Jane: “Liigne rasv, mis mõttetult keha koormas, on lõpuks kadunud”

Kaks dieediringi läbi teinud Jane kaotas Dr Simeonsi dieediga 23kg. „Mulle meeldis mõte, et kaob liigne rasv, mis muidu täiesti mõttetult meie keha koormab. Proovisin ja esimesel ringil kadus 13kg ning teisel veel 10kg,“ rõõmustab 32-aastane naine Tallinnast.

Jane pole eriti suur kaalulangetaja kunagi olnud, ent 10 aastat tagasi võttis ta seletamatutel põhjustel paari kuuga juurde 18kg. „Peale selle oli mul probleem, et ei tundnud enam täiskõhutunnet ning see tähendas teadlikku läbimõtlemist, millal viimati sõin ja kas on aeg uueks portsjoniks,“ räägib ta. Dr Simeonsi dieedini jõudis Jane läbi oma sõbranna. „Mulle meeldis Dr Simeonsi dieedi puhul menüü ja see, et kaalulangetus on kiire, ent tervist ei kahjusta.

Naise sõnul sai talle esimese dieediringi ajal selgeks, et kui lohakalt süüa, siis ei tasu imet oodata. „Minul küll kaal säilis ja mulle väga meeldis tegelikult see, et sõin asju tasakaalus ning suhkur jäi menüüst välja, mida stressirohkel ajal kipun üleliia tarvitama.“ Jane dieedi ajal nälga ei tundnud ning nautis seetõttu just õunapäevi, sest muul ajal pidi end vähese isu tõttu pigem sööma sundima, et ainevahetust kiiremana hoida.

Dieeti alustades oli ootus tulemusi ruttu näha.“Esimesel korral tulid tulemused kiiremalt, välimus muutus nähtavamalt.“ Teise dieediringi puhul tunnistab ta, et kaal langes, kuid riided nagu ikkagi selga veel ei läinud. „Mõni aeg pärast dieeti peeglisse vaadates nägin aga, et nägu ja kael olid harjumatult kahanenud ning ühel päeval pükste selja alaosa kottis“ märkis kaalulangetaja, lisades, et see kõik juhtus sõna otseses mõttes järsku, sest tundus, nagu puusade piirkonnast ümbermõõt justkui ei kahanekski.

Teine dieediring kujunes Jane jaoks keerulisemaks, kuna töökohustustega seonduvalt oli tarvis mööda Eestit ringi sõita, ööbides erinevates kohtades.“Nii ma siis käisingi ringi, kaal kaasas!“ muigab ta. „Ka toidu kaasavõtmine ja kaalumine oli omaette ooper, kuid tore tunne oli see, et ma ei pidanud suvalisi asju söögiks ostma. Kõik oli ette valmistatud,“ räägib naine. Enda sõnul ei söönud ta midagi üleliigset, kuid kippus veidi vaid ülesoolama.“ Raskusi oli mul ka 38kraadise palavikuga keset suve, sest keha hoidis siis väga kaua vett kinni. Möödus nädal, enne kui langus jälle sai jätkata,“ tunnistab Jane, ent kiidab seejuures konsultant Airet, kes oli kõrval nii innustav ja julgustav. „Olin palju pessimistlikum, kui ehk oleksin pidanud olema, seega aitäh!“ on naine tänulik.

Dieedi järgselt on Jane sõnul kõige mõnusam lisaks kaalu säilimisele see, et magusat enam ei taha. „Pean kõik kogutud kommid ära kinkima,“ naerab ta. „Ka ainevahetus on parem ja kõhuvalusid vähem. Selle dieediga sain aru, milliseid toiduaineid on mul lihtsam seedida ja mis ei tekita halba enesetunnet.“ Jane sõnul jätkub teadlik toiduvalik ka peale dieeti. „Ma ikka mõtlen, mida suhu panen. Nüüd nt magusa asemel söön pigem puuvilju ja tunnen isu just aiasaaduste järele.“

Jane ütleb, et Dr Simeonsi dieet nõuab nii selle ajal kui ka järgselt enesedistsipliini. „Aga see on seda vaeva väärt! Kui teha juhendite järgi, siis on enesetunne hea ja suudad stressisöömisest keelduda.“ Jane teeb tänu dieedile nüüd ka igapäevaselt teadlikumaid valikuid. „See dieet aitab järjele jõuda, mida toidulaud peaks sisaldama. Nautisin seda, et sain ka lihtsalt menüüsid katsetada.“

 

Kui Jane lugu oli Sulle inspiratsiooniks ning soovid samuti alustada oma teekonda saledama kehani, telli Dr Simeonsi dieedipakett SIIT