
MÕNIKORD ON TARVIS PAARI PROOVIKATSET, ET EESMÄRGINI JÕUDA
Maria: “Ebaõnnestumine on okei, kui midagi õpid ja targemana uuesti proovid”
“Tegelikult olen Dr Simeonsi dieeti teinud kolm korda. Kaks korda ebaõnnestunult ja kolmas kord väga edukalt,” alustab Maria oma lugu tervisliku kehakaaluni. “Ma tõesti usun, et see dieet on päästerõngas neile, kellel muidu väga raske kaalu langetada. Aga oma elustiili tuleb ka muuta ja hoida, et tulemus püsiks.”
Maria tundis juba noorena suurt huvi toitumise põhimõtete vastu. “Minu kehakaal oleneb väga palju sellest, kui tervislikult ma toitun. Enamuse oma elust olen suutnud figuurisõbralikke valikuid teha, aga kui seda poolt ei jälgi, on lisakilod kohe kukil.” Kaalu kontrolli all hoidmiseks on toetunud naine nii aktiivsele eluviisile kui detailsele menüü planeerimisele. “Jõu- ja cardiotreeningud ning igapäevane toitumise jälgimine kalkuleeritud kaloraaži ja makrotoitainetega oli mingil perioodil tavapärane elu osa, kui lapse sünni järel kaalu püüdsin kaotada. Aga tulemuse saavutamine võttis kaua aega.”
Umbusklik katsetus sõbranna eeskujul
Kui ühel hetkel lisakilod endast märku andsid, muutus Maria avatumaks ka muudele lahendustele. “Ma ei ole kunagi varem kiirdieete teinud ja olen suhtunud nendesse väga skeptiliselt. Sama reaktsioon oli ka siis, kui sõbranna rääkis, et hakkas Dr Simeonsi dieeti tegema.” Umbusku suurendas ka Biolit graanulite roll kaalulangetuse protsessis. “Ma tõesti arvasin, et see on kindlasti järjekordne ullikeste lollitamine, et raha teenida. Aga kui sõbranna saavutas suurepäraseid tulemusi, otsustasin ka ise proovida.”
Skeptiline start viis tempoka tulemuslikkuseni. “Emotsioon oli väga positiivne, kui nägin, millise tempoga kaal langeb ja ka keha muutus silmnähtavalt väga kiiresti. Ise enda pealt nägin, kuidas kaal langes rasva arvelt, mitte vee või lihasmassi.” Teekond ei möödunud aga konarusteta, sest Maria sattus isude ohvriks ning astus reeglitest kõrvale. “Need olid tõesti keerulised hetked, aga palusin ka konsultandil menüü üle vaadata ja suutsin siiski kaalulangetusega jätkata.”
Samad vead, sama tulemus
Kuigi kaalulangetus kulges edukalt, jäi i pealt täpp puudu. “Lisakilod kadusid hooga, kuid kui soovitud tulemus käes, jätsin mahalaadimise ja stabiliseerimise osa tegemata. Hakkas pihta hoopis hoogne veinijoomine õhtuti ja nädalavahetustel, seega esimese korra järel tiksus kaal grammipealt tagasi.”
Kangekaelselt otsustas Maria uuesti dieediringi ette võtta. “Taaskord edukas tulemus, ent samad vead ning seekord saavutasin oma elu rekordkaalu. Muidugi olin esialgu vihane ja pettunud ning süüdistasin dieeti, mitte iseennast. Tookord oli mul enda elus väga depressiivne periood ja päevad möödusid diivanil vedeledes arvuti taga saatjaks rämpstoit ja vein.”
Elustiilimuutus aitas madalseisust välja tulla ja leida tee tagasi endani. “Loobusin alkoholist ja hakkasin tervislikult toituma, aga kaal ei tahtnud langeda. See oli moment, kus mõtlesin, et äkki annaks Dr Simeonsi dieedile veel ühe võimaluse – kaal langes ju ilusti, ehk jääb seekord ka püsima.”
Pühendumine muutis kõike
“Võtsin selle riski. Mul on väga hea meel, et seda tegin! Pidasin 100% kõikidest dieedi reeglitest kinni ning kaotasin 10kg. Stabiliseerimise järel on veel 3kg kaalu uue elustiili toel iseenesest läinud.”
Psühholoogiline valmisolek ja pühendumine dieediprotsessile muutis kogemust ning aitas avastada ka uusi lemmikuid. “Eelistasin kaalulangetuse ajal suppe ja hautisi. Pigem jätsin menüü lihtsaks ja kordasin neid roogasid, mis meeldisid, nt tomatisupp krevettidega ja suvikõrvitsahautis kanaga.” Stabiliseerimise etapis olid lemmikud munaroad ja ketogeensest dieedist eeskuju saanud küpsetised, nt suhkru ja jahuvaba toorjuustukook.
Stabiliseerimise etapp oli Maria jaoks väga õpetlik. “Olen stabiliseerimise toitumisest kaalulangetuse järgsesse aega palju üle võtnud. Tunnen, et see menüü võimaldab mul kaloraaži arvestust pidamata vormis püsida.”
Tagasi tasakaalu
“Ma tõesti usun, et Dr Simeonsi dieet on päästerõngas neile, kellel muidu väga raske kaalu langetada. Aga oma elustiili tuleb ka muuta ja hoida, et tulemus püsiks!” Maria sõnul on läbikukkumine okei, aga oluline on sellest ka midagi õppida. “Kuigi ma ise kaks korda ebaõnnestusin selle dieediga, siis kainelt mõeldes ja oma igapäeva elu analüüsides sain aru, et dieet ei olnud selles süüdi, vaid ikka minu enda valikud peale dieeti. Dr Simeonsi dieet aitas mul välja tulla „mustast august“ – depressioonist, mis minu elu laastas.”
Tänaseks on Maria ilma raskusteta ja näljata oma kaalu hoidnud ja isegi veel lisakilosid kaotanud. “Ma tunnen ennast energilise ja tervena. Toitun teadlikumalt, söön 2-3 korda päevas, ei tarbi suhkrut ja liigset tärklist siiani. Igasugu isusid aitab vältida teadmine, kuidas erinevad toidud mõjutavad veresuhkrut, insuliini tootmist. Väga oluline roll on ka soolestiku mikroflooral ja toitun nii, et seda keskkonda parimal viisil toetada.”
Maria sõnul on oluline võtta omaks tervislik eluviis ning mitte jääda isude ohvrina jo-jo efekti nõiaringi. “Dr Simeonsi dieet on hea algus uuele elule – tervislikule ja paremate valikutega sinule.”
Maria kolm soovitust edukaks dieediringiks:
- Õige suhtumine aitab harjumusi kinnistada
“See, mis varasemalt kaalunumbrit tõstis, teeb seda ka edaspidi. Ära naase ebatervisliku elu juurde, vaid võta dieedi läbimist kui uue elu stardipaketti!” - Konsultant on alati olemas
“Kui sul tekivad suured isud või on muud mured või küsimused, võta kindlasti dieedikonsultandiga ühendust – koos leiate lahendused!” - Stabiliseerimise etapist saab palju õppida
“Täna on minu toitumine sarnane stabiliseerimise menüüle. Midagi ketogeense ja paleo dieedi vahepealset. Internetist leiab väga palju kaalunumbrit kergitavate toitude keto-versioone, nt sai või koogid. Töödeldud toit, poolfabrikaadid, suhkur ja jahu ei kuulu minu menüüsse ja ma isegi ei tunne puudust. Soovitan julgelt köögis katsetada alternatiive! Puhtalt toitudes ei kimbuta ka igasugused ebatervislikud isud.”