Elena: “Toitumisnõustaja toel langes kaal 40 päevaga 1okg”

“Kaotasin Dr Simeonsi 40-päevase dieediringiga 10kg. Kaal langes näljatundeta, stressivabalt ning sealjuures polnud vajalik trenni teha. Toitumisnõustaja oli programmi läbimisel abiks ja vastas küsimustele kui vaja,” räägib Elena Tallinnast.

“Olen olnud kaaluprobleemidega kimpus juba paarkümmend aastat,” räägib naine, kelle jaoks ülekaalu probleem sai alguse rasedusega. “Esialgsed lisakilod tulid juurde emaks saamise ja olemisega. Sellele on lisandunud pidev kiire ja pingerikas tööelu, kus ei olnud aega jälgida tervislikke eluviise,” sõnab Elena.

“Olen proovinud erinevaid dieete ja trenne, aga päris soovitud tulemuseni varasemalt ei õnnestunud jõuda.” Elena on kasutanud varasemalt nt Neera siirupit mitmeid kordi. “Minu kogemus oli see, et esimese kahe korraga sain umbes 20kg alla. Edaspidi proovisin veel, aga ei suutnud enam seda maitset taluda.” Paljudele tuntud kapsasupidieeti on naine samuti mitmed korrad proovinud. “Lisaks olen käinud aastaid personaaltreeneriga jõusaalis ja tema juhendamisel ka toitumist jälginud.” Elena kaalulangetust on varjutanud aga ka terviseprobleemid. “Paari viimase aastaga on mu selja kulumise haigus minu füüsilist liikumist piiranud ning väljakirjutatud ravimid ka kaasa aidanud kaalutõusule.”

Dr Simeonsi dieedini jõudis naine sotsiaalmeedia reklaami kaudu. “Lugesin inimeste edulugusid ja tundsin, et tahan “kirjutada” ka enda loo.” kirjeldab Elena oma teekonna algust. Suureks plussiks selle dieediprogrammi puhul oli ka asjaolu, et kaalulangetuseks pole tarvis trenni teha.

“Tellisin paketi ära ja olin siiralt põnevil. Sättisin oma dieedi alguse aastavahetuse peale, et siis nuumamise päevadel saaksin osa aastavahetuse heast paremast ja uuel aastal võisin alustada kerge südamega kaalu langetamist, tundmata tunnet, et olen end millestki ilma jätnud,” planeeris Elena programmi läbimist taktikaliselt. “Tegelikult  ju teadsin, et kaalu langetades saan kergema enesetunde ja parema tervise.”

Kõige harjumatum oli dieedipidaja jaoks hommikuti terade võtmise ajaks end üles ajada ja hommikusöögi ära jätmine. “Veidi pingutust nõudis igaks päevaks töö juurde ka söögi kaasa tegemine. Aga uue režiimiga harjusin ruttu,” lisab ta. Kõige väljakutsuvam oli naise jaoks harjumatult suur juurviljakogus menüüs, kuid keskendudes eesmärgile, sai ka sellega hakkama. “Kõige rohkem meeldisid mulle õunapäevad, erti meeldis kaalunäit peale õunapäeva!” muigab Elena, kes sarnaselt paljudele dieedipidajatele kasutas õunapäevi, et kaalulangust kiirendada. “Esimesel õunapäeval suutsin kogu õunakoguse ära süüa, hiljem aga tekkis olukordi, kus päeva lõpuks oli osa õunakogusest söömata. Aga toimis ikka!” Veel meeldisid dieedipidajale kapsarullid ja kohupiim aurutatud õunaga.

“Hea oli see, et kui tekkis küsimusi ja arusaamatusi, siis mul oli toeks väga tore konsultant Julia,” kiidab naine toitumisnõustaja rolli dieedipidamise keerulisematel hetkedel. “Jooksvad küsimused olid peamiselt toiduainete koostise kohta ja toitumiskava jälgimise kohta. Näiteks päris dieedi algul küsisin, kas võib korraga üht või kaht sorti valke tarbida, küsimused näkileibade kohta,” kirjeldab dieedipidaja. Kokkuvõttes polnud programmi järgimine väga raske. “Kaalunumber hakkas peale nuumamispäevi kohe langema ja silmal oli hea seda näha. Enesetunne muudkui paranes ja energiat tuli juurde. Seelikud hakkasid isegi vaikselt laiaks jääma,” naerab Elena.

“Kuna oleksin tahtnud isegi tegelikult kaalu veel langetada, siis stabiliseerumise protsessis oli raske leppida sellega, et oli vaja pidur peale panna,” räägib naine, kuidas kaalulangus võib isegi väikest hasarti tekitada. Kuid keha vabastab üleliigset kaalu omas tempos ning seda tuleb aktsepteerida ning mõistusega asja võtta.

“Soovitan soojalt kõigile, kes soovivad kaalu alandada, Dr Simeonsi dieedi läbimist. Mina selles protsessis näljatunnet ei tundnud ja igasugused isud magusa järele kadusid ka ära,” räägib naine ning lisab, et kaalumuutused ei jäänud ka lähedastel märkamata. Kui esialgne hirm võib tekitada kartusi ebameeldiva enesetunde osas, siis Elena kinnitab vastupidist. “Halba enesetunnet ei tundnud ning hea väljanägemine ei lasknud end kaua oodata! Plaanin kindlasti teisele ringile minemist,” lisab ta.

 

Kui Elena lugu oli Sulle inspiratsiooniks ning soovid samuti alustada oma teekonda saledama kehani, telli Dr Simeonsi dieedipakett SIIT