Monika Tuvi -14kg: “Dieedikonsultandi olemasolu annab turvatunde

“Eks iga inimene on erinev – ühele on lihtne, teisele raskem ja peab rohkem vaeva nägema, ent dieet on absoluutselt teostatav ja kuna minule sobis ideaalselt, siis julgen soovitada. Suureks abiks eesmärgi saavutamisel on isiklik konsultant, kelle poole saab alati pöörduda”, räägib 14 kilo Dr Simeonsi dieedi abil kaotanud Monika Tuvi.

Monika sõnul puuduvad tal varasemad kogemused erinevate dieetidega, sest enamasti on pärast mõningast mõtisklust midagi ette tulnud või on lihtsalt tundunud liiga keeruline ettevõtmine. “Olen väga liikuv ja sportlik, kuid kui pandeemia alguses treeningkoormus järsult langes, hakkas kilosid lahkesti turjale kogunema ja muudkui paisusin.” 

Dr Simeonsi dieedini jõudis tuntud tantsutreener juhuslikult, edukate kaalulangetajatest tuttavate soovitusel. “See hetk, kui olin maksimumini kosunud, käisin oma sõbrannaga kõndimas, kes on seda dieeti kunagi teinud ning plaanis just uut ringi ette võtta. Kui järgmisel päeval juuksurisse läksin ning tema samuti parasjagu dieediringil oli, siis hakkas asi juba väga huvitama. See oli selge märk, et pean ka proovima!”

Monika jaoks oli dieediringi ettevõtmise kaalukeeleks terviklik pakett. “Olen selline, et tahaks ikkagi valmis lahendust ja ise mitte pead murda ning vaeva näha otsimise ja asjade kokku panemisega. Selles mõttes on Dr Simeonsi dieet ideaalne, et abiks on näidismenüüd ja app. Suureks lisandväärtuseks on muidugi isiklik konsultant, kelle poole saab alati küsimuste tekkimisel pöörduda,” sõnab naine ja lisab, et tema jaoks on väga oluline, et oleks inimene, kes personaalselt tegeleb, vastab operatiivselt ja toetab. “Mul on hea võrdlev kogemus ühe teise dieediga, mida mõtlesin kunagi katsetada – selle puhul saadeti meil, et tee seda ja toda ning üldiselt vaata ise, kuidas hakkama saad, sest küsimusi on inimestel palju ja ei pruugi kohe vastata,” naerab Monika.

Naise sõnul oli dieediringi algus siiski ootusärev: “Kas ikka päriselt toimib? Äkki on hirmus raske ja ma ei saa hakkama?”, oli pea täis mõtteid, ent kõik kulges kenasti. “Mulle tundus, et on õige aeg ja ma olin absoluutselt valmis seda tegema. Peas käis justkui mingi klikk ära, et kohe, nüüd ja praegu. Kuna oligi selline aeg, kus treeningud olid põhimõtteliselt pausil ning füüsiline koormus polnud nii suur, siis oli aega tegeleda iseendaga.” 

Monika kokkas Dr Simeonsi dieedi ajal hoolega ning katsetas oma menüüs paljusid erinevaid alternatiive. Piltide autor: Monika Tuvi

 

Dieedimenüü absoluutseks lemmikuks osutus Granny Smith õun ja õunapäevad. “See oli isegi mulle endale suur üllatus, et kivikõva ja üldse mitte kutsuv roheline õun on nii maitsev! Täielik hitt. Õunapäev on samuti parim nipp, mida dieediväliselt aeg-ajalt tegema hakkan.” Kogu dieediperiood kulges Monika sõnul normaalse enesetundega, nälga ei esinenud ning koos lisakilode kadumisega paranes ka seedimine. “Kui tekkis tahtmine harjumusest külmkapi kallale minna ja snäkkima hakata, siis panin hoopis kiiresti riidesse ja läksin kõndima,” soovitab naine hoopis liikumisega mõtted mujale viia.

Raskel hetkel on abiks ka personaalne tugi. “Kuna on olemas app ja väga selged juhtnöörid, siis ma väga palju konsultandi abi ei vajanudki, kuid juba see teadmine tema olemasolust on suureks abiks. Mul tekkis oma dieediringil ka üks pisike motivatsioonikriis, kus oli kaaluseisak ja tunne, et ma ei jaksa enam. Siis oli konsultandist küll palju abi, jagas soovitusi ja nippe ning sain sellest kenasti üle. Seega see on väga vajalik, et toetav inimene alati olemas on.”

Monika sõnul oli tema jaoks isegi kõige suuremaks väljakutseks igapäevase elurütmiga jätkamine perele kokates. “Tegin neile süüa, mida ise ei puutunud ja siis veel endale eraldi. Üritasin küll vahepeal kaks ühildada, ent see ei õnnestunud,” naerab naine ning lisab, et kui teised sööma asusid, läks tema hoopis jalutama. “Otsustasin, et jätan ka dieedi ajal kohtumised ja üritused kõrvale, et ei tekiks liigseid ahvatlusi ja ei peaks päris oma õunaviiludega külla minema.”

Dieediringi tulemusena sai Monika uhke olla 14 kaotatud kilo üle. “Esimese muutusena märkasin, et mu näole tuli vorm tagasi varasema täiskuu asemel! Järgmiseks hakkas kell käe peal loksuma, panin kohe kahe augu võrra kitsamaks – ka see oli paras üllatus! Ja sealt edasi proovisin juba riideid, mis polnud juba ammu selga mahtunud ja ootasid oma aega. See tunne oli mega, kui kõik istus kenasti.” 

Rahulolu ja hea enesetunde tähe all kulges ka kaalunumbri stabiliseerimise etapp. “Sel ajal sai ikka juba rohkem endale lubada ja menüüd muuta, üht-teist lisada, seega läks kuidagi iseenesest. Meenub küll naljakas seik, kus mul oli kohutav kondenspiima isu, kuigi ma üldse pole eriline magusasõber. Ostsin siis selle tuubi, pigistasin endale korraga sisse ja sellega oli see vajadus rahuldatud. Jõin palju vett peale ja läksin kõndima, midagi ei juhtunud,” naerab Monika.

Monika Tuvi 3 soovitust edukaks kaalulangetuseks:

  • Tee esimene samm ja haara ohjad – broneeri oma elus see aeg lühikeseks dieediperioodiks ära, keskendudes iseendaga tegelemisele. Ära katkesta, ära patusta, vaid pinguta, sest tulemus on seda vaeva väärt!
  • Kaalu, mõõda ja pane toit täpselt kirja – kasuta appi, see teeb elu palju lihtsamaks ja ei pea ise jalgratast leiutama.
  • Suhtle oma konsultandiga – küsi nõu ja räägi, kui on raske hetk. See on oluline ja väga suureks abiks eesmärgi saavutamisel.

Kui Monika Tuvi lugu oli Sulle inspiratsiooniks ning soovid samuti alustada oma teekonda saledama kehani, telli Dr Simeonsi dieedipakett SIIT