Dr Simeonsi dieet on Eestis tegutsenud aastast 2012 ning meie konsultandid on nõustanud üle 14 000 kliendi kaalulangetuse teekonda. Kui varasematel aastatel oli põhiküsimus, kas see ikka toimib ja tulemusi on võimalik saavutada, siis täna selles kaheldakse harva, sest edulugusid on lihtsalt niivõrd palju. Pigem vajab selgitust inimeste hulgas jätkusuutlikkuse ja tervislikkuse pool, mille osas jõudsalt inimeste hirme üles köetakse. Tegelikkus on aga teine – käsitleme teemat seekord võimalikult põhjalikult.
Olgu see kohe esimesena ära märgitud, saame endiselt kinnitada, et reeglitejärgsel tegutsemisel on Dr Simeonsi dieedi läbimine tervisele ohutu – keha saab vajaliku päevakaloraaži ja kaalulangetus toimub varurasva arvelt. Hea enesetunde tagamiseks dieediringi jooksul saab aga inimene ise palju ära teha, sest kõrvalised tegurid (nt dieedile eelnev menüü ja toitumisharjumused) võivad kogemust mõjutada. Dieedikonsultandi roll apsakate tekkimise välistamisel ja programmi personaliseerimisel reeglite piires on edukusel oluline.
Dr Simeonsi dieet on näidustatud eelkõige inimestele, kes on kehamassiindeksi kohaselt ülekaalulised või rasvunud. Alakaalulistele on dieet vastunäidustatud liigse varurasva puudumise tõttu ja normaalkaalus inimesed võiksid eelnevalt dieedikonsultandiga nõu pidada, kas varurasva on piisavalt ning eesmärk mõistlik.
Iga inimene peaks endale enne kaalulangetuse alustamist teadvustama, et sõltuvalt ülekaalu suurusest ja olukorra kestvusest on liigsed kilod tervisele oma mõju juba avaldanud. Ülekaal ei ole vaid kosmeetiline probleem vaid tõsine terviserisk, eriti juhul kui kaal järjepidevalt kasvab. Ülekaaluga kaasneda võivad terviseprobleemid mõjutavad peaaegu kõiki kehaosi, sealhulgas aju, veresooni, südant, maksa, neere, sapipõit, luid ja liigeseid (Kaalukirurgia).
Tervise Arengu Instituudi sõnul on ülekaalulisus ja rasvumine suurimad terviseriskid (Terviseinfo.ee, 2016). Ka Maailma Terviseorganisatsiooni hinnangul on rasvumine tõsine probleem, mis põhjustab mitmesuguseid tervisehädasid – sh vähk, südamehaigused, diabeet, viljatus, polütsüstiliste munsasarjade sündroom – ning mõjutab järjest enam noorte tervist (Postimees.ee, 2019). 2020. aasta andmetel on Tervise Arengu Instituudi uuringu põhjal üle 52% Eesti inimestest vanuses 16-64a ebatervislikus kehakaalus ehk ülekaalulised või rasvunud. Sealjuures on probleem suurem meeste hulgas, kellest 39,9% on ülekaalulised ja 21,5% rasvunud. Naiste hulgas ülekaalulisi 24,8% ja rasvunuid 18,5%. Ka mõjutab ülekaalulisus meeste tervist suuremal määral kui naiste oma (Virtuaalkliinik, 2020).
Psühholoogiliselt poolelt me muidugi mõistame, et lihtne on soodustada (ka dieedi ajal) meelevaldsete seoste tekkimist, sest endal on kergem tunne, kui ise ei pea vastutust võtma. Eriti kui diagnoos selgub juhuslikult dieedi ajal või järel, on meditsiinilise loogika vastased oletused lihtsad tekkima.
Rõhutame alati, et Dr Simeonsi dieet on täpisdieet, seega reeglite järgimine on eduka ja murevaba dieediringi alus. Oluliseks tugisambaks on ka dieedikonsultandi olemasolu, sest 9aastase kogemuse põhjal saame öelda, et väga tihti inimene ei saa ise arugi, et reeglite vastu eksib. “Mis see üks õun lisaks ikka liiga teeb?” või “Söön küll 500kcal, aga sealjuures 5 erinevat köögivilja päevas ja teen omale sobivaid kombinatsioone” tüüpi suhtumine ei vii antud dieedi puhul kaugele, sest küsimus on selles, kas suudame kehale anda signaali varurasvu kasutada või ei. Reeglite vastu eksides on suur oht, et keha lihtsalt ei usu, et on vajadust varurasvu tarbida ning sellest tulenevalt võib tekkida veresuhkru langus, kehv enesetunne, näljatunne, kaalulangetuse pidurdumine või kaalutõus. Keha annab siis lihtsalt märku, et nüüd oleks vaja toidulaualt saadavat kaloraaži suurendada, sest varurasvu kätte ei anta. Kui tegevust korrigeerides (soovitatavalt dieedikonsultandi abiga) ei õnnestu enesetunnet ka paari päeva jooksul parandada, tuleb dieediring lihtsalt katkestada.
Kui teha, siis korralikult ja mitte ükskõikselt suhtudes etteantud raamistikku. Reeglid on ühed, kuid tihti on endal keeruline tabada, kus apsakas on tekkinud, siis ongi dieedikonsultant see, kes aitab leida vea üles või hoopis soovitada lahendusi, kuidas programmi personaalselt reeglitepiires kohandada.
9-aastase kogemuse jooksul on tõesti meie abiga kaalu langetanud väga erinevate tervislike seisunditega inimesed, osa neist ka meie koostööpartneri, 40-aastase kogemusega arst-dietoloog dr Natalia Trofimova täiendavate uuringute abiga. Lisaks teooriale on meil aastate jooksul kogunenud väga paljude inimeste analüüsitulemused, mis dieedi keha puhastavat ja tervist parendavat mõju toetavad, sest algusest peale oleme soovitanud kõikidel dieedipidajatel enne ja pärast dieeti teha vereproovid. See kõik on väga loogiline, sest kuna kaalulangus toimub tervisele kõige kahjulikuma e varurasva/vistseraalse rasva arvelt, siis juba nii vähene kui 5% kaalulangust maandab inimese jaoks ülekaalulisusega seonduvaid terviseriske.
Me saame aru, et osade jaoks on väga põnev intriigi kütta ja inimeste hirme võimendada. Tervis on igaühe jaoks kallis vara, ent siinkohal aitab see, kui asjasse veidi süvitsi minna ja muuhulgas püüda mõista inimese kehas toimivaid ahelprotsesse. Adresseerime mõningaid müüte, mis seoses Dr Simeonsi dieedi ja selle tervislikkusega on esile kerkinud:
“Kiire kaalulangetus on tervisele ohtlik”
Kui kasutada ebatervislikke meetodeid, siis jah. Dr Simeonsi dieedi puhul ei saa nii väita, sest kaalulangetus toimub reeglitekohasel läbimisel rangelt varurasvade arvelt (mis on muuhulgas kehale kahjuliku mõjuga) ja organism saab oma vajaliku päevakaloraaži, mis varieerub 2000-4500kcal vahel vastavalt individuaalsele vajadusele. Tegemist on selgelt lühiajalise meetodiga (23-40 päeva), mis ei asenda kuidagi tervisliku toitumise põhimõtteid, mis on inimesel tarvis omandada jätkusuutlikuks tervise toetamiseks dieedi järgselt, et ka tulemust säilitada.“Kindlasti tekib vitamiinide ja mineraalide puudus kehas, sest kaloraaž on nii madal ja ei vasta põhiainevahetuse vajaduselegi”
Dr Simeonsi dieedi ajal saab inimene toidulaualt ja varurasvadest kombineerituna 2000-4500 kcal vastavalt keha päevasele kaloraaživajadusele, sh rasvlahustuvaid vitamiine, mineraale, aminohappeid, rasvhappeid ja muid fütotoitaineid, mille varud on lisaks toidulaualt saadavale ka varurasvades olemas.
Siinkohal on oluline mõista, et varurasvadesse talletunud vitamiinide ja mineraalide hulk sõltub inimese kaalutõusu perioodi menüü kvaliteedist. Kui varasem menüü on olnud väga vitamiinide ja mineraalide vaene, siis pole ka lootust, et keha on neid vajalikul hulgal rasvadesse talletanud. See ühtlasi tähendab, et kui inimene dieedi ajal toidulisandeid juurde ei võta, võib kaalulangetuse periood raskemalt kulgeda. Toidulisandite tarbimine / mitte tarbimine võiks olla kooskõlastatud dieedikonsultandiga.
Kindluse mõttes lähtuvalt Põhjamaade inimeste tavapärasest toidulauast, on meie soovitus alati olnud juurde võtta juurde järgmisi toidulisandeid:- Hommikul ja lõuna ajal C-vitamiini (suurema vitamiinipuuduse korral hommikul ka multivitamiini);
- Õhtuse söögi järgselt bioseleeni tsingiga (või eraldi seleeni ja tsinki) ning magneesiumit tsitraadina.
Vitamiinibrändidest on kindlasti sobilikud Ecosh, Rõõm ja Tervisepüramiid.
PS! Kes tahab kindel olla, et kehas on vajalik hulk vitamiine ja mineraale dieedi turvaliseks läbimiseks, võib teha perearsti juures vereanalüüsi, sellele vastavalt läbida vajalikud kuurid ning alles siis dieediga algust teha.
“Biolit graanulid on üks nõiavärk. Kaalulangetus võib toimuda, iseasi mille arvelt”
Inimese kooriongonadotropiin ehk hCG on hormoon, mida suurel hulgal (seda hormooni on kõikide inimeste veres, lihtsalt dieedi jaoks mitte piisavalt) sünteesib raseda naise organism. Dr Simeons avastas, et kui kehas leidub teatud koguses hCG-d, avaneb juurdepääs varurasvale ning organism hakkab seda rasva toiduks kasutama. Sealjuures ei tunne inimene nälga ja tervis pole ohustatud. Mingit mõju aga kaalulangetusele hCG iseseisvalt ei avalda, seetõttu on vajalik täiendavalt toituda väga kindla menüü järgi, et ainevahetus püsiks kiire ja keha toituks oma varurasvadest.
Kui Dr Simeonsi dieeti reeglitekohaselt läbida, siis organism lihasmassi ja struktuurrasva kallale ei lähe. Seda on tänapäeval lihtne tuvastada ka kehakoostise analüüsi järgi.
Biolit graanulid on valmistatud bioresonants-meetodil ning kannavad endas hCG hormooni toimet, sealjuures sisaldamata mitte ühtegi molekuli hormooni ennast. Preparaadi peamiseks koostisosaks on ksülitool, millele on ümber kopeeritud hCG hormooni bioenergeetiline võnkeinfo, mis pole aineline ning seega pole ka laboratoorselt tänapäeval tuvastatav. Kuna tegemist on enim homöopaatiale sarnaneva meetodiga, siis on täiesti mõistetav, et spetsialistid, kes täiendmeditsiinist lugu ei pea või lähenemise efektiivsust ei usu, seda nõiavärgiks peavad. Vt rohkem infot homoopaatia.ee
Dieedipidaja mõistab Biolit graanulite toimeainet seeläbi, et reeglitekohasel Dr Simeonsi dieedi järgimisel ei tunne näljatunnet.
“Dieedi läbimine näljavabalt pole võimalik”
9-aastase kogemuse ja 14 000 kliendi järel saame öelda, et näljavaba dieedi läbimine on täiesti võimalik ja pigem normaalsus kui haruldus. Näljatunde tekkimine puudutab eelkõige kliente, kes on dieedieelselt pikaajaliselt ebatervisliku menüüga (varurasvas on vähe nt mineraale), Dr Simeonsi dieedi reeglite vastu eksinud või tegevusviis vajaks personaalset korrektuuri. Oluline on eristada ka näljatunde ja isutamise erinevust. Tasub endalt kontrolliks küsida, kas üks õun aitaks? Kui lihtsalt tahaks midagi head, siis tegemist on siiski isuga, mitte näljaga.
Kui näljatunne tekib, tuleks koheselt ühendust võtta oma isikliku dieedikonsultandiga, sest see on selge märk, et midagi tuleks korrigeerida (nt menüü reeglitele vastavust, toidukordade aegu, füüsilist aktiivsust, suurendada valguallika hulka, tarbida lisaks toidulisandeid jne). Probleem tekib siis, kui inimene ühendust ei võta ja hambad ristis 40 päeva ära kannatab – see on kindlasti tervisele kahjulik, sest viitab, et keha ei saa varurasvu kätte ja mitte kuidagi pole meie poolt soovitatav. Kui iseseisval dieedi läbimisel näljatunne mõne päeva jooksul ära ei kao, tuleb dieedi läbimine katkestada.
“Kaal tuleb kindlasti tagasi ehk tekib nn jo-jo-efekt. Inimene ei oska pärast dieeti normaalselt süüa”
Selleks, et inimesel oleksid parimad eeldused dieedijärgselt kaalunumbri püsima jäämiseks on Dr Simeonsi dieediprogrammis eraldi etapp stabiliseerimine. See on 3-nädalane periood kaalulangetuse järgselt, mil inimene on normkaloraažil tagasi, ent kaalunumbri püsima jäämise huvides välistatakse menüüst tärklist ja suhkrut sisaldavad toiduained. Eesmärk on muuta kaalunumber stabiilseks +/-1kg kaalulangetusega saavutatud tulemusest.
Kindlasti ei tähenda edukas stabiliseerimise etapi läbimine, et ebatervislik menüü või kehale sobimatud toitumisharjumused (toidutalumatuste mõju, hiline söömine, ebakorrapärased vahed toidukordadel) kaalunumbrile enam mõju ei avalda. Panustame väga palju inimeste teadlikkuse tõusu tervisliku toitumise aluste teadvustamisel ja rakendamisel dieedi järgselt Põhjamaade toitumissoovituste alusel. Korraldame iga kuu tasuta veebiseminare ka kaalunumbri hoidmise teemal ning klientidel on võimalik ka dieedikonsultantidelt otse nõu küsida. Vajadusel suuname kliendid põhjalikuma lähenemise jaoks kutsekoja tunnistusega toitumise alal tervisenõustaja Stella Ostrati poole Biokliinikust (Lõuna-Eesti kliendid) ja bioresonantsteraapiat ka toitumisnõustamises kasutava Vivika Virve poole (Põhja-Eesti kliendid).
Pikas perspektiivis on oluline, et inimene saaks aru, mis just tema kehale sobib, seetõttu ka soovitamine toidutalumatuse veretesti läbimist. Tervisliku toitumise aluste selgeks tegemine ja oskus keha kuulata annab palju, kuid reaalsus on see, et individuaalselt inimesed ei tea, milliseid toite pole nende keha suuteline mikrotasandil seedima. Abi on kindlasti ka seedeensüümide kasutamisest.“Rasvkoesse ladestunud toksiliste ühendite väljutamine võib tuua väga halva enesetunde ja kindlasti esineb peavalu”
Kehasse ladestub kindlasti ka palju jääkaineid, mis pole kasulikud ja võivad enesetunnet dieedi ajal mõjutada. Esimesel nädalal mõjutavad vaeguste esinemist ka inimese dieedieelsed toitumisharjumused, sest mida suurem on erinevus toiduainetes, mida kasutab inimene dieedi eel ja ajal, seda suurem on ka tõenäosus, et keha vajab uue menüüga harjumist. Kui varasem menüü on olnud suhkrurohke, rasvane, sisaldanud ohtralt maitsetugevdajaid ja nt piimakohvi ja alkoholi, siis tuleb mõista, et keha annab esimesel nädalal selgelt märku nende igatsusest ja tekivad nn võõrutusnähud (peavalu ja tugev vajadus sõltuvust tekitanud aine järele, mida tõlgendatakse tihti näljana).
Toksiliste ühendite väljutamiseks on oluline maksa tegevust toetada piisava vedeliku tarbimisega – oluline on nii kehakaalule vastava vee koguse joomine, kui ka täiendava 3-4 tassitäie rohelise tee tarbimine, mis maksa toetab keha puhastamisel ja jääkainete väljutamisel. Inimene peaks jooma 30-40 ml vett ühe oma kilo kohta, kuid kui pole harjunud piisavalt vett jooma, siis tuleks kogust järk-järguliselt suurendada kuni jõutakse keha õige päevase vajaduseni. Roheline tee ja kohv ei lähe vee päevaratsiooni.
PS! Kui inimene teab, et varasem menüü on olnud väga ebatervislik ning on oht ajutiste vaevuste tekkeks, soovitame dieedi eelselt läbida mõni endale sobilik keha puhastuskuur ning sõltuvust tekitavatest ainetest, mis dieedi läbimisel vastunäidustatud, juba eelnevalt loobuda.
“Mõnel inimesel on pärast dieeti avastatud vähk”
Vähk on geneetiline haigus. Põhjuseks, miks normaalsete keharakkude asemel tekivad täiesti teistsuguste omadustega pahaloomulised kasvajarakud, on kas päritud või elu jooksul tekkinud muutused (mutatsioonid) meie geenides. Globocani andmebaas toob Eesti elanikkonna puhul välja, et 75. eluaastaks vähki haigestumise risk on naistel 23,6 protsenti ja meestel 36,5 protsenti, st vähki haigestub iga neljas naine ja iga kolmas mees. Kuna südame-veresoonkonnahaigusi ennetatakse ja ravitakse üha edukamalt, on vähist saanud Euroopas alla 65 aasta vanuste inimeste sagedaseim surma põhjus.
Vähi areng on pikaldane protsess: ühest läbi kontrolli lipsanud muutunud rakust ümbritsevaid kudesid haarava vähkkasvaja tekkeni võib kuluda 3-4 aastakümmet. Kui inimene aga juba sünnib vigase, muutunud geeniga (pärilik vähk), on see aeg poole lühem. Enamus vähkkasvajatest tekib siiski elu jooksul saadud geeni kahjustuste tulemusena. Küll on aga teada, et 2/3 vähijuhtudest on seotud tubaka ja (väär)toitumisega. Sellest järeldub, et toitudes täisväärtuslikult ning tasakaalustatult ja järgides tervisliku eluviisi reegleid, on võimalik alandada oma vähiriski. Vt rohkem infot Eesti Vähiliidu kodulehelt.
Oluline on sealjuures mõista, et Dr Simeonsi dieet on lühiajaline kaalulangetus, mis ei asenda tervisliku toitumise põhimõtete rakendamise olulisust dieedivälisel ajal. Kui inimene toitub ebatervislikult ja ei muuda oma elustiili tervikuna tervislikumaks, on suurem vähirisk siiski olemas hoolimata normaalkaalu saavutamisest, rääkimata muude tegurite koosmõjust.
Pikk tee esimesest muutunud rakust vähkkasvajani kulgeb läbi vähieelsete seisundite, mille õigeaegne avastamine ja ravi hoiavad ära vähi tekke. Kui vähkkasvaja on tekkinud, on selle rakkudel võime pidurdamatult paljunedes haarata ümbritsevaid kudesid ning tungida vere- ja lümfiringlusse, levides sel teel keha kaugematesse piirkondadesse, teistesse organitesse. Seda protsessi nimetatakse siirete tekkimiseks (metasteerumiseks).
Kui kaalulangetusest tulenevalt väheneb rasvkoe osakaal inimese kehas, on vähirakke ka lihtsam uuringutega tuvastada. Seos lühiajalise kaalulangetusprogrammi ja vähi tekke vahel pole aga kuidagi teaduslikult põhjendatav.
“Ühel inimesel tekkis mädapaise pärast dieedi läbimist”
Mädapaise ehk abstsess on koes või elundis olev mädakogum, mis tekib tavaliselt bakteritest tingitud põletiku ehk infektsiooni tagajärjel. Kahjustav bakter pääseb koesse või elundisse vigastuse, hingamiseteede või soole kaudu ning vere või lümfi teel levides. Abstsessi raviks on mäda eemaldamine kirurgiliselt või ultraheliuuringu käigus läbi naha abstsessi viidud toru ehk dreeni kaudu. Vt rohkem infot Inimene.ee
Abstsessi tekkel pole mitte mingit seost inimese toitumise või dieedi läbimisega, põhjus on bakteriaalne.
“Dieet võib põhjustada sapikivide tekke”
Sapikivide suurimad riskirühmad on naised, üle 40-aastased, ülekaalulised või rasvunud (eriti need, kellel esineb rasva liigne ladestumine taljepiirkonda). Sapikivide teke on mitmeetapiline. Sapikivi ei teki koheselt, vaid moodustub aja jooksul maksa poolt toodetava sapi talletamisel, sapipõies olevatest kolesterooliosakestest, kaltsiumiühenditest ning teistest sapis leiduvatest ainetest.
Kuna sapikivide tekke riskitegurite hulka kuuluvad ka kiire kaalulangetus ja pikalt söömata olek, siis osad seostavad sapikivide tekkel ka Dr Simeonsi dieedi läbimist. Tuleb tähele panna, et Dr Simeonsi dieet on küll efektiivne ja kiire kaalulangetusmeetod, kuid tegemist pole riskiteguriga sapikivide tekkel, sest dieet on ühekordsel läbimisel väga lühiajaline, keha pole tegelikkuses toitainete vaeguses ehk ei nälgi ning menüü ei sisalda kõrge rasvasisaldusega toiduaineid, mis oleks vajalikud sapikivide moodustamise soodustamiseks. Vahelduv dieedipidamine (kaalu langetamine ja seejärel taas juurdevõtmine ning uuesti dieedipidamine) võib aga sapikivide tekkele mõju avaldada, seetõttu on oluline dieedi läbimise järel võtta omaks ka tervisliku toitumise põhimõtted.
“Kiire kaalulangetus võib põhjustada depressiooni ja väsimust”
Psühholoogilise ettevalmistuse olulisust ei tasuks alahinnata. Kindlasti on tähtis, et inimene oleks dieediringi läbimiseks vaimselt valmis ning endale selgeks teinud, et just see meetod on talle sobilik. Kui alustatakse dieediringi kellegi teise pärast, siis on tõepoolest väga raske endale harjumuspäraste toitude ja jookide tarbimisest piirata. Kui dieedipidaja on iseseisvalt, eelneva konsultatsiooni abil veendunud, et Dr Simeonsi dieet on just individuaalselt õige valik, siis 23-40 päeva jooksul pole me väsimust ega depressiooni täheldanud. Emotsionaalseid juhuoste me ei soovita, sest ettevalmistamatusest tingitud apsakad võivad kaalulangetust ja motivatsiooni pidurdada. Reeglitekohasel dieedi läbimisel on normaalsus pigem see, et hommikusel kaalumisel tekkiv rõõm saadab terve päeva ning dieet kulgeb mängleva kergusega.“Inimese immuunsus langeb dieedi ajal”
Oma 9-aastase kogemuse põhjal oleme täheldanud, et immuunsus hoopis tõuseb. Suur osa on sellel, et keha puhastuse ajal inimene ei söö Dr Simeonsi dieedimenüü põhjal toiduaineid, mis organismi kurnaks või haigeid rakke, seeni, parasiite, kahulikke baktereid või viiruseid toidaks. Organism saab dieedi ajal oma vereringe kaudu 2000-4500kcal igapäevaselt ja just neid rakutoidutasandi toitaineid, mida on tarvis keha paranemisprotsessis. Erijuhte võib esineda, kuid täpsustada saab alati täiendavate analüüside abil (dieedi eel ja järel) isikliku raviarsti või dr Natalia Trofimova juures Biokliinikus.“Dieedi läbimine võib põhjustada probleeme pimesoolega”
Põletik pimesooles tekib ummistusest või obstruktsioonist. Ummistus võib tuleneda lima, parasiitide või kõige sagedamini väljaheidete kogunemisest sinna. Kui pimesooles on takistus, võivad bakterid kiiresti paljuneda. See tekitab ärritust, paistetust ja lõpptulemusena pimesoolepõletikku.Pimesoolepõletik võib juhtuda igal ajal, kuid see ilmneb enamasti vanuses 10 ja 30. See on sagedamini meeste kui naiste haigus.
Inimene ei saa takistada pimesoolepõletiku teket, kuid on võimalusi riski vähendamiseks. Dieedi läbimisega sellel otsene seos puudub, kuid oluline on tagada kõhu läbi käimine, et olukorda mitte soodustada. Kui Dr Simeonsi dieedi ajal käib kõht läbi kord igal kolmandal päeval või sagedamini, siis pole pimesoolepõletiku tekkimine võimalik. Meil on juhendis ja dieedikonsultandi poolt jagatavates materjalides terve nimekiri looduslikest vahenditest, millega oma kõhu läbikäimine korras hoida. Kui juhiseid järgida ja alternatiivide hulgast endale sobilik leida, pole selles midagi keerulist.
Tavaelus näib pimesoolepõletik harvem juhtuvat, kui menüüs on rohkesti kiudaineid. Kiudainete tarbimist saab suurendada süües palju värsket puu-ja köögivilja. Köögivilja osakaal dieedi ajal on suur, lisaks võib süüa igapäevaselt nt supilusikatäie psülliumit, mis on väga hea kiudaine ja aitab hoida kõhu läbikäimise korras. Vt rohkem Virtuaalkliinikust
“Kohe ära ei sure, aga selline dieet pole pikas perspektiivis jätkusuutlik”
Dr Simeonsi dieeti ei saa võrrelda tavapärase toitumiskavaga, mida võib inimene järgida soovi korral kasvõi aastakümneid. Tegemist on lühiajalise kaalulangetuse ja kehapuhastuse programmiga, millel on kindel reeglistik kindlaks perioodiks. Kindlasti ei asenda Dr Simeonsi dieedi läbimine tervisliku toitumise põhimõtete rakendamist ja tervisliku eluviisi olulisust inimese elus. Seetõttu ka rõhutame, et dieedi läbimise osaks on ka omandada oskus oma keha kuulata (nt selle osas, millised toiduained just Sulle sobivad, toidutalumatused on väga levinud) ning muuta oma suhet toiduga jätkusuutlikuks.“Dieedi läbimisega kaasneb madal veresuhkur ja madal vererõhk”
Sarnaselt kõikidele paastumise ja keha puhastuse programmidele võib esineda ajutist veresuhkru langust, mille tunnused on pearinglus, kerge nõrkus ja vähene iiveldustunne. Selleks puhuks on juhendis selged juhised, kuidas toimida ja soovi korral nõustab dieedikonsultant ka alati kiirelt ja personaalselt. Kiire abi on lusikatäiest meest, hea enesetunne üldiselt taastub kiirelt. Ajutist veresuhkru langust võib esineda päevadel, kus kaalulangetus on keskmisest suurem.
Madal vererõhk ei ole dieedi läbimisel tavaline kõrvalnäht. Olukord võib tekkida, kui inimene tarbib vererõhualandajaid ja ei ole täitnud raviarsti tarbeks vererõhupäevikut, et arst saaks vastavalt kaalulangetusele ja vererõhu stabiliseerumisele rohtu vastavalt olukorrale doseerida. Inimene personaalselt ravimi kogust vähendada ei tohi, seda tuleb teha kindlasti koostöös arstiga. Kui inimesel on dieedi eelselt juba madal vererõhk, tuleb sellest kindlasti dieedikonsultandile teada anda ja dieedi läbimisel on võimalik personaalselt läheneda.“See on ju nii vana dieet, teadus on arenenud”
Dr A.T.W. Simeons tegi tõesti oma 16 aasta vältel kestnud uuringud 20. sajandi teises pooles, kuid tema metoodikaga kaalulangetusprogramm ei olnud see, milline on Eestis müüdav Dr Simeonsi dieeti täna. Dr Simeons kasutas nt hCG-hormooni süste ning dieedimenüü oli rangelt piiritletum, kui meie versioonis. Aastakümnete jooksul ja ka meie klientide kogemuses on lihtsalt selgunud palju toimivaid kombinatsioone, mis kaalulangetust oluliselt dieedi ajal ei mõjuta. Ka bioresonants-metoodika kasutamisest hCG efekti saavutamisel poleks ilmselt tol ajal osanud unistadagi.
Uuring, mille alustele Dr Simeonsi dieedi programm on üles ehitatud on küll eelmisest sajandist, kuid sisu siiski tänapäevasem ja organismile endiselt ohutu.“Üks tuttav ütles, et tema seda dieeti küll kellelegi ei soovita”
Igaühele oma. Me kindlasti ei väida, et Dr Simeonsi dieet sobib kõigile, sest oma täpismetoodikas ei toimi see kindlasti nende jaoks, kes eelistavad oma toitumises olla loomingulised ja ei armasta reeglistikuga piirnemist. Teoreetiliselt on vastunäidustusi küll vähe (neerukivid, rasedus ja imetamine, alakaalulisus, kui avatud kõhuõõne operatsioonist pole 2a möödas) ning meetod on sobilik kõigile, kellel on liigset varurasva, ka vanusest hoolimata. Rohkem mängivad rolli sobivuses isegi psühholoogilised tegurid, seega julgustame enne dieedipaketi ostmist end detailsemalt kurssi viima.
Rõõm on tõdeda, et kliendirahulolu uuringust selgub, et 70,8% klientidest soovitavad kindlasti Dr Simeonsi dieeti sõpradele ja tuttavatele ning 22% teeb seda tõenäoliselt (kevad 2021, 906 dieedi läbinud vastajat). Antud uuringust selgus ka dieedi mittesoovitajate ühine näitaja – 95% neist on läbinud dieeti täiesti iseseisvalt, tasuta dieedikonsultandi võimalust mitte kasutades. Kui tahad olla edukas, suurendad oma võimalust tervislikuks ja hea enesetundega dieedi läbimiseks, kui kasutad dieedikonsultandi tuge. Vt rohkem infot 2021 kliendirahulolu uuringu kokkuvõttest
Kui dieedikonsultandiga suhelda ei tihka, siis meie soovitus on küsida inimestelt, kes reeglitekohaselt on dieedi läbinud. Tuhandeid selliseid inimesi leidub Dr Simeonsi dieedi Facebooki tugigrupis.“Aga mul kaal langes ka siis, kui ma reeglite vastu eksisin”
Dr Simeonsi dieet on täpisdieet, seega turvaline ja varurasva arvelt toimuv kaalulangetus toimib reeglitekohaselt tegutsedes. Üksikute apsakate osas, mis keha varurasvade kättesaadavust ei mõjuta, võime silma kinni pigistada, kuid kui omaloominguline tegevus on süstemaatiline, mille kõrvalnähtudeks on ka nälg ja halb enesetunne, siis see kindlasti normaalne ei ole. Sellisel juhul on lihtsalt eksimused viinud selleni, et keha ei usu, et varurasvu on tarvis kasutada ning nõuab toidulaualt suuremat kaloraaži. Nii võib kindel olla, et isegi kui kaal langeb, siis see ei toimu varurasvade arvelt ehk kaalulangetus on ebatervislik.
Siiralt palume igal kaalulangetajal võtta reeglistikku tõsiselt ja mõista antud dieedi läbimisel dieedikonsultandi rolli. Konsultanti tasub suhtuda kui abistavasse sõpra, kes Sind kunagi ei arvusta, vaid tahab siiralt head ja olla kindel, et toimiksid oma tervise ja eesmärgi saavutamise huvides. Oma töös näeme igapäevaselt, kuidas apsakad tekivad nii, et ise ei märka. Seega on nälg, muutused enesetundes ja kaalulangtuse pidurdamine või kaalutõus selgelt alarmiks, mille korral peab konsultandiga suhtlema, et aru saada, kus viga sisse tekib ning mis individuaalselt vajaks korrigeerimist. Mõnikord tuleneb korrektuuri vajadus hoopis sellest, et personaalselt mingi lahendus inimesele ei sobi, kuigi see reegleid ei riku (nt hapendatud ja suitsutatud toodete kasutamine menüüs, mõnele lihtsalt ei sobi ja kaal ei lange).
Kui reeglite rikkumine on teadlik tegevus, tuleb lihtsalt arvestada, et igasuguste katsetuste korral on toiduaine mõju kehas kuni 3 päeva. See ühtlasi tähendab, et 3 päeva võib kaalulangust mitte esineda ja olla hoopis ajutine kaalutõus või platoo. See, mis sõbrale sobis, et pruugi ka Sulle individuaalselt sobida.
Kõik need müüdid on just nimelt see põhjus, miks me juba 2021. aasta alguses käivitasime koostöös Biokliinikuga Dr Simeonsi dieedi terviseuuringu, mida viiakse läbi dr Natalia Trofimova juhendamisel Synlabi arstide abiga ja mille tulemused saame avaldada sügisel. Mõistame, et konkurentidel on oma trumm, mida lüüa, aga meditsiiniliselt täiesti põhjendamatute seoste loomine ja inimeste hulgas hirmu külvamine on meie jaoks mõistmatu.
Kokkuvõttes võib öelda, et ühegi lühiajalise kaalulangetus- või kehapuhastusprogrammi läbimine ei muuda inimest immuunseks muudest teguritest tulenevate terviseprobleemide tekkele. Sealjuures võib küll märkida, et kui inimese kehas on juba varasemalt probleemseid ahelreaktsioone tekkinud, võib keha puhastumise protsess sümptomeid ajutiselt võimendada, kuid seda teeb keha vaid tervenemise huvides.
Muidugi soovitame kõikidel klientidel, kes tahavad 100% kindlad olla Dr Simeonsi dieedi läbimise näidustatuses ja ohutuses, nõu pidada meie konsultantidega, dr Natalia Trofimovaga või oma isikliku raviarstiga. Eriti krooniliste haiguste ja keerulisemate tervislike seisundite korral, mis ülekaalu esinedes pole üldse haruldane. Teeme ka ise hea meelega koostööd kõigi tervisespetsialistide ja raviarstidega, kes soovivad Dr Simeonsi dieedi ajal tekkivatest füsioloogilistest protsessidest põhjalikumat ülevaadet – tasub vaid ühendust võtta.
Täiendavate küsimuste korral võta ühendust contact@simeonsidieet.ee
Kui Sa tunned, et ei saa pidevas võitluses kehakaaluga hakkama, tahad parandada tervist ning soovid oma kehale anda uue hingamise, võta ühendust meie konsultantidega, kes aitavad Sul koos Dr Simeonsi dieediprogrammiga 40 päeva jooksul alandada kehakaalu 8-15kg.
Telli Dr Simeonsi dieedipakett siit