ENESEKINDEL PEEGELPILT TERVISLIKUST KEHAKAALUST

Lea: “Kaalulangetuse teekonna suurimaks rõõmuks on püsiv kaalunumber”

„Kaalulangetuse teekonnaga tõestasin iseendale, et suudan püstitatud eesmärgid täita,“ sõnab Lea Hiovein (39), kes kaotas nelja Dr Simeonsi dieediringi abil 40kg ning saavutas isikliku dieedikonsultandi toel normaalkaalu. „Olen õnnelik, et saan tänu oma sihikindlusele ja uutele harjumustele nautida elu püsiva kaalunumbriga.“

Tempoka elustiiliga kasiinotöötaja Lea armastab reisimist üle kõige. „See on mu suur hobi, millele oma vaba aja pühendan.“ Seiklusjanuline hing nautis nooruses elu ilma liigselt toitumisele tähelepanu pööramata, sest olenemata menüüvalikust, lisakilosid ei tekkinud. Kaalumured saabusid hoopis käsikäes emaduse rõõmudega.

Kimbutavad beebikilod

“11 aastat tagasi, lapse sünni järel hakkasid lisakilod kogunema ja ühel hetkel andsin nendega võitlemises lihtsalt alla,“ meenutab Lea. Kui märkamatult paisus aastate möödudes kaalunumber juba kolmekohaliseks, otsustas naine proovida erinevaid võimalusi tervisliku kehakaalu poole püüdlemiseks. “Raske oli end liigutada, energiat ei olnud. Jõudsin sellisesse punkti, kus ei tahtnud isegi peeglisse vaadata. Andsin endast parima, et erinevate meetoditega omal käel kaalu kaotada, aga motivatsioon kadus ja püüded lõppesid sellega, et kilosid tuli hoopis juurde.” 

Dr Simeonsi dieedist kuulis Lea esmakordselt, kui nägi kõrvalt tuttavate edulugusid. Varasemad luhtunud katsed aga tegid piisavalt ettevaatlikuks, et läks paar kuud aega mõtete ja info koondamiseks, et selgust saada, kas ja kuidas programm ette võtta.

Teekonna väljakutsed

Dieedi algus oli väljakutse, sest uus elurütm nõudis kohanemist ja oma harjumusi tuli muuta. “Tunnistan, et esialgu ma Dr Simeonsi dieedile palju ei panustanud, sest sisimas siiski kahtlesin, kas suudan end piisavalt distsiplineerida, et programm lõpuni läbida. Jõudu andis mõte, et tegemist on siiski lühiajalise ja ajutise protsessiga – ma ei pea terve elu oma toitumist üksikasjalikult jälgima.” Kui kaal kiiresti langema hakkas ja tulemusi sai peegelpildist nautida, tõusis motivatsioon veelgi ning dieedi läbimine muutus oluliselt lihtsamaks. 

Toiduvalmistamine raskusi ei valmistanud ning ahvatlustega tuli naine ka kenasti toime. „Planeerisin dieediringid ajaliselt perioodidesse, kus poleks suuri üritusi, mis rajal püsimist keerulisemaks muudaks. Kasutasin etteantud menüüsid ja kui reeglid selgeks said, siis kombineerisin juba ise toiduaineid. Kui tahtsin midagi paremat, siis tegin toidud järgmiseks päevaks ette. Samas kui planeerimise võimalust polnud, siis alati õnnestus ka kiireid lahendusi leida.“ Lea lemmikuteks kujunesid püreesupid, kana ja tomat erinevates variatsioonides. “Alguses tundsin, et tahaks kõvasti maitseaineid lisada, aga protsessi jooksul eelistused muutusid ning peatselt soovisin ise juba lihtsamaid maitseid.” 

Kui tekkis ajutine kaaluseisak, oli Leal kasutada vajalik õlekõrs nõu küsimiseks – isiklik dieedikonsultant. “Oma peas oli nii palju mõtteid, et kuidas nüüd siis kaal ei liigu, ma ei söö ju üldse palju. Konsultant seletas ilusti ära, et kaaluseisak võib olla dieedi ajal igati normaalne nähtus ja möödub õigesti toimides kiirelt.” Üldiselt oli naise enesetunne dieedi ajal hea, vahel võis tunda veidi rohkem väsimust. “Mu kogemuse põhjal sõltub palju ka kõrvalistest teguritest. Viimasel dieediringil oli küll enesetunne juba suurepärane!“

Ja kaalunumber püsibki!

Esimese dieediringi kaalulangetuse etapi järel kahtles Lea, kas uus kaalunumber ikka püsima jääb. “Eks oli palju neid tuttavaid, kes olid skeptilised ja arvasid, et nii kiiresti kaotatud kaal tuleb ju kohe kolinal topelt tagasi! Aga number on kenasti säilinud, mis on minu ja ka teiste jaoks suur ime. Tunnen, et mul on palju energiat ja siiras rõõm on peeglisse vaadata!”

Dr Simeonsi dieet on Leale tõestanud, et ta saab endale püstitatud eesmärkidega hakkama. “Kogu protsessis pole tegelikult midagi keerulist – väga lihtne ja selge dieet. Minu jaoks on oluline, et suudan end nüüd ka dieediväliselt paremini distsiplineerida, valida mida ja millal süüa. End ma liigselt ei piira. On ka päevi, mil luban endale kõike, mida hing ihkab.” Tulemuse hoidmine pole naise sõnul keeruline, kui saad aru, millele kaalunumber reageerib ja millele mitte. „Palju aitab kaasa sissejuurdunud harjumus end igapäevaselt kaaluda ja hoolega vett juua.“

Teistele soovitab ta enne kaalulangetusega alustamist olla psühholoogiselt valmis ja välja mõelda, miks on seda just enda jaoks vaja teha. Olulist rolli mängib kindla sihi silme ees hoidmine. “Kui tunned, et jõud hakkab otsa saama, siis sisesta endale, et see kõik on ajutine ja mõne aja pärast saad endale lubada ka teisi toite, aga siis juba ilusama ja peenemana. Ka isiklikust konsultandist on keerulisematel hetkedel alati abi.“ Kui ise katsetades personaalselt sobivat meetodit ei otsi, siis on raske ka tulemusi toovat lahendust leida. „Mu kogemus näitas, et tasub endale siiski anda võimalus järele proovida. Võib juhtuda, et saad tagasi enesekindluse ning julguse taas peeglisse vaadata.”

 

Allikas: artikkel ilmus esmakordselt mai-juuni Buduaar ajakirjas, 2023

Kui Lea lugu oli Sulle inspiratsiooniks ning soovid samuti alustada oma teekonda saledama kehani, telli Dr Simeonsi dieedipakett SIIT