“Kaalulangetus kulgeb lihtsalt, kui eesmärk on paigas ja oled vaimselt ettevalmistunud,” sõnab Dr Simeonsi dieedi 30päevase ringiga 10 kilo kaotanud MARIA SEPPER (35). ”See võib küll tunduda liiga hea, et olla tõsi, ent toob tulemust ja igati proovimist väärt!”

Ülekaaluga maadlemine pole Maria jaoks tegelikult tuttav teema, sest varasemalt on suutnud üksikutest ülekilodest hõlpsalt toitumise ja trenniga vabaneda. “Ühel hetkel üsna hiljuti vaatasin end piltidelt ja mõtlesin, et millal need 10 lisakilo mulle tekkinud on? Kui sain aru, et viimase kahe aastaga, tahtsin kiiresti midagi ette võtta,” kirjeldab naine otsustuskindlust. Lisaks saatis Mariat viimasel ajal ka alaseljavalu, tänu millele polnud treeningutest osavõtt enam nii lihtne – otsida tuli alternatiive.

“Jõudsin Dr Simeonsi dieedini ise internetis erinevaid võimalusi uurides. Lugesin edulugusid ja mulle tundus, et see tasub proovimist.” Maria suhtus küll programmi efektiivsusesse skeptiliselt, kuid soovides kärsitult tulemusi näha, otsustas siiski algust teha ning iseloomu proovile panna hoolimata südasuvistest aiapidudest. Samm tundmatusse oli seda väärt, sest 30 päeva möödudes oli naise kaalunumber 10 kilo väiksem ning kehalt kokku kadunud 43 sentimeetrit.

“Kui aus olla, siis proovisin alguses ka mitte väga suuri ootusi seada, et hiljem mitte pettuda. Kuid nähes tulemusi, kui kiiresti kaal tõesti langema hakkas, kasvasid ka ootused.” Naine suhtus programmi läbimisse hirmuvabalt, hoides sihti silme ees. “Minul kulges dieet väga lihtsalt. Menüü oli alguses küll harjumatu ning esimesel nädalal võisin veidi tujukam olla, aga mitte midagi hullu, sest olin end vaimselt ette valmistanud.” Maria tegi endale paari päeva söögid ette ning kokkas ka perele eraldi toite. Lemmikuteks kaalulangetuse etapis olid munapuder spargliga, purustatud tomatis vürtsikas kana ja tuunikalasalat.

Kõige keerulisem oli naise sõnul õhtuti ahvatlusi vältida. “Ma andsin iseendale lubaduse, et nõrkushetkel ma ei loobu jätkamisest kunagi õhtul, vaid teen otsuse hommikul. Aga järgmisel päeval kaalule astudes oli tänu väiksemale kaalunumbrile motivatsioon taas laes.” Paaril korral kasutas Maria ka personaalse konsultandi abi. “Suhtlus oli väga meeldiv ja vastused tulid ikka ülimalt kiiresti,” kiidab ta. 

Pärast lisakilodest vabanemist oli järgmine etapp saavutatu hoidmine. “Ka stabiliseerimise periood kulges lihtsalt, kuigi oli harjumatu, et nii paljusid asju võis süüa. Kaal püsis samas ilusti vajalikes piirides.” Maria jaoks üllatusena ei kimbutanud nüüd teda enam ka alaseljavalud, mida varasemalt lisakaaluga seostada ei osanud.

Ülekaaluga võitlejatele on naisel kindel sõnum. “Siin ei ole milleski kahelda, sest terve aasta lõikes on see 23-40 päeva nii lühike aeg, mida ohverdada. See on igati seda väärt!” Maria sõnul pole ka ürituste külastamine probleem. “Sõin oma lõuna- või õhtusöögi enne kodus ära, väljas piirdusin kohvi või rohelise teega ja mullivesi šampanjapokaalis pole küll päris see, aga ajutiselt ajab asja ära.”

Kiire, lihtne ja ohutu kaalu langetamine

Toitumisnõustaja ja Dr Simeonsi dieedi peakonsultant Aire Kängsep on näinud alates 2012. aastast, kui programm Eestis tegutsema hakkas, tohutult edulugusid, kuid ka ebaõnnestumisi.

“Lisakilode olemasolul on Dr Simeonsi dieediga võimalik 40 päevaga vabaneda 8-15 kilogrammist ning lühikese 23-päevase dieediringiga vähemalt 5 kilogrammist. Lihtne tõde ongi see, et kui juhendis olevaid reegleid jälgida, siis dieet toimib väga hästi,” selgitab Aire. “Seal on täpselt kirjas, mis juhtub ka siis, kui sa eksid. Lisaks on igal inimesel olemas personaalne konsultant, kes kõiksuguste küsimuste korral alati abiks on.”

Aire Kängsepa sõnul teeb dieedi eriliseks just põhjalik süsteem, mis annab aluse ka kaalu säilimiseks peale dieedi lõppu. “Öeldakse, et mis kiirelt tuleb, see kiirelt läheb. Õnneks on Dr Simeonsi dieedi puhul olemas eraldi stabiliseerimise etapp, mis peale kaalulangetust aitab kehal uue kaalunumbri omaks võtta ning tulemust hoida.”

Allikas: 19.08.2020 Naisteleht

Kui Sa tunned, et ei saa pidevas võitluses kehakaaluga hakkama, tahad parandada tervist ning soovid oma kehale anda uue hingamise, võta ühendust meie konsultantidega, kes aitavad Sul koos Dr Simeonsi dieediprogrammiga 40 päeva jooksul alandada kehakaalu 8-15kg.

Aire Kängsep
Dr Simeonsi dieedi konsultant ja toitumisnõustaja
+372 5303 84 88

Telli Dr Simeonsi dieedipakett siit