Liilia: “-8kg, parem tervis ja tervislikumad toitumisharjumused”

“Enne dieeti kaalusin 68kg 154cm pikkuse juures. Nüüd on kaal 60kg, naudin seda, et mul on parem tervis ja ka toitumusharjumused on tervislikumad – joon vett, söön vähem magusat ja rohkem puuvilju,” räägib 55-aastane Liilia Viljandist.

Naise sõnul hakkasid lisakilod kimbutama teda peale 36. eluaastat. “Dieete pole ma elu jooksul pidanud ning trenni minemiseks pole leidnud aega ja viitsimist,” selgitab Liilia. Sellest hoolimata oli motivatsioon kaalu kaotamiseks olemas. “Mul on probleeme liigestega, seega kaalulangetus oli igati vajalik.

“Dr Simeonsi dieedini jõudsin paari tuttava kaudu, kui olin näinud nende häid tulemusi.” Tuttava kirjelduse põhjal ei tundunud dieet väga keeruline, kuid enne kui Liilia alustas, tutvus põhjalikult dieedi olemusega. “Mul oli kindel soov ja tahe programm läbida. Seadsin endale eesmärgiks ambitsioonikad -10kg, millest õnnestus saavutada -8kg.”

Toitumine dieedi ajal ei olnud naise sõnul raske. “Olid ette antud kindlad toiduained mida võib tarvitada ja ka kindlad kogused.” Õhtuti valmistas naine toidukogused järgmiseks päevaks ette, et oleks uuele päevale lihtsam vastu minna. “Tagasilööke eriti ei olnud. Kuna abikaasa on töö tõttu vähe kodus, ei olnud mul vaja kellegile ka eraldi süüa teha,” muigab Liilia.

Menüüga oli lihtne harjuda. “Menüü ei pea olema keeruline ega koosnema ühe toidukorra ajal mitmest erinevast koostisosast.” Liilia toob näiteks, et köögivilja võiks süüa üks liik korraga. “Muidu lihtsalt ei saa aru milline köögivili sulle sobib ja milline mitte,” selgitab ta.

“Kaal langes staabilselt, lootsin isegi kiiremat langust.” Küll aga peab dieediprogrammi läbimisel arvestama iga organismi eripäradega. “Konsultant kiitis stabiilsuse eest ja andis häid nõuandeid toiduainete valikul.” Põhiline info dieedi kohta ja julgustus tuligi konsultant Riholt. “Ka kodulehest oli palju abi,” sõnab Liilia. “Riho aitas menüüd koostamisel, rääkis oma kogemustest. Alguses oli toetust väga vaja ja ka neil hetkedel, kui kaalulangus pidurdus.”

Kaalukaotusega on kaasnenud positiivsed mõjud Liilia tervisele. “Elan 5. korrusel. Peale dieedi läbimist saan nüüd trepist kõndides hakkama ilma puhkepausi tegemata. Ka liigeste valud on vähenenud,” on naine õnnelik. Nagu valdaval enamusel dieedipidajatest, tõi kaalulangetus ka muud rõõmustavat. “Riided muutusid suureks ja see tähendas, et garderoobi tuli uuendada.”

Suured muutused tekkisid ka igapäevastes toitumisharjumustes. “Enne dieedi pidamist ei joonud ma palju vett, lihtsalt ei meeldinud. Dieedi ajal harjusin sellega ära,” sõnab naine. “Samuti näiteks ka hommikuse söögiga. Varasemalt jõin hommikuti vaid kohvi, nüüd püüan ka süüa midagi.” Tänu sellele muutus ka Liilia seedimine korrapärasemaks. “Lisaks olen hakanud tarvitama vähem magusat – kommi, šokolaadi, jäätist ja limonaadi läheb palju vähem.” Naine on asendanud ebatervislikud valikud tervislikega ning eelistab nüüd endisest rohkem puuvilju ja sööb vähem liha.

Liilia rõhutab, et on väga oluline teha dieeti just ideenda jaoks ning nii on ka ta ise teinud, et ei peaks kellelegi midagi tõestama. “See on nii hea tunne, kui mõni tuttav teeb komplimendi peale dieeti, et näed hea välja,” rõõmustab naine. Liilial on kindel soov veel üks dieediring teha. “Soovitan dieeti neile, kes on proovinud erinevaid võimalusi, kuid pole soovitud tulemusi saavutanud. 40 päeva mis tundub pikk aeg, ei olegi nii pikk.”

 

Kui Liilia lugu oli Sulle inspiratsiooniks ning soovid samuti alustada oma teekonda saledama kehani, telli Dr Simeonsi dieedipakett SIIT