Meelis: “Kõrge vererõhk kadus kaalulangetusega – kaotasin 23 päevaga 15kg”

“Võtsin ennast kätte ja kaotasin Dr Simeonsi dieedi abil 15kg. Dieediring kestis 23 päeva, lisaks kaalu kinnitamise aeg 3 nädalat. Kõrge vererõhk asendus normaalsega ning on praegu samal tasemel, mis 30 aastat tagasi,” räägib 63-aastane Meelis.

Meelise sõnul oli ta enne kaalulangetusega alustamist peaaegu keskmine Eesti mees. “2012.a Statistikaameti info põhjal on keskmine 45-aastane ja vanem mees on 176cm pikk ja kaalub 85kg – no ma peaaegu sobisin selleks keskmiseks, kaalu oli vaid veidi rohkem,” naljatleb Meelis. Sporti ei ole kunagi teinud, kuid samas tervisega pole ka probleeme olnud. “Abikaasa vahel noris küll, et oleme 40 aastat abielus olnud ja 40kg kõhukamaks muutunud – aga see ju vaid üks kilo ühes aastas juurde võetud.” Kuna tuttavate hulgas oli ümaram vorm tavapärane, siis ei teinud Meelis sellest ka probleemi. “Kogu sõpruskond on enam-vähem sama kaalus ja samas vanuses, kes veidi alla ja kes veidi üle keskmise kaalu.”

Kõik oli tore seni, kuni mees läks perearsti juurde autojuhilubade uuendamiseks tervisetõendit taotlema. “Kui arst vaatas mu vererõhunäitu, siis tema järgmine lause kõlas juba käskivas kõneviisis ja see oli väga selgelt öeldud: langetage kaalu.” 63-aastasena polnud Meelis elus ühtegi dieeti pidanud. “Üleüldse tundus see dieetide värk rohkem ikka daamide teema olevat.  Aga arsti tuleb kuulata ja midagi tuli ette võtta, ehk siis kaalu alandada ja lõppude lõpuks ju oli, mida maha võtta ka.”

Dr Simeonsi dieedi kohta sai Meelis infot pereringist. “Sellest rääkis mulle minu õepoja kaasa, kes ise praeguseks vist juba mitu ringi läbinud. Otsustasin siis ka selle läbi teha. Juba see, et minusugune otsustas dieeti pidada, tekitas kogu tutvusringkonnas suurt elevust,” naeris mees.

Ettevalmistused algasid. “Uurisin natuke netist dieedi kohta lisa, tellisin oma graanulid ära ja alustasin. Algselt oma nõustaja Aire käest saadud juhiseid lugedes tundus see kõik üle mõistuse keeruline: mis keelatud ja mis lubatud, lubatud toiduainete vahel valiku tegemine, kaalumine-arvutamine,” loetleb Meelis, mis kõik peapööritust tekitas. “Minu puhul oli raskendavaks teguriks veel see, et neli päeva nädalast olen ma kodust ära ja seega tuli oma toiduportsjonid ka nendeks päevadeks välja arvutada, valmistada ja kaasa pakkida. Selle tegevuse delegeerisin ma sujuvalt abikaasale, kuid läbi ta nendest juhenditest end näris ja minu kaal hakkas langema.”

Teekond uue peegelpildini sujus igati hästi. “Nii hea oli igal hommikul kaalu vaadates jälle natuke väiksemaid numbreid näha. Vaid ühe päeva hommikul oli kaalunumber 100gr eelmise päeva omast suurem,” sõnab mees. Meelis ei armasta õunu süüa, seega kõigi dieedipidajate jaoks tuttava õunapäeva asemel katsetas ta hoopis Aire nõusolekul apelsinipäeva, kuid see ei toonud soovitud tulemust. “See apelsinipäev oli ka ainuke väike tagasilöök kogu dieedi ajal.”

“21 päevaga muutusin 15 kilo kergemaks. Minu vererõhk langes koos kehakaaluga ja on praegu samal tasemel nagu 30 aastat tagasi.” Lisaks suurepärastele tulemustele kiidab Meelis dieedi juures veel paari aspekti. ”Esiteks, mulle meeldis, et kohvi joomine oli lubatud ja teiseks, et võis kasutada soola ja maitseaineid oma toidu valmistamisel. Näljatunnet ei tekkinud kordagi, kuigi minul tuli aeg-ajalt tahtmine ampsata musta leiba,” räägib mees, kuid lisab, et köögiviljaportsjonid on piisavalt suured ja näiteks hiina kapsaga annab vajalikud kalorid ikka kokku saada.

“See dieediaeg on vaid 40 päeva elust ja kaotada pole midagi peale oma kilode – tasub proovimist!”

Meelise sõnul on ta rahul iseendaga, et suutis vajaliku aja probleemideta vastu pidada ja on hea tunne kergem olla. “Kui oled enesele ikka selgeks teinud, et tahad alla võtta ja ei otsi mingeid vabandusi sellest mõttest taganemiseks, siis ei ole mingit probleemi toidusedeli jälgimisega. Kui tunnete, et peate end õhemaks sööma, siis võtke end kätte ja alustage!”

 

Kui Meelise lugu oli Sulle inspiratsiooniks ning soovid samuti alustada oma teekonda saledama kehani, telli Dr Simeonsi dieedipakett SIIT