Me kõik tahame olla noored ja kaunid. Üheks nooruse tunnuseks on kaunid ja terved juuksed. See, et juuksed igapäevaselt me peast langevad, on normaalne. Nii kaua kuni väljalangevate juuste arv jääb 50 ja 75 vahele on kõik hästi. Tihti me isegi ei märka seda, sest see on osa juuste normaalsest tsüklilisest kasvamisest. Märkama hakkame seda aga alles siis, kui see number on palju-palju suurem. Kuigi arvatakse, et juuste väljalangemine on eelkõige meeste mure, siis ka naisi ei jäta see teema enam ammu külmaks. Mehi kimbutab sageli pärilik kiilaspäisus, kuid naiste puhul on põhjused mõnevõrra teised.

Mis põhjustab juuste väljalangemist?

Põhjuseid on mitmeid.

  • Toitainete puudus – juuste tervise jaoks on tasakaalustatud toitumine väga oluline. Peanahk vajab vitamiine, mineraalaineid ja kasulikke rasvhappeid. Juuste tervisele on olulised räni, tsink, raud, mitmesugused aminohapped, B2-vitamiin, biotiin, foolhape jm. See kõik eeldab tervislikku toitumist. 
  • Väga tõsiseks ja levinud põhjuseks on probleemid kilpnäärmega – juuste massiline väljalangemine on seotud nii kilpnäärme ala- kui ka ületalitlusega. Aga kahjuks ka selle raviga. 
  • Stress. Stress mõjutab kõiki protsesse me kehas ja ei jäta puutumata ka juukseid.
  • Kõik hormonaalsed muutused. Kui me keha on tasakaalust väljas, siis esimesena saab seda näha juuste ja  küünte järgi.
  • Ravimid. Paljude ravimite kõrvaltoime võib olla juuste väljalangemine. Sageli on see õnneks ajutine probleem ja aja möödudes juuste kasv taastub
  • Juuste töötlemine. Värvimine, föönitamine, sirgendamine ja juuksehooldustooted –  kõik võivad muuta me juuksed hapraks ja kahjusta nende kasvu. Äärmuslikel juhtudel viia ka juuste väljalangemiseni.
  • Vanus. Vananedes juuste kasv aeglustub. Pärast menopausi juuste väljalangemine kiireneb, kuna juuksejuuri kaitsva naissuguhormooni östrogeeni tase alaneb ja meessuguhormoonide mõju kasvab. Kasvavad juuksed on õhemad ja võivad enneaegu välja langeda. Juuksepiir võib taganeda ja peanahk olla nähtavam.

Kui probleemiga õigeaegselt tegeleda, siis saab olukorda kindlasti päästa. Kindlasti tasub üle vaadata oma toidulaud, uni ja elustiil, aga oma juukseid saab väga efektiivselt aidata ka välispidiste abivahenditega. 

Dr Simeonsi dieedi e-poest leiab valiku kvaliteetseid ilutooteid, mille hulgas ka suurepärane toode juuste väljalangemise probleemi lahendamiseks – Novophane losjooni juuste väljalangemise vastu toidab juukseid ja peanahka, kiirendab juuste kasvu ja pidurdab juuste väljalangemise.

Novophane losjoon juuste väljalangemise vastu

Mis teeb Novophane losjooni nii eriliseks?

Novophane losjoon juuste väljalangemise vastu, sisaldab biotiini. Biotiin (ehk vitamiin B7) on üks tähtsamaid vitamiine kasvamise, sh rakkude kasvamise ja uuenemise tagamisel.

Muu hulgas aitavad biotiini sisaldavad ensüümid organismil sünteesida elujõulisi keratiini molekule. Keratiin on valk, mida leidub juustes ja küüntes. Biotiin ongi see imeline toimeaine mis hoiab juuksed tugevad ning aitab juuste väljalangemise ja halliks minemise vastu.

Novophane losjoon on välja töötatud juustekasvu ergutamiseks ning juuste toitmiseks ja tugevdamiseks. Koostises olevad aktiivained (vit. C, E, B5, B6, PP, H, essentsõlid) mõjuvad sünergiliselt peanahka stimuleerides ning avaldavad positiivset mõju karvasibula tervisele.

Novophane juuste väljalangemise vastu mõeldud losjooniga tutvumiseks ja tellimiseks külasta meie e-poodi. Sealt leiad ka paljusid teisi tooteid, mis on sobilikud Dr Simeonsi dieedi ajal ja ka peale kaalulangetust.