Karin: “Motivatsioon kaalulangetusel saab hoogu kiirelt kaduvatest ülekilodest”

„Dr Simeonsi dieedi edukaks läbimiseks tuleb vaimselt valmis olla, ülejäänu on juba lihtne ja vormistamise küsimus. Motivatsioon kaalulangetusel saab hoogu juurde kahanevast kaalunumbrist. See on ju tegelikult väga lühike aeg, mil söömine on piiratud ning kõik pingutused teeb inimene iseenda enesetunde ja väljanägemise heaks,” motiveerib teisi 40 päevaga 10 kg kaotanud 21-aastane Karin.

Karin on alati olnud pisut suurema kondiga ja katsetanud erinevaid dieete. „Tervisliku ja teaduslikult tõestatud toitumise poolt olen alati olnud, aga sellise elustiili kujundamine ja kinnistamine võtavad väga kaua aega.” Otsustava tõuke kaalulangetusega alustada sai neiu vaadates peol tehtud pilte. „Professionaalne fotograaf oli kohal, et kõigist kauneid pilte teha. Hiljem fotosid vaadates häiris mind, et näen välja palju suurem kui minu meessoost kaaslane. Oleme koos olnud 5 aastat ning selle ajaga olen kosunud ligi 20 kg võrra! Kuna ees oli tulemas reis, siis otsustasin, et midagi peab ette võtma.” 

Dr Simeonsi dieedini jõudis Karin oma onu kaudu, kes kaotas esimese ringiga ligikaudu 18 kg ning oli neiule ideaalseks eeskujuks. „Ootasin loomulikult hüppelist kaalukaotust, kuid ei seadnud endale numbrilist eesmärki vältimaks pettumist. Mõtlesin, et läheb nii palju kui läheb, ka natukenegi on muutus paremuse poole.” Kuna Karin on harjunud palju sööma, siis tekitas kaalulangetuse etapi 500 kcal menüü temas hirmu. „Sõin siis ja söön siiani rohkem emotsioonide ajendil, kui et päriselt nälg on. Kartsin, et kõht jääb tühjaks ja kuna ma olen kogu aeg äärmiselt närviline kui nälg painab, siis mõtlesin, et söön oma elukaaslase dieedi ajal ära! Tegelikkuses polnud see üldse midagi sellist,” naerab ta.

Dieedi algus kulges kenasti, kaal tõusis nuumamise perioodil (esimene etapp, mille eesmärgiks on luua kehasse vajalik tagavara põletamise jaoks kergesti kättesaadavaid rasvasid) nii palju kui vaja. „Esimesel 500 kcal päeval tundus, et kõht on tühi, aga tagantjärele mõeldes oli see lihtsalt mõtlemises kinni. Tegelikult oli kõht täis ja kui dieedi teise päeva hommikuks oli esimene 500 g alla võetud, tõusis motivatsioon kõrgele.” Karinit üllatas eelseisvate päevade toidukogus, sest portsjonid ise olid suured, aga kalorsus madal. „Nii lihtne oli kogu päeva menüü valmis panna – sisuliselt 10 minutit ja valmis! Puu- ja köögivilju pole tarvis töödelda, pane karpi, võta kaasa ja need ei kaota oma värskust ega maitset. Valikut, milliseid vilju dieedi ajal tarbida, on piisavalt.”

Kõige raskem osa oli Karini jaoks piisava koguse vee joomine ja tavapärasest hilisem hommikusöök. „Kuigi sõin õuna hommikusöögiks, siis pool tundi peale ärkamist pidin ikkagi ootama. Olin harjunud kohe sööma ja sellega kohanemine võttis natuke aega. Nüüd on mul hommikuti isu väiksem.”

Hetkel on neiu uue kaalunumbri kinnistamise etapis, et tulemus jääks püsima, ning ei jõua uue dieediringiga alustamist ära oodata. „Kaal on pisut kõikunud lubatud määra piires, aga seda väikeste pattude pärast pidudel. 40 päeva rütm on veel nii sees, et harjumatu on normaalse toitumise juurde tagasi pöörduda, uus maailm on minu silme ees avanenud. Alustasin kaaludes 84,7 kg ja lõpetasin 74,3 kg juures, kus olen praeguseni.” 

Lisaks kaotatud kilodele täheldab Karin, et ka näonahk on ilusamaks ja puhtamaks muutunud. „Ma ei ole iialgi nii palju komplimente saanud, kui Dr Simeonsi dieedi tegemise ajal ja peale seda! Üks päev korraga ja selles pole midagi rasket, motivatsioon tuleb koos langeva kaaluga. See on parim otsus mille saad enda heaks teha!” julgustab naine teisigi.

 

Kui Karini lugu oli Sulle inspiratsiooniks ning soovid samuti alustada oma teekonda saledama kehani, telli Dr Simeonsi dieedipakett SIIT