Jaan: “Maovähendusoperatsiooni asemel sain Dr Simeonsi dieediga kaalust alla”

“Tundsin, et lisakaal on tervisele nii koormav, et kaalusin kirurgilist sekkumist. Õnneks sattusin Dr Simeonsi dieedist lugema just vajalikul hetkel ning tänaseks olen isikliku dieedikonsultandi toel kaotanud 41kg ning plaanin teekonda jätkata,” sõnab 70-aastane Jaan.

“Olen ülekaaluga võidelnud juba üle 30 aasta,” tunnistab mees, kelle lugu sai alguse tervisemuredega maadeldes. “Kukkusin redelilt ja nii õnnetult, et puus läks paigast. See fikseeriti plaadiga, mis aasta pärast võeti välja, aga liikumine vähenes oluliselt ja lisakilod hakkasid hooga kogunema.” Jaan püüdis küll omal jõul ülekaalust lahti saada, ent oluliste tulemusteta.

“Umbes 20 aastat tagasi proovisin isegi mingisugust pulbritega dieeti ja käisin isegi kaalujälgijates.” Lumepall läks veerema, sest liigne kaal andis tervisemuredele hoogu ja kehv enesetunne hoidis tagasi ka aktiivselt normaalkaalu poole püüdlemist. “Mõtlesin tõsiselt maovähendusopi peale, aga arstid ütlesid, et minu olukorras on puusa- ja seljaoperatsioonide vajalikkus tähtsam, seega seda ei õnnestunud koheselt päevakorda võtta. Liikumine aga oli järjest vaevalisem ja kaalunumber jõudis 142kg peale.

Andis endale võimaluse

Kuigi varasemad püüdlused tervisliku kehakaalu poole püüelda olid luhtunud, süttis Jaanis lootusekiir, kui sirvis ajakirja. “Meil käib Kodutohter ja täiesti juhuslikult jäi silma lugu Dr Simeonsi dieedist, mis pidi toimima Biolit graanulite toel.” Selleks, et meetodi sobivuses kindel olla, otsis Jaan veebist üles kodulehe ja kontaktid. “Suhtlesin Airega dieedi teemal ja ta osutus väga asjatundlikuks ja lahkeks dieedikonsultandiks.” Maovähendusoperatsiooni asemel dieedipakett tellitud, asus mees vaimu kaalulangetuseks valmis seadma.

Tempokas teekond

“Hirmu programmiga alustades ei olnudki, sest olen ju varasemalt ka teiste meetoditega katsetanud. Veidi olin suutnud juba ise kaalu korrigeerida, seega enne dieediga alustamist oli kehakaal 138kg.” Üllatus oli suur, kui tulemused ei lasknud end kaua oodata. “Ma isegi veidi ehmusin, et kohe nii kiirelt see kaal langes. Pole varasemalt nii olnud.” Paari aasta jooksul on mees teinud dieediringi läbi mitmel korral ja saavutanud kahekohalise kaalunumbri. “Viimasest korrast on kaalunumber enam-vähem stabiilne ja püsib 97kg ringis.”

Olulist rolli dieediga õnnestumisel mängis Jaani sõnul nii kallis abikaasa kui püsiv isikliku konsultandi tugi. “Minu ülesanne oli ainult süüa ja kaalu kaotada, toiduvalmistamise eest hoolitses abikaasa. Tühja kõhtu ei tundnud ja enesetunne oli hea. Ilma isikliku konsultandita poleks küll hakkama saanud, sest ta jagas väga õpetlikke nõuandeid ja oli vajadusel alati olemas.” Kõige rohkem nautis toiduvalikust kala ja munaroogi sibulaga. “Maal elades on need kogu aeg olnud mu lemmiktoiduks.”

Tasub ette võtta

Jaani sõnul on kaalulangetus kaasa toonud vaid positiivset. “Tervis on parem kui kunagi varem. Ise küll tunnen, et võiksin isegi 20kg veel kaalust alla võtta. Seega usun, et mul tuleb veel dieedi läbimist ette.”

Mehe sõnul on enesekindlus ja usk eesmärgi saavutamisse olulised. “Kui plaanid kaalu langetada, siis ära jää ootama, hakka kohe pihta! Julge pealehakkamine on ju pool võitu. Ei tasu mõelda, et äkki ebaõnnestun. Võin kinnitada, et hea dieedikonsultandi abiga laabub kõik ja õnnestub soovitud eesmärk kätte saada.” Jaani meelest on Dr Simeonsi dieet hea alternatiiv neile, kel ka mõttes olnud maovähendusoperatsioon. “Julgen oma kogemuse põhjal seda dieeti soovitada, sest see toob tulemusi ja tervisele kasu.”

Kui Jaani lugu oli Sulle inspiratsiooniks ning soovid samuti alustada oma teekonda saledama kehani, telli Dr Simeonsi dieedipakett SIIT