Triin: “Igapäevane kaalulangus suurendas motivatsiooni! Kaotasin 8kg”

„35 päevaga kadus 8kg. Dieedi mõju oli kiirelt näha ning kindlad reeglid ei lasknud mugavaks muutuda. Programm vajab pühendumist, kuid tulemus on seda väärt!“ räägib 25-aastane üliõpilane Triin.

Triin oli proovinud mitmeid erinevaid kaalulangetamise võimalusi enne kui Dr Simeonsi dieedini jõudis. “Kord toitumise, kord treeningutega, kuid siiani parim tulemus on siiski saavutatud just tänu Dr Simeonsi dieedile.” Naine oli sarnaselt paljudele eestlastele korduvalt endale lubanud, et küll uuel aastal, järgmisel kuul või esmaspäevast hakkab tubliks ja võtab end käsile. “Mugavuste kiuste suutsin ennast siiski kokku võtta ja mul on selle üle väga hea meel,” on naine rõõmus.

Dr Simeonsi dieedi kohta kuulis Triin tuttavalt, kes programmi edukalt oli läbinud ning plaanis uuele ringile minemist. “Alguses tundus jutt igapäevasest kaalulangusest kauni muinasjutuna, aga kuna olin kõrvalt näinud inimesi reaalselt seda rada käimas, siis tuli tahtmine ka ise proovida.” Muidugi oli naisel palju küsimusi, millele enne otsuse tegemist soovis vastuseid leida. “Peamiseks infoallikaks osutus koduleht, millelt sain vastuse enamikele küsimustele.”

Dieediprogrammi puhul meeldis üliõpilasele enim kindel raamistik ja struktureeritus. “Paika on pandud kindlad reeglid, millest tuleb kinni pidada ja see ei lase mugavaks muutuda.” Suurimaks hirmuks dieedi alustamisel oli, et kas 500kcal-ga päevas saab ikka kõhu täis või jääb pidevalt saatma tühja kõhu tunne. “Need hirmud olid asjatud. Rohkem esines neid päevi, kus kalorite täis saamiseks tuli üks toidukord juurde panna, kuigi endal vajadust ei olnudki,” räägib naine. Kui köögiviljadest üleküllus tekkis, tuli appi Dr Simeonsi dieedi foorum, kus kaasvõitlejaid uusi ideid ja kokandusnippe pakkusid.

Üliõpilasena oli toitumise planeerimine alguses päris keeruline. “Järgmise päeva menüü tuli alati läbi mõelda, et ei tekiks koolis olles olukorda, et miskit pole süüa,” tunnistab Triin, kuid protsessi käigus harjus ka sellega.

Dieedi mõju oli kiirelt näha. “Üks osa sellest oli kindlasti kaal, mis koheselt langema hakkas ning enesetunde heaks tegi,” kiidab Triin, kuid lisab, et veelgi olulisem oli see, et paranes ka üldine jõudlus ning energiat oli rohkem.

Konsultandi abi naine palju ei vajanud, kuid ütleb, et teadmine tema olemasolust andis hea kindla tunde, et keegi on toeks murede tekkimisel. “Ei teki sellist abituse tunnet, et oled üksi jäetud.” Triin küsis nõu siis, kui kaal enam langeda ei tahtnud või veidi tõusis. “Koos töötasime läbi võimalikud põhjused ning püüdsime leida just minule sobiva lahenduse,” räägib dieedipidaja toimivast tugisüsteemist.

Kõige keerulisemaks osutus Triinu jaoks stabiliseerimise periood, sest kui tekkis võimalus minna tagasi meelissöökide juurde, tahtis kaal uuesti tõusma hakata. “Pärast dieeti oli raske ennast ohjata ning pikalt keelatud olnud toidud nagu magus ja küpsetised tulid kiiresti menüüsse tagasi,” räägib naine ning rõhutab dieedijärgse stabiliseerimise olulisust ning reeglite järgimise tähtsust.

Triin plaanib minna lähiajal uuele dieediringile just seetõttu, et sattus liiga kiiresti tagasi vanade harjumuste juurde. “Just magus ja küpsetised on olnud minu nõrk külg.” Seekord plaanib naine kergemat üleminekut, kuid ekstreemselt end siiski piirama ei hakka ning keha stressi viima. “Usun, et selline aeg-ajalt puhastuskuuri tegemine sobib mulle hästi!”

Inimesele, kes plaanib Dr Simeonsi dieediga alustada, ütleb Triin, et programm vajab suurt pühendumist, kuid tulemus on seda igati väärt. “Igapäevane kaalulangus ainult suurendab sinu motivatsiooni!”

Kui Triinu lugu oli Sulle inspiratsiooniks ning soovid samuti alustada oma teekonda saledama kehani, telli Dr Simeonsi dieedipakett SIIT