Eve: “Dr Simeonsi dieet sobib ideaalselt ka vanemas eas inimestele”

“Kaotasin Dr Simeonsi dieedi 23-päevase dieediringiga 7,5kg ning tahaksin oma teekonnaga julgustada ka teisi vanemaealisi kaalulangetust ette võtma. Igaüks saab sellega hakkama, Dr Simeonsi dieet aitab kõigil kaalu langetada,” sõnab Eve.

Naise sõnul on probleem kõrgemas eas levinud. “Paljud mu sõbrannad on kurvalt nentinud, et 50-60 eluaasta paiku hakkavad lisakilod salakavalalt tekkima, kuid alla võtta enam ei õnnestu. Ainevahetus aeglustub ja mis seal salata, liikumist ja trennitegemist jääb vähemaks,” sõnab Eve.  Sama lugu oli ka tal endal. “Kaalunäit oli masendav, enda peegelpidi vaatamine ajas südame pahaks, aga lahendust olukorrale ei paistnud. Kaalusin juba 97 kilo ja mõtlesin, et kaugel see maagiline 100 kilo piir enam on …” Kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem. “Kuulsin ühe oma tuttava kogemustest Dr Simeonsi dieediga. Ta oli kaotanud 30 päevaga 10kg – mõtlesin, et miks mitte ka ise seda proovida. Kui tema suutis, suudan ka mina!” jagab naine dieedieelseid mõtteid.

Eve on terve elu kaaluga kimpus olnud. “Mulle meeldivad maitsvad toidud. Ilma aeg-ajalt kaalu langetamata oleksin jõudnud raudselt kolmekohaliste kaalunumbriteni. Seega olen ära proovinud pea-aegu kõik populaarsemad dieedid, alates Herbalife`st ja lõpetatades Atkinsiga,” räägib dieeditaja. Lisaks on naine käinud paastulaagris ja teinud ise veepäevi. Kõigist alternatiividest on kasu olnud, aga erinevatel põhjustel ühtegi varem läbiproovitud lahendust Eve ei suutnud või ei saanud ette võtta. “Dr Simeonsi dieedist polnud ma varem kuulnud, aga teiste edulugusid lugedes hakkasin uskuma, et selle abil saan ka mina kaalunumbri taas allapoole liikuma. Tellisin dieedipaketi ära ja hakkasin esimesel võimalusel pihta.”

Peamine hirm dieeti alustades oli, et 500kcal on päevanormina liiga väike ja organism läheb säästureziimile või tekib näljatunne. “Huvitaval kombel oli just dieedi esimest nuumamise etappi raske läbi viia. No maitsvaid asju süüa mulle ju meeldib! Aga ilmselt olin oma aju juba häälestanud mahavõtmise lainele ja suur söömine hakkas vastu,” jagab Eve mõtteid. Kuigi ettenähtud lisakilo saavutada ei õnnestunud, läks dieedipidajal üleminek järgmisesse etappi valutult. “Algul langes kaal rohkem kui kilo päevas ja imestasin, et kuidas see üldse võimalik on. Hiljem küll tempo aeglustus, aga samas hakkasid kaduma sentimeetrid, esmalt vöökohast ja hiljem ka muudest kohtadest.”

Lisaks edukale kaalu langemisele kiidab Eve Dr Simeonsi dieedi plussina, et tal ei tekkinud kõhukinnisust. “Iga muu dieediga, kui vähem sõin, muutus seedimine aeglaseks ja pidin kasutama mingit lahtistava toimega teed. Seekord seda vaja polnud ja enesetunne oli hea,” on naine õnnelik. “Suur väljakutse oli minu jaoks aga magama jäämine. Kuna mu uni on viimasel ajal kehvavõitu olnud, siis tühjema kõhuga oli raske uinuda. Selleks puhuks jätsin endale reservi ööseks ühe õuna, mille söömise järel uni tuli.”

Stabiliseerimise perioodi otsustas Eve organism ette võtta planeeritust varem. “Kavatsesin dieeti pidada umbes 30 päeva, aga 3. nädalal lõpetas kaal jonnakalt langemise. Tegin õunapäevi, aga ka see ei aidanud. Tuli leppida sellega, et mu keha oli ilmselt otsustanud, et ta rohkem ära ei anna,” räägib Eve, kes pidas konsultandiga nõu ja lõpetas dieedi 23. päeval. “Targem on teha uus dieediperiood järgi, kui punnitada edasi  ja oodata, kuni seisakuperiood lõpeb. Sest kui kaal praktiliselt enam ei langenud, hakkas ka entusiasm kaduma.” Kokkuvõttes lõpetas Eve dieediringi 7,5kg kergemana. “Tegelikult polnud ma nii suurepärast tulemust alustades julgenud lootagi.”

Stabiliseerimisperioodi on kaalunumbri kinnitamiseks peale kaalulangetust vaja teha kolm nädalat. “Pidasin stabiliseerimist 2 nädalat ja tasahilju hakkasin lisama ka süsivesikuid oma toidusedelisse. Kaal 90kg püsis kenasti kuni puhkusereisini, kus oli kõik hinnas pakett…” Eve tunnistab ausalt, et võttis reisil 1,5kg juurde. “Õnneks mul on nii või naa plaanis minna uuele ringile, millega selle väikese kõrvalekalde tasa teen. Selle teadmisega nautisin häid sööke ja jooke südametunnistuse piinadeta. Mu süda on rahul, sest tean nüüd, et mul on kaaluprobleemile hea lahendus olemas,” kiidab naine.

Eve on kindel, et Dr Simeonsi dieet aitab kõigil kaalu kaotada, isegi vanemas eas. “Näljatunnet pole ja lubatud toiduainetest saab maitsvaid toite kombineerida. Hiljem kuulsin veel mitme oma tuttava käest, et nad teevad kord aastas dieedikuuri läbi ega pea ülekaalu pärast enam muretsema. Ja tervisele mõjub selline kergema toitumise periood väga hästi!” soovitab Eve kõigil omal nahal ära katsetada.

 

Kui Eve lugu oli Sulle inspiratsiooniks ning soovid samuti alustada oma teekonda saledama kehani, telli Dr Simeonsi dieedipakett SIIT