Marju: “Enesetunde, välimuse ja tervise parandamine on kaalulangetuse boonus”

“Vabanesin 12 kilost ülekaalust ning ülekilode kadumisega kaasnes ka lühikese ajaga enesetunde, välimuse ja tervise parandamine. Vererõhk normaliseerus, jalatallad ei valuta enam ja hea kerge on liikuda. Jäin väga rahule,” räägib Dr Simeonsi dieediga edukalt kaalu kaotanud Marju.

Marju on elu jooksul korduvalt võidelnud liigse kehakaaluga ning seda mitmel erineval moel. “Aastate eest osalesin Kaalujälgijate (Weight Watchers) programmis, hiljem proovisin kehakaalu normaliseerida Oriflame`i proteiini joogipulbriga. Olen ka üritanud nii, et piiran magusat ja peale kella kuute ei söö.” Iga kord on naist saatnud mõningane edu, kaotades mõningaid kilosid, kuid eesmärk on siiski jäänud saavutamata. “Võimalik, et seatud eesmärgid olid liiga kõrged ning teekond nendeni teadmata pikk. Nii oli loobumine kerge tulema.”

Dr Simeonsi dieediga tegi Marju tutvust samm-sammult. “Millegipärast potsatasid minu postkasti viimase paari aasta jooksul Dr Simeonsi dieedi postitused ja edulood. Ju olin kunagi kuhugile siis ennast registreerinud, kuid ei mäletanud enam, kus ja millal. Aeg-ajalt siis neid edulugusid ka lugesin ja kadestasin tublisid.” Naine luges läbi ka Dr Simeonsi dieedi raamatu, kuid asi jäi sinnapaika seniks, kuni olukord muutus tõsisemaks. “Ühel hetkel hakkas kehakaal hirmsa kiirusega lähenema kolmekohalisele numbrile. Siis mõistsin, et olen oma kaalulangetamise plaanide edasilükkamisega jõudnud punkti, kus tuleb tegutseda nüüd ja kohe.”

Just sellel ajal oli paar Marju tuttavat naisterahvast selle dieedi abil edukalt kaalu langetanud. “Ma tõesti imestasin, kui head nad välja näevad. Lugesin veelkord materjali Dr Simeonsi dieedi kohta ning mõistsin paari enda jaoks olulist nüanssi – dieedil on kindel ajaline kestus, juhiste täpsel järgimisel on kaalukaotus 8-15 kg garanteeritud ning täpset eesmärki ei pandagi.” Marju kogus julgust ja pidas nõu ka tuttavatega, kes dieedi kohta rohkem teadsid. “Sain kinnitust, et tühja kõhu tunnet ei ole vaja karta. Loomulikult oli vägagi julgustav, et programm lubas konsultandi tuge 24/7, mistahes küsimuste või probleemide korral. Nii tellisingi dieedipaketi.”

Kõige suurem hirm oli Marju jaoks see, et 500kcal dieedi ajal jääb kõht tühjaks. “Kartsin ka, et ei jaksa 2 liitrit vett päevas ära juua. Tagantjärele võin öelda, et need hirmud olid küll täiesti asjatud.” Marju sõnul tegi asja lihtsaks see, et konsultandil olid iga mure jaoks nipid olemas. “Teadsin, et kui võtan end kokku, siis selle 1,5 kuni 2,5 kuud – kõik etapid kokku – pean kindlasti selle kindla menüüga vastu.”

Programmiga algust tehes tekkis naise jaoks aga ootamatu väljakutse nuumamise näol. “Kõige keerulisemaks osutus hoopis esimeses etapis ettenähtud kaalutõusu saavutamine, mida ei osanud probleemiks pidadagi. Aga siingi oli abiks konsultant oma nõuannetega,” sõnab Marju.

500 kcal etappi liikudes läks kõik tunduvalt lihtsamaks. “Dieet kulges hästi, kaal alanes iga päev ning see aitas motivatsiooni hoida. Mõnel päeval esines ka kaalutõusu, kuid siis võtsin jälle ühendust konsultandiga. Suur tänu talle! Konsultandi tugi oli mulle äärmiselt oluline. Nii hea oli mistahes mure korral võtta ühendust spetsialistiga, kellel on kõikidele küsimustele vastused olemas!”

Stabiliseerimise ehk kaalunumbri säilitamise periood oli Marju jaoks nagu preemia selle eest, et suutis dieedi edukalt vastu pidada. “Tasapisi lisasin erinevaid stabiliseerimise etapis lubatud toiduaineid oma menüüsse ja nautisin maitseid. Panin tähele kui heaks muutus programmi läbides mu maitsemeel.” Lisaks kiidab Marju ka dieedi tervistavat mõju. “Organism puhastus ja märkasin erinevaid häid nüansse oma tervise juures. Vererõhk normaliseerus. Mis aga kõige parem – hea kerge oli liikuda! Jalatallad ei valutanud enam. Kaotasin kokku 12,4kg ja jäin väga rahule.”

Marju sõnul on Dr Simeonsi dieeti oli lihtne pidada, sest kõik, kuidas ja mida teha, on ette kirjutatud ning lisaks on veel konsultandi tugi. “Kindel ajaline kestus muudab dieedi läbimise stressivabamaks – on teada, kui kaua tuleb pingutada. Kuna pole kindlat kaalunumbrit eesmärgiks, siis pole ka pinget, kas jõuad selleni. Eesmärk on vaid läbida dieet täpselt juhiste järgi.” Olulist rolli motiveerimisel ja järjel püsimisel mängivad ka tehnilised lahendused. “Mulle meeldis Facebooki tugigrupp inimestest, kes on dieedi juba läbinud ning jagavad oma kogemusi. Väga kasulik oli ka dieedi telefoni-äpp.” 

Marju soovitab Dr Simeonsi dieeti eelkõige suurema ülekaaluga inimestele. “Suhteliselt lühikese ajaga on võimalik oma enesetunnet, välimust ja ka tervise olukorda märgatavalt parandada. Tore on seegi, et kui ei saavuta esimese korraga kohe unistuste tulemust, saab teatud aja möödudes minna uuele ringile!”

 

Kui Marju lugu oli Sulle inspiratsiooniks ning soovid samuti alustada oma teekonda saledama kehani, telli Dr Simeonsi dieedipakett SIIT