Malle: “Dieedi parim osa on hommikune kaalumine ja rõõm, mis kaalulangusega kaasneb”

“Tellisin paketi ära, kõhklesin ja võtsin hoogu, aga kui ei ole endaga rahul, siis tuleb hakata tegutsema, sest keegi teine seda minu eest ei tee! Hirm oli, aga hakkasin pihta. Nüüd olen see, kes julgustab teisi kahtlevaid hoovõtjaid Dr Simeonsi dieeti proovima, sest tulemused on kiired ja püsivad!” räägib 23 päevaga 8 kilo kaotanud 65-aastane Malle Viljandist.

Vanaema, ja nüüdseks ka vanavanaema, Malle on terve elu olnud istuval juhtival tööl raamatupidamises, praegu naudib aga juba mitmendat aastat pensionäri elu. „Kaaluprobleemiga olen tegelenud vahelduva eduga, kord tuleb, siis natuke läheb, nagu ikka! Proovisin GNLD kaaluprogrammi ja vähem süüa, aga midagi eriti ei aidanud.” Kaaludes juba aastaid 164 cm pikkuse juures 72 kilo ei olnud ta oma kehakaaluga rahul ning järjest rohkem rasva hakkas kuhjuma kõhu piirkonda.

Dr Simeonsi dieedist oli Malle Naistelehest juba lugenud, aga sõit Hiiumaale andis talle ka päriselu näite tulemustest. „Külastasin oma endist ametikaaslast ning ei tundnud teda äragi, nii sale naine! Pärisin, mis juhtus ja ta rääkis, et poolteist aastat tagasi läbis Dr Simeonsi dieedi ja on suutnud kaalu säilitada. See oli hämmastav tulemus, 18 kilo kergem!” 

Mõeldud-tehtud, oli dieedipakett Mallel olemas, aga alustada ta veel ei julgenud. „Oli hirm, et jään nälga, sest nii vähe võis süüa, kilokaloritest ei teadnud ma midagi. Kui lõpuks alustasin, siis maadlesin hoopis programmi esimese etapiga, mõistus tõrkus palju söömast. Edasi läks lihtsamalt, reeglid ja söögikorrad said paika ning ka päeviku täitmisega harjusin täiesti ära,” meenutab Malle dieediprogrammi algust.

Kuna toitumisharjumusi tuli muuta, võttis naine asja vägagi tõsiselt. Järgides näidismenüüsid ja kindlaid kellaaegu sai paika režiim ning kujunesid välja omad lemmiktoidud – kanafilee, lillkapsas, omlett, kodujuust, õunad, tomat ja kurk. „Kõige huvitavam päeva osa oli hommikul kaalumine ja oh seda rõõmu, kui kõik õigesti tehtud ja kaal kuni 500 grammi võrra väiksem. Ma ei uskunud oma silmi kui kaal näitas 64,5 kg – enam ei mäletagi seda aega, kui nii vähe kaalusin, SUPER!” 

Olles aastaid II tüübi diabeeti põdenud, läksid teisel dieedinädalal veresuhkru näidud sassi. „Vähendasin ravimeid, sain stabiilsuse kätte ja kaalu langedes püsis meeleolu kõrgel, probleemid kadusid!” Üks murdumisehetk Mallel siiski esines ja tekkis soov asi pooleli jätta. ”Tol hetkel helistasin konsultant Airele, et muret kurta ja tema lohutus ning julgustus veensid mind lõpuni minema. Olen enda üle uhke, et alla ei andnud!” Konsultandi abi peab Malle dieedi ajal lausa hädavajalikuks, et rasketel hetkedel oleks keegi, kes mõistaks ja innustaks. Pere ja sõbrad, kellele naine oma ettevõtmisest rääkis, suhtusid asja mõistvalt. „Kui dieedi lõpus mõni sõbranna kaalumuutuse kohta küsis, siis selgus, et mõni oli isegi sama dieedi läbi teinud.”

Lisaks 8 kilo kaotusele vähenes Malle vööümbermõõt 10 cm võrra, kõhnumist on märgata nii põskedelt, kintsudelt, kui ka käsivartelt. „Olen saanud palju targemaks kilokalorite arvestusest ja praegugi loen harjumusest poes toodetel kaloreid.”

„Olen oma tulemusega väga rahul ja Dr Simeonsi dieeti õhinalt kõigile soovitanud. Minu tütar ja sõbranna soovivad mõlemad proovida ning olen julgustanud neid alustama, olla abiks kui vaja, aga nad võtavad veel hoogu,” tõdeb Malle. Ta usub, et kui tema ja paljud teised on Dr Simeonsi dieediga tervislikult kaalu langetada suutnud, suudab seda igaüks!

 

Kui Malle lugu oli Sulle inspiratsiooniks ning soovid samuti alustada oma teekonda saledama kehani, telli Dr Simeonsi dieedipakett SIIT