaalulangetaja.

Dieedi lõpetamisest saadik püsis ta pikalt oma soovitud kehakaalus. „Aastaga kehakaal siiski väheke tõusis,“ tunnistab ka. „Aga ma tegin siis läbi dr Simeonsi dieedi kolmanda ringi. Kolmandat ringi alustades kaalusin ma 93,4 kilo. Praegu kaalun 81 kilo ja see on nüüd ka püsinud.“

Kehakaalu kõikumises ühe kilo võrra üles-alla pole tema sõnum mitte midagi ärevusttekitavat. „Vahel luban endale ka magusapäevi ja iga kord kaal isegi ei tõuse. Dr Simeonsi dieedi puhul soovitatakse nädalas ühte õunapäeva. Mind aitab see alati!

Minu enesetunne on super. Mõõdud on vähenenud: talje 27cm, puusad 18cm, kõht 24cm, rind 17cm, reied 7cm ja käsivarred 5cm,“ rõõmustab Reet. „Ja kõik tänu dr Simeonsi dieedile!“

Mis on Dr Simeonsi dieet?

Dieet on üles ehitatud põhimõttel, et organism hakkab kasutama nn halbu rasvu. Päevas tohib süüa vaid 500 kalorit väga kindlalt valitud toiduaineid, lisaks tuleb iga päev võtta magusaid ksülitoolgraanuleid, mis aitavad vabastada varurasva. Menüüs on valku sisaldavad toiduained, nagu kana rinnaliha, veiseliha, valge väherasvane kala, ning valik köögi-ja puuvilju, nagu kapsalised, tomatid-kurgid, õunad, maasikad, apelsin jm roheline toidukraam. Tegelikult saab organism päevas vähemalt 1500 lisakalorit rasvade arvelt, seega ei tunne üldjuhul ka näljatunnet. Igapäevane keskmine kaalulangus võib olla 200-500g, seda juhul, kui dieedis ei tehta vigu.
Dieet kestab 40 päeva. Selle lühikese aja jooksul on võimalik kaalu alandada kuni 15 kilo. Sellele järgneb kaalu säilitamise ja püsivaks tegemise etapp, mis kestab vähemalt kolm nädalat.

Rohkem infot: http://www.simeonsidieet.ee

Sellel dieedil on tema sõnul küll väike kaloraaž, kuid tühja kõhtu pole ta kunagi tundnud. „Vahel tuli küll midagi näksida ja selleks olid mul tagavarakalorid. Ma nimelt ei söönud iga päev neid lubatud 500 kalorit kõike ära ja jätsin natuke tagavaraks ja siis lubasin endale õhtuti mõne tomati või hapukurgi. Alguses kartsin küll väheke, et ei saa kõhtu täis. Aga mida ma sellest dieedist õppinud olen? Portsjonid peavad olema paigas ja vett lihtsalt peab jooma! Vähemalt kaks liitrit päevas.“

Allikas: Naisteleht, nr 1, aprill 2016