Kiires elutempos kipume unustama, kui tark meie keha on ja kui oluline on kuulata, mis sõnumeid see meile annab. Kuula oma keha – keha räägib meiega paljudes keeltes, oluline on seda märgata ja meeltega edastatud infot vastu võtta. Anname sulle mõningad soovitused, mida järgida, et mõistaksid oma keha sõnumeid paremini ning saavutaksid kehaga kontakti, mis aitab efektiivselt ka kehakaaluga seotud probleemide korral.

 

 • Tunneta oma keha elusust
  Iga kord kui märkad kriitilisi mõtteid oma keha suhtes, meenuta, et su keha on elus. Ta on täpselt selline, nagu ta hetkel on, ning image ta elab ja hingab. Tunneta seda elusust! Keha ja selle elususega kontaktis olemist tuleb harjutada, et see muutuks sama harjumuspäraseks nagu hommikune hambapesu. Saad seda harjutada näiteks iga kord, kui midagi ootad, nt poesabas seistes või kohtumiste vahel aega veetes. Lihtsalt pööra teadlikult tähelepanu oma keha mitmesugustele aistingutele.

 

 • Teadvusta oma keha soove
  Alati kui valid toitu või asud sööma, võta aega ja teadvusta seda, mida su keha vajab. Siis on sul suurem võimalus vältida ülesöömist ja keha „mürgitamist“ talle mittesobivate toitainetega. Sind võib üllatada see, et tegelikult ei maitsegi sulle palju asjad, mida sa enda meelest oled armastanud.

 

 • Naudi toitu ka patustades
  Kui soovid toiduga patustada, tee seda täie mõnuga. Võta see koogiamps ja ole selle jaoks täielikult kohal – tunne selle lõhna, maitset ja tekstuuri. Uuri seda nii, nagu sa poleks kunagi varem kooki söönud. Võta kogemusest maksimum ning naudi seda täielikult.

 

 • Kuula oma keha
  Kui tunned, et näiteks turjas või seljas on pinge, siis lihtsalt häälestu keha kuulamisele ja küsi mõttes, mida tal hetkel vaja oleks. Kui tundub, et keha tahab end ringutada, sirutada või aktiivsemalt liigutada, luba talle seda luksust. Võta vastu neid sõnumeid, mida su keha edastab ning anna talle, mida vaja.

 

 • Ole oma keha jaoks olemas ka raskel hetkel
  Kui su keha tunneb nõrkust või väsimust, süvene sellesse, mis vajadus on tal hetkel rahuldamata ning leia lahendus. Seda ka siis, kui su keha jääb haigeks või valutab – ole tema jaoks heasoovlikult olemas. Pea meeles, et negatiivsed hinnangud ja suhtumine tekitab alati rohkem probleeme. Kui sa pole alatasa oma kehaga rahul, siis koged pidevat konflikti oma tahtmiste ja ootuste ning tegelikkuse vahel. See on justkui sisemine püüd vastata iseenda või väljastpoolt seatud ideaalile ning see lõhe ideaali ja tegelikkuse vahel põhjustab hulgaliselt stressi.

Kui Sa tunned, et ei saa pidevas võitluses kehakaaluga hakkama ning soovid oma kehale anda uue hingamise, võta ühendust meie konsultantidega, kes aitavad Sul koos Dr Simeonsi dieediprogrammiga 40 päeva jooksul alandada kehakaalu 8-15kg.

Aire Kängsep
Dr Simeonsi dieedi konsultant ja toitumisnõustaja
+372 5303 84 88

Telli Dr Simeonsi dieedipakett siit