Pildid: erakogu / Andrea-Ly Buntel

Liis: “Sain tänu Dr Simeonsi dieedile kaalunumbri liikuma”

“Pärast pikki püüdlusi lisakilodest vabaneda, oli just Dr Simeonsi dieet see, tänu millele õnnestus kaalunumber liikuma saada,” sõnab 32-aastane Liis, kes kaotas Dr Simeonsi dieedi kahe dieediringi ja eluviiside muutmise abil kokku 21 kilogrammi.

Liisu sõnul on tal elu jooksul kaalunumber palju üles-alla liikunud. Viimased 16 aastat on naine elanud ka kilpnäärme alatalitluse diagnoosiga, mis muudab kaalulangetamist keerulisemaks. “Olen peaaegu terve elu pigem pehmeke olnud. Sellest hoolimata pole ma kaalunumbri pärast muretsenud, vähemalt seni kuni riidekapist enam midagi selga ei mahu.” Pärast sünnitust kogunes omajagu lisakilosid, kuid neist õnnestus vabaneda piiratud toitumiskavaga. “Sõin vaid liha ja salatit. Õnnestus eesmärk saavutada, kuid kahjuks hiilisid need kilod märkamatult tagasi.” Kui 2019. aasta suvel tekkis taas probleem riiete kitsaks jäämisega, otsustas Liis end sügise saabudes kätte võtta.

Vaata ka Dr Simeonsi dieedi konsultant Egle Wilkie intervjuud kilpnäärme alatalitlusega kaalunumbri kontrolli all hoidmisest. Egle räägib oma kogemusest, kuidas diagnoosist hoolimata ta suudab Dr Simeonsi dieediga kehakaalu stabiilsena hoida.

“Olin aastaid toitumist jälginud ja trenni teinud, ent märkimisväärseid tulemusi see ei toonud. Kui sõbranna Dr Simeonsi dieedi abil 10 kilogrammi kaotas, tekkis soov seda programmi proovida.” Suureks motivaatoriks oli Liisi jaoks ka blogijapaar Marimelli ehk Meelise ja Mari-Leenu edukas kaalulangetus. “Lootsin, et äkki see aitab ka mind, sest viimastel aastatel millestki muust polnud kasu olnud.” Kuna koos on kergem, tegi naine dieediringiga algust koos kahe sõbrannaga.

Suurim hirm dieeti alustades oli näljatunde ja peavalude tekkimise osas. “Tegelikkus oli teine – mul ei valutanud pea kordagi ja mingit ebareaalset näljatunnet polnud samuti. Karm kord ja toidu kaalumine sobisid mulle hästi. Olin seda aastaid, küll muidugi varasemalt erilise tulemuseta, juba teinud. Ainus, millest puudust tundsin, oli hommikusöögi puudumine.” Liis pole enda sõnul ka kunagi magusasõber olnud, seega ei tundnud maiustustest puudust. Naise lemmikuks dieedi ajal osutus kana ja kurgi kombinatsioon. “Tegin palju ka ahjuõuna kaneeliga, püreesuppe ning muna on alati mulle väga meeldinud. Väga palju jõin teed, käisin pea igal pool oma termosega. Arvan, et see ilmselt aitas ka pühendunult reel püsida.” Lisamotivatsiooni leidis naine lisaks sõbrannadele veel Dr Simeonsi dieedi Facebooki tugigrupist. Kaalulangetuse järgselt stabiliseerimise ehk kaalunumbri hoidmise etapi reeglitest kinnipidamist peab ta samuti oluliseks.

Kuna Liis on alati aktiivne ja seltskondlik olnud, satub ajakavasse ka palju erinevaid üritusi ja õhtusööke, kus on keeruline mitte patustada. “Esimese dieediringi ajal suutsin 100% kavas püsida ning võtsin 23 päevaga 8 kilogrammi alla. Vahepeal õnnestus puhkusereisiga mõned kilod tagasi koguda, kuid uuele lühikesele ringile minnes kadus veel täiendavad 6 kilogrammi.” Kahe dieediringi lõpuks oli naine 12 kilogrammi kergem kui teekonna alguses.

Pärast edukat kaalulangetust Dr Simeonsi dieediga võttis naine eesmärgiks taas treeningutega alustada ning kaalulangetuse teekonda vaikselt jätkata toitumiskava toel. Suurt tuge sai Liis ka seedeensüümide kasutamisest ning kasutab neid tänaseni, et kaalunumbri tasakaalukat langemist toetada. Üheksa kuu jooksul on naine veel täiendavalt 9 lisakilost vabanenud ning saab täna uhke olla kokku 21 kilogrammise kaalulangetuse üle.

“Täna ütlen neile, kes sarnaselt mulle kahtlevad, kas alustada – proovige kindlasti! Mida Sul kaotada on? Vaid kaalu! Ja kui see dieet ei peaks sobima, siis pole hullu, aga oled vähemalt proovinud.” Liis julgustab proovima kõiki, kellel teiste meetoditega katsetused tulemust pole toonud. Sihikindlus ja distsipliin viivad sihile, võib ette tulla ka halbu päevi, kuid see tulemus on seda väärt. “Mina olen täna nii rõõmus, et sain just Dr Simeonsi dieedi abil oma kaalunumbri liikuma. Hea meel on, et minu eduloost on inspiratsiooni saanud ka mitmed sõbrannad.”

Pane tähele! Dr Simeonsi dieedil on 14-päevane raha tagasi garantii! Kui tunned, et programm Sinu jaoks ei toimi, maksame Sulle raha tagasi.

Kui Liisi lugu oli Sulle inspiratsiooniks ning soovid samuti alustada oma teekonda saledama kehani, telli Dr Simeonsi dieedipakett SIIT