Jaanus: “60 päevaga 24kg kergem – tean nüüd, kuidas kehakaalu kontrolli all hoida”

“Tänu Dr Simeonsi dieedile õppisin tundma ja kuulama oma keha ning tean nüüd paremini, kuidas kehakaalu kontrolli all hoida. Võttes arvesse ka stabiliseerimisperioodi, kahanesin 60 päevaga 119 kg pealt 95 kg peale! Poleks uskunud, et nii lühikese ajaga võib sellist tulemust oodata,” räägib 52aastane Jaanus oma kiirest kaalulangusest.

Viimased 8 aastat on kaloriterohke toit ning tugitoolisport Jaanuse kehakaalu stabiilselt kergitanud. “Märkasin küll juba 2012 aastal reisil Itaaliasse, et 95 kg meest lendas sinna ja 101 kg nädala pärast tagasi, aga arvasin siis, et küll kiirelt ka tagasi vormi saan. Kahjuks kogus keha aja möödudes kaalu aga aina juurde, vaikselt ja visalt, ent kindlalt.” Erinevatesse dieediprogrammidesse mehel usku ei olnud, ent kui kaal hakkas juba üle 120 kilogrammi tõusma, hakkas ta otsima midagi, mis lõpuks tõusule piiri paneks.

“Juhuslikult jäi abikaasal Facebookis silm peale Dr Simeonsi dieedile ning hakkasin asja põhjalikumalt uurima. Endale üllatuseks leidsin dieedi tugigrupist ühe tuttava, kes 40 päevaga 17 kilost vabanes ja sain sellest nii palju inspiratsiooni, et asi saigi sel silmapilgul ära otsustatud – kui suutis tema, suudan ka mina!”

Pärast tutvumist dieedi 500 kcal menüüga, hakkas Jaanus uut kogemust pelgama. “Tundus, et toitu on liiga vähe ja kindla peale tulevad suured isud rasvase, magusa ja muu keelatu järele. Ma ei osanud Biolit graanulite toimega arvestada ja nii need hirmu suured silmad tekkisidki.” Õnneks kadusid need aga sama kiiresti kui olid tulnud, sest pärast mõnda päeva harjumist sai organism juba uue rütmi ja menüüdega väga hästi hakkama. 

“Midagi keerulist ma 40 päeva jooksul ei leidnud, lubatud toiduaineid on piisavalt palju ja valikut on ka kõige pirtsakamatel. Patustasin tõepoolest ühe korra 10 grammi heeringaga ja teist korda pisut rohkem söödud maasikatega, aga muidu sujus kõik kui unenäos, super!” Terve teekonna vältel oli Jaanusele abiks ja toeks konsultant Aire Kängsep, kellega sai suheldud ja nõu peetud nii meili, telefoni kui ka Facebooki teel.

“Alustades olin omade jõududega saanud kehakaalu 117 kg peale, nuumamisprotsessis võtsin juurde 2 kg ja 119 kg juurest hakkas numbrite vähenemine pihta. Isegi stabiliseerimise etapis jätkas mu kaal langemist ning 6 kilo kukkus veel. Lõpuks 24 kg kergem olla on täiesti uskumatu rõõm!” kirjeldab mees. Riided mahuvad jälle kenasti selga, ka liikuda on lihtsam. Toituderohke jõuluaeg tõi Jaanusele küll paar kilo juurde tagasi, ent neist plaanib ta peagi uue dieediringiga võitu saada, sest siht on silme ees normaalkaalu poole püüelda.

“Olen üdini tänulik, et Dr Simeonsi dieet eksisteerib, sest lisaks paremale väljanägemisele on mul nüüd ka teadmised kuidas enda eest paremini hoolt kanda. Soovitan seda kindlasti kõigile, kel on probleeme liigse kehakaaluga ja ka neile, kes on pettunud mõnes teises kaalulangetusprogrammis,” annab Jaanus julgust teistelegi.

 

Kui Jaanuse lugu oli Sulle inspiratsiooniks ning soovid samuti alustada oma teekonda saledama kehani, telli Dr Simeonsi dieedipakett SIIT