Katrina: “Dieedi läbimisega sain paranenud tervisenäitajad ja püsiva kaalunumbri”

“Dr Simeonsi dieet oli minu jaoks esimene kaalulangetusmeetod, mille läbimise järel ei hakanud kaalunumber uuesti tõusma. Oma toitumiskava poolest sobib see kõigile, kes ülekaaluga kimpus, ka diabeetikutele,” kinnitab 40 päevaga 8 kilo kaotanud 36-aastane Katrina.

Narvas elav kahe lapse ema Katrina oli noorena üsna sportlik ja tegus, ent põlvevigastus tõmbas aktiivsele spordile kriipsu peale. Pärast esimese lapse sündi ei tahtnud lisakilod kuidagi kaduda ning ta otsustas katsetada erinevate dieetidega. “Kaalu kaotamise teeb minu jaoks keerulisemaks asjaolu, et olen I astme diabeetik kilpnäärme alatalitusega. Varasemalt dieetidega kaal küll langes, aga tuli sama kiiresti ka tagasi ning see jo-jo efekt oli üsna muserdav,” meenutab ta.

Dr Simeonsi dieeti utsitas Katrinat proovima sõbranna, kes oli ise dieedikuuri juba läbi teinud ning ka aasta hiljem endiselt 10 kilo kergem. “Pärast teise lapse sündi otsustasin end kätte võtta ning asja lähemalt uurida. Toitumine mind eriti ei hirmutanudki, sest eriline leiva- või magusasõber pole ma kunagi olnud ja värskeid juurvilju krõmpsutan hea meelega ka niisama. Tohutult pelgasin aga kohvi joomise vähendamist.” Kohvi joomine on dieedi ajal küll lubatud, aga ilma piima ja suhkruta. „Joon kohvi alati suure hulga piimaga või nagu minu abikaasa ütleb – piima vähese kohviga. Tunnistan, et esimesel nädalal kimbutaski mind kohvijoomise vähendamise tõttu ka peavalu.”

Teisel nädalal oli enesetunne hea ja Katrina harjunud hoopis tee joomisega. Teine harjumus, millega dieedi ajal harjuma pidi, oli hilisem hommikusöögiaeg. „Olen seda tüüpi inimene, kes naudib varast hommikusööki pidžaamas, ise veel poolunes. Ümberharjumine oli raske – esimestel päevadel vaatasin iga kümne minuti tagant kella, et uurida, millal ometi süüa saab,” muigab naine. Ka selle uue harjumusega sai ruttu sina peale ning tulemusena paranes hommikune energiatase märgatavalt. Dieedi ajal paranesid oluliselt ka Katrina tervisenäitajad ning tervislikust veresuhkrutasemest tundis naise kõrval rõõmu ka tema endokrinoloog.

Abikaasa, kes oli Katrina dieedipidamisi aastate jooksul kõrvalt näinud, oli uue katse eel küll kahtleval seisukohal, ent siiski toetav. „Ta sõi isegi vahepeal koos minuga lubatud toite ja üritas koos vanema lapsega minu nähes keelatud asju – maiustused, pizzad, pastad – mitte tarbida.” Esialgu kasutas naine dieediga kaasaskäivaid näidismenüüsid, ent varsti hakkas ka ise uusi retsepte otsima. „Üheks väikeseks hirmuks dieeti alustades oli see, et toitumine muutub pikapeale väga üksluiseks, aga kui olin juba paar nädalat dieeti pidanud ja endale lubatud ning keelatud toiduainete kooslused selgeks teinud, võtsin appi interneti. Erinevaid retsepte on tegelikult tohutult, seega – kui vähegi aega ja tahtmist on, saab kokku panna väga mitmekülgse menüü. Kahtluse korral küsisin konsultandi arvamust,” selgitab Katrina. Absoluutseteks lemmikroogadeks dieedi ajal kujunesid vürtsikad kana wrapid ja püreesupid.

Konsultandi abi kasutas Katrina julgesti. „Kirjutasin paaril korral, kui tekkis küsimusi konkreetsete toiduainete kasutamise kohta, aga üleüldiselt andis juba see teadmine, et keegi on alati olemas ja aitab, suure kindlustunde. Dr Simeonsi dieedi ajal ei ole sa kunagi üksi ning hätta ei jää,” kiidab naine pädevat ja tõhusat konsultandi kasutamise võimalust.

40 päevaga kahanes Katrina kõhu ümbermõõt 8 cm ja reite ümbermõõt 4 cm, käsivartelt kadus 2,5 cm. Igahommikune kaalunumbri kontrollimine on harjumuspäraseks jäänud isegi kuus kuud peale stabiliseerimise lõppu ning õuna- ja pomelo-päevi teeb naine aeg-ajalt siiani, kui natuke hea ja paremaga liialdatud saab.

Teistele Dr Simeonsi dieediks jõudu koguvatele inimestele annab Katrina järgmised nõuanded:

  • Ole esimesel nädalal valmis harjumuste muutmisest tingitud peavaluks ja väsimuseks.
  • Planeeri toidukorrad ette ning tee suuremad portsjonid korraga valmis, nii ei teki ajapuudust tõttu ohtu poest midagi lubamatut kaasa haarata.
  • Ära lase kaalu seismajäämisel end heidutada, paari päeva pärast langemine jätkub.

 

Kui Katrina lugu oli Sulle inspiratsiooniks ning soovid samuti alustada oma teekonda saledama kehani, telli Dr Simeonsi dieedipakett SIIT