Lemmi: “Tänu kaalulangetusele õppisin oma keha kuulama”

„Dr Simeonsi dieedi eelis on kiirus ja toimivus. Minu jaoks oli aga elumuutev õppida oma keha kuulama ja tänu sellele suuta pärast tulemuse saavutamist kaalunumbrit kontrolli all hoida,“ sõnab 45-aastane Lemmi.

Sarnaselt paljudele naistele algasid Lemmi otsingud sobiva kaalulangetusmeetodi leidmiseks pärast lapseootust. „Teise lapse sünni järel kaalusin 90kg ning otsisin endale sobivat lahendust lisakilodest vabanemiseks.“ Eesmärgi saavutamine õnnestus, kuid sellele järgnev osa osutus suureks väljakutseks. „Sain küll soovitud kaalunumbri, kuid vanad söömisharjumused tulid ikka tagasi ja ei osanud tulemust hoida.“ Suurimateks komistuskohtadeks nimetab naine just ebakorrapärast toitumisrütmi, liigset näksimist ja magusa tarbimist.

Kindlameelsus viib sihile

Aja möödudes tundis kahe lapse ema, et peab siiski end käsile võtma ning teadlikult tegutsema. „Ühel päeval otsustasin, et nüüd võtan kaalulangetuse teekonna õigesti tegutsedes ette,“ sealjuures ihkas Lemmi aga kiireid tulemusi, et protsess pikale ei veniks. „Dr Simeonsi dieedist kuulsin esimest korda televiisorist. Ma ei lasknud end pikalt veenda, võtsin kohe ühendust ja tellisin endale dieedipaketi,“ kirjeldab naine otsusekindlat teekonna algust.

Uued harjumused ja lemmikud

Dieediringile vastu astus naine kaalunumbriga 86kg, olles 168cm pikk. „Olin meeldivalt üllatunud, et nälga ei olnud ja hästi virge ning kerge olemine oli. Õppisin protsessi käigus oma keha kuulama. Oluline muutus harjumustes oli ka 2h vahedega söömine.“ Alguses õnnestus inspiratsiooni ammutada näidismenüüdest, aja möödudes tekkis pädevus ise päevakava koostada. Programmi menüü tutvustas uusi toiduaineid, mis leidsid oma koha lemmikute hulgas. „Ma ei ole kunagi söönud nii palju erinevaid kalaroogasid ja vaevalt, et ise oleksin nendeni jõudnudki. Eriti meeldisid koha ja siig. Käisin isegi turul vaatamas, millised need kalad päriselt välja näevad,“ naerab Lemmi.

Kiired muutused igal hommikul kaalul käies tõid üllatusi. „Kui täpselt reeglite järgi süüa, kaovad lisakilod väga hea tempoga. Palju enesekindlust andis ka see, et dieedikonsultant oli alati abiks, kui midagi arusaamatuks jäi.“ Lemmi lõpptulemuseks jäi 40 päevaga 13kg kergem kaalunumber. Boonusena saledamale vormile toimus muutus ka enesetundes. „Ma kõnnin tööl palju ja varasemalt olid tänu sellele jalad valusad. Pärast kaalulangetust on tunne, nagu poleks kunagi probleemi olnudki.“

Oskus keha kuulata

Kui varasemalt tekitas kaalulangetuse järgne aeg kahe lapse emale väljakutseid, siis dieedi kaalunumbri hoidmise etapile õnnestus vastu minna rahulikumal meelel. „Stabliseerimise periood oli minu jaoks katsetamise aeg. Proovisin, kuidas keha reageerib erinevatele toitudele, mida tohtis juurde süüa. Pean tunnistama, et kuigi lubatud kaaluvahemik oli +/-1kg, siis minul kippus kaalunumber pigem veel allapoole minema, mitte tõusma nagu varasemalt.“ Suureks abiks nimetab Lemmi ka Dr Simeonsi dieedi Facebooki tugigruppi, kus dieedisõprade kogukonna head retseptid ja nõuanded on igati kasuks.

„Mina olen igatahes väga rahul tulemusega ja julgen Dr Simeonsi dieeti soovitada ka teistele, kellel on ülekaaluga probleeme. Suurimaks programmi eeliseks on just selle kiirus, sealjuures saab lühikese ajaga kätte õige toitumise rütmi ja harjumuse õigeid valikuid teha. Soovin julget pealehakkamist, asi on seda väärt!“

Kui Lemmi lugu oli Sulle inspiratsiooniks ning soovid samuti alustada oma teekonda saledama kehani, telli Dr Simeonsi dieedipakett SIIT