
Ivar: Kaotasin Dr Simeonsi dieediga 29kg, elu parim investeering
„Alustasin 134kg pealt ning kaotasin esimese ringiga 16kg. Teise ringi lõpuks oli kaal 105kg peal, seega kaalukaotus kokku 29kg,“ räägib 33-aastane Ivar Leiten, kes just hiljuti lõpetas edukalt teise dieediringi.
Eluaeg sporti teinud Ivar jõudis Dr Simeonsi dieedini läbi tuttavate inimeste, kes juba varasemalt edukate tulemustega dieediteekonna olid läbinud. „Tegelikult olin alguses väga skeptiline, aga peale konsultant Elery Tammemägiga kohtumist mõtlesin, et proovin ära – vahet ei ole, midagi pole kaotada,“ meenutab Ivar. Dieediga alustama motiveeris meest töötamine tervisetoodete valdkonnas ning soov sportida. „Kui oled 30kg kergem ning lähed jooksma, siis on ikka kaks korda pikemad vahemaad ja lust on teha! Olen ülimalt tänulik, et see lahendus töötab,“ rõõmustab kaalulangetaja.
„Peale nuumamise perioodi hakkas kaal vähenema – kaalukaotus ikka poolteist ja kaks kilogrammi päevas,“ räägib Leiten, kuid tunnistab, et sellel hetkel polnud siiski veel täielikku kindlustunnet, kuna varasemast kogemusest on peale kaalulangetust kilod tagasi tulnud. „Minu probleem oli see, et käisin veel iga päev trennis ning kulutasin 1000-2000kcal lisaks,“ ütleb Ivar ja soovitab teistel dieedi ajal mitte trenni teha ning naasta spordi juurde stabiliseerimise ajal, et anda lisatoonust rasvapõletusele.
„Dieedi lõpp oli minu jaoks keerulisim, sest siis tekkis juba kerge väsimus toiduainetest. Muidugi, olin selles osas eriti laisk, et valisin välja vaid teatud toiduained, mida kasutasin – kana, kurk, tomat, õun ja see oli kõik,“ tõdeb Ivar. „Seda dieeti on kõige lihtsam teha siis, kui sul on mingi eesmärk. Kui teed lihtsalt nalja pärast, et veidi kaalu langetada, siis on raskem,“ räägib Leiten, öeldes et tema puhul tõid parima tulemuse just kavas olevad õunapäevad, mida ta tihti tegi.
Stabiliseerimise ehk kaalu säilitamise etappi peab Ivar kõige lihtsamaks. „Täna on olukord selline, et kui ma sööks näiteks Hesburgeri burgeri ära, siis tuleks selline rammestus peale, et ei jõua mitte midagi enam teha ja tahad magada. Kui dieediperioodi ära kannatad, siis ülejäänud on lihtne. Keha muutub selle aja jooksul ning hiljem hakkad rohkem jälgima, mida näost sisse ajad,“ räägib Leiten. Kaalulangetuse järgse enesetunde kohta ütleb Ivar: „Alguses ei saa arugi, et kaalukaotus oleks midagi muutunud. Aga mõtle, et võtad kolm suurt ämbritäit vett ja tassid neid kogu aeg kaasas, siis saad aru.“
„Olen kuulnud, kui inimesed räägivad, et nii lihtne dieet, teeme ära ja siis saab vana elustiili juurde tagasi minna. Aga ei saa ikka küll, sest kui sa vanade harjumuste juurde pöördud, on lihtne kaalus uuesti juurde võtta,“ räägib Ivar ning paneb inimestele südamele muuta oma toitumist teadlikumaks. „Seal on väga lihtne reegel – kui sa sööd rohkem kaloreid sisse, kui jõuad ära kulutada, tahes tahtmata kaal tõuseb. Küll aga seda ei pea Dr Simeonsi dieediga kartma, sest kui sul on keha juba puhas, on ka hiljem lihtsam valikuid teha,“ räägib mees oma kogemuse põhjal.
Ivari sõnum inimestele, kes on Dr Simeonsi dieediga alustamise osas valikut tegemas, julgelt ära proovida, sest ei ole midagi kaotada, ainult võita. „Olen alati öelnud, et see on mu elu parim investeering, mis ma teinud olen. Kui võtta see 16kg, mis ma esimese ringiga kaotasin, ei saa kuidagi öelda, et oioi, kui kallis! Arvestades, kui vähe sa tegelikult dieedi ajal sööd, siis selle taha ka ei saa pugeda.“ Ivar soovitab mõelda läbi, palju on tulemas üritusi, mis võivad dieeti segada ning selles osas ette mõelda. „Dieet on odav, aga hiljem garderoobivahetus võib minna kalliks,“ lisab mees muiates.
“Olen südamest tänulik Dr Simeonsi dieedile ja soovitan seda kõigile, sest kaotada pole midagi,” sõnab Ivar lõpetuseks.