Füüsiline aktiivsus, ülekaal ja toitumine mõjutavad lisaks füüsilisele tervisele ka vaimset tervist. Teadlased on teinud kindlaks, et liigne kehakaal ja rasvane toit põhjustavad vaimset kurnatust ja reageerimiskiiruse vähenemist, vahendab Neuroscience News.

Rasvumine suurendab diabeedi, südamehaiguste, vähi ja vaimsete häirete riski ning vähendab füüsilist võimekust ning energia taset. Nüüd on aga teadlased leidnud, et ülekaal võib vähendada kognitiivseid funktsioone.

Lõuna-Illinoisi Ülikooli teadlased korraldasid rottide peal katse, milles jälgiti seda, kuidas mõjutab toitumine rottide vaimset võimekust. Pooltele rottidele söödeti kuue nädala vältel suure rasvasisaldusega toitu, pooltele väikese rasvasisaldusega toitu. Teadlased mõõtsid kaks korda nädalas rottide kehakaalu, veresuhkru taset ning ketoonide taset (maks toodab liigses koguses ketoone, kui organismis pole piisavalt insuliini, mis aitaks glükoosi energiaks töödelda). Katse viiendal nädalal mõõdeti rottide füüsilist ja vaimset võimekust. Esmalt tuli rottide läbida labürint ning seejärel läbida esemete ära tundmise test.

Kõik rotid olid katse vältel kaalus juurde võtnud, kuid rasvast toitu söönud rotid oluliselt rohkem ning samuti esines neil rohkem veresuhkru taseme kõikumist. Selgus, et rasvast toitu tarbinud rotid said halvemini hakkama kognitiivset võimekust testiva harjutusega.

Teadlaste sõnul ei ole uuringu tulemused üllatavad, kuid oluline on valdkonna uurimist jätkata. Samuti soovitavad teadlased vältida kõrge rasvasisaldusega toite nagu kiirtoit, maiustused, rasvased piimatooted nagu juust, koor, jäätis ja või, rasvased lihatooted nagu vorstikesed, sealiha ja peekon ning liigses õlis praetud toidud.

Kui Sa tunned, et ei saa pidevas võitluses kehakaaluga hakkama, tahad parandada tervist ning soovid oma kehale anda uue hingamise, võta ühendust meie konsultantidega, kes aitavad Sul koos Dr Simeonsi dieediprogrammiga 40 päeva jooksul alandada kehakaalu 8-15kg.

Aire Kängsep
Dr Simeonsi dieedi konsultant ja toitumisnõustaja
+372 5303 84 88

Telli Dr Simeonsi dieedipakett siit