Kertu: “Lisakilodest vabanemine pani mind tundma parema ja ilusama inimesena”

“Tegin endale kingituse ja alustasin Dr Simeonsi dieediga oma sünnipäeval kaaluga 112kg. Esimest ringi tegin 36 ja teist 35 päeva – kokku kahe tiiruga kaotasin 26,1kg,” räägib 24-aastane Kertu, kel kulges Dr Simeonsi dieedi abiga edukalt lapseootusega tekkinud lisakilodest vabanemine.

Kertu tunnistab, et on olnud koguaeg suur ning proovinud ennegi erinevaid dieete, ent ei mõjunud mitte ükski. “Lapseootusega tuli neid kilosid päris palju ning peale lapse sündi ei saanud kaalu maha. Varem tegelesin ka spordiga, siis seisis kaal paigal, aga maha ei saanud midagi” räägib naine.

Dr Simeonsi dieedi avastas Kertu tänu emale, kelle sõbranna dieedi edukalt läbis ning soovitas seda samuti proovida. “Kuna ema sõbranna võttis ilusasti alla ja seda oli ka silmaga näha, mõtlesin, et kui midagi muud ei ole aidanud, siis ehk on just see minu jaoks,” ütleb Kertu, kes alustas dieediprogrammi oma sünnipäeval. “Alustasin 21.märtsil, oma 24-ndal sünnipäeval kaaluga 112kg.”

Kuna kaal oli suur, otsustas naine, et saagu mis saab ning alustas enesekindlalt. “Algul mul polnud mingit hirmu. Kõige suurem eesmärk oli perele tõestada, et ma saan hakkama ja tõesti saan kaalu alla ning see jääb püsima,” sõnab Kertu. Enesekindlus tõusis kaalulangetusega. “Numbrid, mis hakkasid langema, olid korralikud – ikka 1,1kg ja 1,7kg ühe päevaga. Natuke kartsin seda, et kuidas see ikka võimalik on, et see kaal ka püsima jääb,” ent dieedipidaja ei lasknud sellest end häirida ja jätkas.

Toitumisele mõeldes sõnab Kertu, et esimene nädal oli keerulisem, kuid edasi kohanes ning oli kõik juba selgem, sest teadis, kuidas peab toituma. “Kõik läks lihtsamaks, kui leidsin omale sobiva menüü – siis oli näha ka tulemusi. Kui tegin mõne päeva teistmoodi, siis oli seda tunda ka kaalunumbrist.”

“Mul oli toeks väga tubli ja tore konsultant Aire, kes aitas mõelda välja erinevaid menüüsid, et asi ei muutuks üksluiseks,” kiidab naine Dr Simeonsi dieedi tugisüsteemi. Teist dieediringi tehes ei kartnud Kertu midagi. “Teadsin, et kui ma olen mõtetes dieedil ja tahtmine suur, siis saavutan oma eesmärgi ehk 10kg maha võtta.”

Stabiliseerimine oli naise jaoks kergendus. “Armastan juua kohvi piima või koorega ja süüa salateid hapukoorega ning rohkelt liha ja muna. Stabiliseerimise ajal toitusin peaaegu samamoodi nagu olin juba harjunud,” räägib Kertu, kes nautis liha kurgi-tomati salatiga ja nii päevast päeva.

Kõige rohkem meeldisid dieedipidajale õunapäevad. “Kui oli vaja süüa 7 korda päevas ja kindla kaaluga õuna, siis kaalusin kogused valmis ja vaatasin koguaeg kella, et iga 1,5h tagant ports ära süüa.” Kertu arvab, et need päevad on just seetõttu head, et siis ei pea sööki valmis vaaritama ja vaatama, kus ja millal seda sööd. Esimesel ringil polnud naisel mingi probleem teistele süüa teha, isegi magusaid kooke küpsetada. “Teisel ringil oli raske näha teisi magusat söömas, kuigi kokkamine ise polnud mingi probleem.”

Tervis on naisel olnud koguaeg hea. “Mul oli küll põlvevalu, ilmselt suure kaalu mõjul kuigi tegin kunagi kõvasti sporti ja sellest oli ka ühe põlve menisk läbi,” sõnab Kertu, kes käis enne dieeti veel pisikesel lõikusel. “Kaalulangetus aitas ilmselt kaasa ka põlve täielikule paranemisele. Igas mõttes olen väga terve, energiat täis ja hea tundega tänu Dr Simeonsi dieedile!” on naine rõõmus.

“Tegin dieeti kaks tiiru ning kaotasin 26,1kg. Kaal langes Dr Simeonsi dieediga 85,9kg peale,” räägib Kertu, kes on dieediga väga rahul ning soovitab kõigile sama teekond ette võtta. “See paneb sind ennast tundma parema ja ilusama inimesena, kui oled alla võtnud nii palju kui ise ainult unistad. Sa saad hakkama!” motiveerib naine kõiki kaalulangetamisest unistajaid.

Kui Kertu lugu oli Sulle inspiratsiooniks ning soovid samuti alustada oma teekonda saledama kehani, telli Dr Simeonsi dieedipakett SIIT