Mari: “Kõik muutub, kui teed esimese sammu parema mina suunas

“Sain hirmudest võitu ning jõudsin kaalulangetusega tagasi varasema tervisliku kehakaaluni. Lisaks leidsin enda jaoks õige lähenemise, kuidas tulemust edukalt hoida,” sõnab 36-aastane Mari, kes kaotas kahe Dr Simeonsi dieediringi ja harjumuste muutmise toel 22kg. 

Mari on enda sõnul nooruses pigem sale olnud ja kaalunud 175cm juures 65kg, kuid elu keerdkäigud tegid oma töö. “Kaal hakkas vaikselt kerkima pärast teise lapse sündi. Järgnes lahkuminek lapse isast ja kaks aastat koolipingis istumist ning tulemus oligi käes. Mul läks päris kaua aega, et ise aru saada, kui ülekaalus ma olen.” Aktiivne eluviis polnud naisele võõras, ent kaalunumbri normaliseerumisele see kaasa ei aidanud. “Käisin kõndimas ja jooksmas iga päev 10-15km, kuid kaalunumber ei hakanud sellest hoolimata kukkuma. Proovisin ka erinevaid toitumiskavasid, ent ma ei viitsinud neid pikalt järgida – mida rohkem valikut, seda tüütum oli.”

Õige hetke ootel

Mõtted dieedi läbimise kohta ringlesid peas, ent eneseusku polnud. “Sisimas teadsin, et see on liiga raske ettevõtmine ja hirmust, et pean midagi oma elus muutma, jätsin alustamata. Ostsin rahulikult XL riideid ja mõtlesin, et pole ju hullu midagi.” Vajalik motivatsioon tekkis aga hoopis Marimelli eduloost ja huvi programmi läbimise vastu süvenes. “Nägin blogis, kuidas Mari-Leen ja Meelis krevette praadisid ning hakkasin asja uurima. Läks mitu head kuud dieedipaketi tellimiseni. Kartus alustada ja ebaõnnestuda oli alguses suur, seetõttu valmistasin end vaimselt põhjalikult ette. Psühholoogiline pool on kõige tähtsam.”

Mari võttis esialgu eesmärgiks teha läbi lühike, 21-päevane periood, sest kartis näljatunde tekkimist. “Mõtlesin, et tuleb, mis tuleb – sellega saan ikka hakkama ja saingi. Üllatus oli suur, sest kardetud näljatunnet ei tekkinudki. Tegin muidugi korraliku ettevalmistuse ja otsustasin isegi suitsetamisest loobuda. Lugesin mitu korda raamatu läbi, uurisin Facebooki tugigrupist lisainfot, ostsin koju vajaliku tooraine ja isegi kuumaõhufritüüri. Suitsetamisest küll kohe alguses täielikult loobuda ei õnnestunud, kuid programmi läbimise lõpus sain ka sellega hakkama.”

Lihtsuses peitub võlu

Kuna vaim oli teekonna läbimiseks valmis, kulges programmi algus rahulikult. “Olin kodune, seega sain valmistada iga toidukorda eraldi kohe söömiseks ning sain värsket ja sooja toitu. Esialgu kartsin õunapäeva proovida, sest kuigi kõik kiitsid, ei suutnud uskuda, et 7 õunaga päevas võib hakkama saada ilma nälga tundmata. Aga üllatusin väga positiivselt, sest puuviljapäev on parim ja just õunaga.

Mari planeeris esialgu väga mitmekülgseid kombinatsioone proovida, kuid reaalsuses jäi tihti just lemmikute juurde. “Armastasin väga tuunikala-tomatipüree suppi, see oli nii hea. Lihtsam oli toituda kindlatest retseptidest ja neid siis nädala sees jaotada ja vahetada, kui pidevalt uusi välja mõelda.” 

Oluliseks lüliks kaalulangetuse teekonnal õnnestumiseks peab naine dieedikonsultandi olemasolu.”Enamuse dieedi läbimise ajast oli entusiasm ja positiivne olek, kuid ma ei eita, et tekkis ka hetki, mil oleks tahtnud kõigele käega lüüa ja midagi rasvast näost sisse ajada. Sellistel momentidel poleks ma ilma Egleta edasi suutnud minna.” Õnneks selliseid olukordi ei tekkinud just liiga palju ja pingutuse tulemusena õnnestus saavutada tubli tulemus. “Mulle väga meeldis tema lähenemine asjale – ei hakanud kaasa halama, vaid oli konkreetne, kuid samas nii sõbralikult, et vastu väitlema ei tahtnudki hakata. Mõnikord oli küll tunne, et ma segan ta elu juba oma sõnumitega, kuid ilma temata poleks ma suutnud nii kaua vastu pidada. Mäletan, kuidas istusin hommikul telefon käes ja ootasin, et kell saaks 9.. et oleks viisakas aeg inimesele kirjutada,” meenutab Mari naerdes.

Püsiv tulemus rõõmustab

Algse kolmenädalase plaani asemel saavutas Mari esimesel ringil 47 päevaga 15kg kaalukaotuse. Teise ringi võttis ette aga enda sõnul liiga ruttu. “Sõbranna hakkas tegema ja tegin sõbra poolest kaasa. Kaotasin umbes 5kg, aga põhjus oli selles, et suhtumine oli teine ja väga ei pingutanud enam. Kaalunumbri hoidmise jätsin üldse tegemata, olin veel positiivses šokis eelmisest tulemusest ja endaga nii rahul, et ei pidanud vajalikuks.” Tagantjärele mõeldes arvab naine, et oleks mõistlikum olnud pikemat vahet dieediringide vahel hoida. Ainsa murekohana toob naine välja mõju juustele, vitamiinide tarvitamisest hoolimata pikkus vähenes. Teise ringi järel kadus harjumuste muutmise toel Maril veel paar kilo, seega kokkuvõttes tõi kaalulangetuse teekond 22kg kergema peegelpildi.

“Minu suurim eesmärk oli Dr Simeonsi dieediga muidugi kaalu kaotada, aga ka maomahtu vähendada. Varem sõin terve pitsa ära ja mahtus veel, ent nüüd piirdun poolega ja kõht on täis. Olen endale pärast dieedi läbimist lubanud küll kõike, aga portsjonid on vähemalt poole väiksemad ja ma ei söö õhtul pärast kella seitset. Nädalavahetustel on muidugi kõik lubatud,” naerab naine. 

Mari meelest on dieedi läbimine hästi võrreldav maovähendusoperatsiooniga. “Kaotad kiiresti kaalu, aga kui oma toitumist ei muuda, siis see samm-sammult tuleb ju ikka tagasi. Sulle antakse jalgratas, aga väntama pead alati ise! Soovitan veel kahtlevale inimesele võtta vastutus oma elu eest ja teha otsus sammuda parema mina suunas. Mis sul kaotada on? Ainult mõned lisakilod! Ma ei ütle, et see on kerge, aga see pole võimatu – kõik on mõtlemises kinni.

Kui Mari lugu oli Sulle inspiratsiooniks ning soovid samuti alustada oma teekonda saledama kehani, telli Dr Simeonsi dieedipakett SIIT