Marimell: Koostöö, mida ma julgenud vastu võtta

Mulle kirjutas paar kuud tagasi üks naine, et sooviks mind kaasata ühte koostöösse – Dr Simeonsi dieeti. Sellega võtvat 40 päevaga 8-15kg alla. No kes meist alla võtta ei taha, onju? Isegi mina – olen rahul, milline ma olen, aga kui lubatakse kerget viisi alla võtta, pole küsimustki. Proovime ära. Ometi lõin ma põnnama.

 

Miks ma seda siis vastu ei võtnud?

40 päeva järgida täpselt mida sa sööd, mis kell ja mis koguses. See tundus hirmutav. Seda enam, et Londoni reis oli ees, et igasuguseid üritusi oli ees. Ma ei julgenud end sellega siduda. Ei tahtnud feilida. Kartsin ühesõnaga rohkem kui käsi kokku lõin. Ütlesin ära.

Nüüd kui me Londonis olime, saatis sõbranna mulle endast pildi, kus tal kleit sõna otseses mõttes seljas lotendab. ÜHEKSA kilogrammi kehakaalukaotust nelja nädalaga. Esimese nädalaga läks juba neli kilo. Loomulikult oli mu esimene küsimus, wau, kuidas?

“Dr Simeonsi dieet, 500 kalorit päevas ja ma reaalselt ei jõua toitu ära süüa!” kiitis ta. “Ma pidevalt veel õhtuti pugin, et saaks kalorid täis!”

Mu sõbranna tunnistas, et reeglid on ranged, aga endal tekib megamotivatsioon seda teha. “Ma olen näinud, see kaal püsib ka pärast. Tühjakõhu tunnet pole, energiat jagub ja siganormaalselt kaal langeb.”

Ma olin suht hämmingus ja kukkusin kohe googeldama.

 

Mis see Dr Simeonsi dieet on?

Dr Simeonsi deet on üks efektiivsemaid ja populaarsemaid dieete, millest inimesed kevade hakul üha enam räägivad ning mille on läbinud ka poliitik ja koorijuht Laine Randjärv, kes dieedist ka Kroonika veergudel rääkis.

Enesetunne on suurepärane! Näljatunnet pole üldse! Kaal langes justkui imeväel! Need on vaid mõned hüüatused, mida inimeste suust, kes seda dieeti proovinud, kuulda võib. Hulganisti liikvel olevate edulugude seas on ka poliitik Laine Randjärv, kes kaotas antud dieediga ligikaudu kümme kilo. Dr. Simeonsi dieedi info jõudis naiseni Facebooki reklaami kaudu ja oli igati seda väärt. Laine on varemgi proovinud erinevaid dieete ja osalenud isegi paastulaagris, kuid sellist efektiivsust koges ta esmakordselt.

“Enne kui ma dieediga tegelema hakkasin, uurisin tuttavatelt arstidelt, ega see tervisele kuidagi liiga tee,” meenutab Randjärv. “Usaldust sisendas see, et dieedi taga on Prantsuse arst Albert T. W. Simeons, kes oli ametilt endokrinoloog.”

Range Simeonsi dieedi ajal võib süüa päevas kõigest 500 kilokalori piires ja vaid ette nähtud toiduvalikut, milles on suur roll valkudel. Dieet kestab 40 päeva ning sellele järgneb kolmenädalane taastumisperiood. On olemas ka 23päevane lühivariant, Laine Randjärve sõnul on see hea moodus ennast vormis hoida.

Tegemist ei ole mingi monkey businessiga, kõik on Eesti Vabariigi seadustega kooskõlas, Terviseameti kontrolli all ja kogu dieedi vältel on sul oma konsultant, kes sind 24/7 toetab ja küsimustele vastab. Samas ilma Biolit graanuliteta seda dieeti ette võtta ei tohi.

 

Dieet, mis algab nuumamisega

Guugeldasin ja uurisin, leidsin mingi koha, et dieet hakkab nuumamisega. Uurisin sõbrannalt, et kuidas tal selle nuumaperioodiga siis on, sest leidsin, et seal ongi kirjas, et joo alkoholi, söö jäätist, ravaseid toite jne.

“Ma feilisin täiega, ma ainult sõin ja jõin alksi ja võtsin 100gr hoopis alla. Kolm päeva, suht nutune, mõtlesin, et võiks ju edasi proovida. Paar kanatiiba see tund, järgmisel burks, kolmandal pool liitrit jäätist…”

Kui pool dieedist oli läbi, oli sõbranna enda üle nii uhke. “Ma lihtsalt ei usu, et ma olen päriselt ka siiani hakkama saanud! Täna on esimene päev, kus ma ei mõtle, mida ma süüa EI saa,” kirjutas ta chatti. “Vaatan end autopeeglist ja ma ei tunne ära seda suurte silmadega naist, kes sealt vastu vaatab. Täitsa võõras naine. Ei ole mina,” kirjeldas ta eufooriliselt.

Nüüd kui ta on peaaegu lõpusirgel, ütleb ta, et kõige ägedam oli selle juures otsida neid asju, kuidas toit huvitavaks teha. “Poole peal sain aru, et kui mingi asi maitseb, ei ole vaja kogu aeg uusi asju leiutada. Söö seda, mis meeldib ja korras. Täna on 34s päev, kadunud on 10 kilogrammi. Lõpus langeb kaal juba aeglasemalt, aga kuus päeva on veel aega. Samas, tulemus on juba täna väga hea. 6,7 kg veel minna soovkaaluni. See saab ikka väga äge olema kui ma selle numbri kätte saan, mis ma endale aastaid tagasi juba eesmärgiks seadsin,” rõõmustab ta ja ütleb, et kui kohe ei saa, siis sügisel teeb ühe ringi veel.

Guugeldades leidsin igasuguseid lugusid, nii ametlikult kodukalt kui foorumitest, eriti meeldis mulle ühe 43aastase naise lugu (rahvahääletusega valiti ta Dr Simeonsi dieedi Facebookis Aasta Kaalulangetajaks 2017), kes on elus proovinud kõiki dieete, alates kapsasupist ja lõpetades veredieediga. Toiminud on vaid seesama Simeonsi oma.

“Simeonsi dieeti tutvustas mulle kolm aastat tagasi minu kursusekaaslane, kes kutsus mind õhtust sööma oma õe juurde ja kinnitas, et sa ei usu, et TÕESTI on võimalik püsivalt kaalu langetada. Spordivõhikuna oli üheks oluliseks kaalukeeleks minu jaoks füüsilise trenni mittetegemise kohustus. Õhtusöök lõppes tellimuse esitamisega. Toona vabanesin ca 12 liigsest kilost. Stabiliseerimise periood jätkus kaalulangemisega kuna olin muutunud aktiivsemaks. Suurim võit oli enesekindluse kasv ja rahulolu endaga.”

Ma võtsin kinnisideeks see salapärane Sigrid üles leida. Leidsin ka. Kirjutasin talle, et kuidas nüüd on, kas kaal on sama? Või ikka tuleb tagasi?

“Vaatasin oma dieedipäevikut. Täpselt aasta tagasi oli minu esimene ring lõpetatud ja olin maha raputanud 12,7 kg. Tänaseks olen kaotanud kokku 30 kg (kolm dieediringi (kaks täispikka 40-päevast ja üks lühem 23-päevane versioon). Loomulikult on olnud ka hetki kus pelgalt juustu peale vaatamisest on paar kilo juurde tulnud, kuid kiire reageerimisega olen saanud asjad jälle joonele,” kirjutas ta.

 

Mis juhtub pärast 40ndat päeva?

Sa ei saa kohe hakata sööma kõike nagu varem. Algab kolmenädalane faas, kus tuleb jälgida, et kaal ei kõiguks siia-sinna rohkem kui 1kg, et keha harjuks uue normaalsusega ja aju võtaks saavutatut kui uut normaalkaalu. Ei tasu muidugi unistada, et see tähendab hilisemat lõputut rämpstoidupidu, kuid kui peale dieeti toitudes arvesse võttes tervisliku toitumise põhimõtteid, on kaalu väga lihtne hoida, sest programm annab selleks vajalikud nipid kätte. “Ma olen valmis. Ootan, millal ma juustu süüa saan!” ütles mulle sõbranna, kellel on paar päeva veel jäänud ja kes reaalselt plaanib sügisel uuele ringile minna.

Nüüd mul kripeldab, et peaks ka vist ikkagi proovima. See raamat maksab ainult 5€, kus kirjas kõik põhitõed ja kuna mu sõbranna on asja edukalt läbi teinud, saaks selle dieedipaketi 70,55 euroga, sest mulle pakuti koostööd pakkudes ka sooduskoodi “Marimell15” ka, millega saab stardipaketi 15% soodsamalt. Ma ei tea, ma nii kahe vahel. Praegu samas mingeid reise ees pole, savi, prooviks ära teha. Ma kardangi, et kui ala pooleli jätan, siis võtan kohe topelt juurde vms.

Kas tead kedagi, kes on Dr Simeonsi dieeti teinud, mis temast saanud on, kas kaal tuli topelt tagasi või ongi püsima jäänud?

Paneme koos pekid rajale? See 10 kilogrammi oleks täpselt mulle vajalik kaalulangus 🙂 Teiseks juuniks pruuniks, ptüi, st peeneks.

“Julgen dieeti sajaprotsendiliselt soovitada ja alustajatele ütlen, et dieedi pidamine algab kõigepealt peast. Kui oled oma mõtes selleks valmis, siis ülejäänu on juba vormistamise küsimus. Mina kindlat kaalunumbrit endale eesmärgiks ei seadnud ning tundisn rõõmu iga kaotatud kilo üle,” ütles mulle Sigrid.

Mis teeme siis, lähme üheskoos dieedile?

 

Allikas: http://marimell.eu/koostoo-mida-ma-ei-julgenud-vastu-votta/