Krista: “Dr Simeonsi dieet sobib ka neile, kellel muud meetodid pole tulemust toonud”

„Olin varasemalt proovinud kõiksuguseid kaalulangetusmeetodeid ja pidanud pettuma, seetõttu polnud mul ka Dr Simeonsi dieedi osas algul kuigipalju lootust. Kui kaal aga tõepoolest langema hakkas, ei jäänud mul muud üle. kui seda uskuda. Minu mõõdud vähenesid märkimisväärselt!” tõdeb 40 päevaga 13kg kaotanud 64-aastane Krista.

Tartus elav töötav ja aktiivne pensionär Krista polnud kuni üleminekuaastateni kaalu pärast pidanud muretsema. „Veel 10 aastat tagasi kaalusin 64kg, olin loobunud suitsetamisest ning füüsiliselt tegus. Nooruses sai sporti tehtud ning kõndisin regulaarselt. Käisin iga päev koeraga jalutamas, kui koera enam polnud, tegin kepikõndi.” Et üleminekuaeg oleks võimalikult leebe, hakkas Krista tarvitama hormoonpreparaate. „Aastas tuli paar kilo juurde, maha ei läinud aga midagi, ka sporti tehes. Kuna ainevahetus aeglustus, siis varsti oli tulemus käes – 168 cm juures kaalusin 105 kg!” Kergemaks saamise nimel proovis ta erinevaid meetodeid alustades toitumiskavadest, lõpetades tablettidega. Tulemusi aga näha ei olnud.

Dr Simeonsi dieedi juurde jõudis Krista tänu sõbrannale, kes 8 kilo kergemana oli elav tõestus, et see meetod toimib. „Otsustasin proovida, kaotada polnud ju midagi peale kehakaalu,” mõtles naine ning asus tegudele. Nuumamine (programmi paaripäevane esimene etapp, mille eesmärgiks on luua kehasse vajalik tagavara põletamise jaoks kergesti kättesaadavaid rasvasid) kulges naisele küll pisut keerukalt, ent 500 kcal menüü peale ümber lülitudes läks asi kergeks. Nälja ees hirmu ei olnud, küll aga valmistas raskusi vanade harjumuste muutmine. „Eluaeg oli õpetatud, et hommikul tuleb kõht kõvasti täis süüa ja korraga enam ei tohtinud. Ümberharjumine võttis aega, aga jäi püsivaks ka pärast dieedi lõppu, sest enne kella 11 mul enam söögiisu ei ole, joon ainult kohvi.” Harjumuse toiduainete kaloraaži ja valgusisaldust jälgida võttis Krista samuti dieedi lõppedes endaga kaasa.

Kõik toidukorrad tegi Krista ise ning jälgis, et menüü oleks vaheldusrikas. Inspiratsiooni sai blogide vahendusel ka teistelt dieedisõpradelt. „Ma olin juba harjunud palju vett jooma ja armastan kala ja salatit, seega dieedi ajal lubatud toiduained sobisid mulle ideaalselt.” Lemmiktoitudeks kujunesid valge ahjukala sidruniga, kapsaga veiselihahautis ja küpsetatud kana küüslauguga. Ka rasvavaba kodujuustu oli kurgiga iseäranis hea krõmpsutada. Tööle minnes oli Kristal õige toidukogus alati kaasa pakitud.

„Kogu protsessi juures oli imeline see hommikune kaalule astumine ja avastamine, et näe jälle 500g kadunud!” Dieedi teises pooles tuli mõnikord ette, et kaal ei lange, ent Krista ei lasknud sel end morjendada ja tegi hoopis õunapäeva, nii hakkas kaal jälle liikuma. „Jälgisin dieedi ettekirjutusi võimalikult täpselt ja suur abi oli ka teiste lugude lugemisest.” Naise otsust dieeti proovida toetasid kõik pereliikmed ning abikaasa sõi vahel isegi tema menüü järgi. „Nende tugi oli mulle väga oluline. Konsultandi abi ma väga ei kasutanud, kuigi Aire oli alati kättesaadav.”

Stabiliseerimise etapiga Kristal raskusi polnud ning tulemusi võis hakata mõõtma. 4 cm kadus taljelt, puusadelt ja käsivartelt; 7 cm rinnust; 10 cm kõhult ja lausa 13 cm puusadelt. „Imeline muutus, mida ei suutnud isegi uskuda! Enesetunne oli nii hea ja kerge ning isegi vererõhk, mis kippus kõrge olema, oli nüüd normaalne.”

„Dr Simeonsi dieeti soovitan kõigile, aga eriti neile, kel aeglane ainevahetus ja muud vahendid pole aidanud.” Krista ise jätkab uue dieediringiga, et püüelda oma etteseatud eesmärgini.

 

Kui Krista lugu oli Sulle inspiratsiooniks ning soovid samuti alustada oma teekonda saledama kehani, telli Dr Simeonsi dieedipakett SIIT