Eeva Helme -18kg: “Kogu kaalulangetuse teekond on olnud äärmiselt kena kogemus

“Ma ei uskunud dieedipaketti tellides, et kaalu on võimalik langetada näljatundeta – pidasin seda pigem müügitrikiks. Kuid see vastab 100% tõele ja tegelikkuses on kogu kaalulangetuse teekond olnud äärmiselt kena kogemus. Lisakilod kadusid ilma igasuguse piina, nälja või kurnatuseta,” sõnab Dr Simeonsi dieediga 18 kilo kaotanud Eeva Helme.

Kaaluprobleemid pole Eevale kunagi väga tuttav teema olnud, sest on elu jooksul olnud enamasti tervislikus kehakaalus. “Pärast viienda lapse sündi ei tahtnud rasedusega kogutud kilod kaduda ning paari aastaga õnnestus mul end tublisti ka ise kosutada.” Inspiratsiooni varasema peegelpildi poole pürgida sai naine Anneli Lahe kaalulangetuse eduloost Dr Simeonsi dieediga. “Ma ei olnud oma kaaluga rahul eelkõige enesetunde pärast, aga ei osanud midagi ette ka võtta, sest oma algatused ei kandnud vilja. Kui lugesin ajakirjanupukest Annelist, siis mõtisklesin paar päeva ja sirvisin programmi kodulehte ning otsustasin tellida.”

Eeva ja Martin Helme oma 20. pulma-aastapäeval, mai 2021. Foto: Taavi Sepp

Kaalulangetus toob rohkem energiat

Paketi saabumiseni kasutas Eeva aega vaimseks ettevalmistuseks. “Otsustasin, et ma teen kõik viimseni õigesti, sest ma ei tahtnud minna oma pereliikmetele nädala pärast ütlema, et sellest siiski ei tulnud midagi välja.” Ta luges dieedijuhendi hoolega läbi ja mõtles enda jaoks plaani valmis. “Kõige olulisem teadlik valik oli see, et otsustasin dieedipaketi hinna sees olevat tugiisikut kindlasti kasutada, ka kõige piinlikumana tunduvate küsimuste korral.”

Enesetunne oli Eeval esimesest nädalast alates suurepärane ja on seda jätkuvalt. “Mul on nii palju rohkem energiat kõiksugu asju teha ja tuju on ka jube hea. Olen täiesti kindel, et minu tervis on palju parem kui varasemalt. Seda näitab ka kehamassiindeksi võrdlus.” Kõige üllatavam oli Eeva jaoks, et esimesest päevast peale polnud raskusi perele süüa teha. “Ma ju ise neid maitsvaid toite puutuda ei saanud. Oi, missuguseid toredaid roogi ma neile kokkasin! Kui mõte isegi läks vahepeal toidule, siis küsisin endalt, et aga kas mul tegelikult on kõht tühi? Vastus oli ei.”

Samal ajal kui Eeva perele kartuleid ja kotlette tegi, valmisid dieedimenüüs lubatud toidud kiirelt ja vaevata. “Sõin tihti aurutatud lillkapsast ja brokkolit koos kanafilee või kalaga. Õnneks ma magusasõber pole kunagi olnud, seega sellest loobumine polnud ka probleem.”

Tulemuse säilitamine on tõeline eksam

“Minu kaalulangetus kulges dieedikonsultandi eriloal tavapärasest 40 päevast pikemalt tasa ja targu kulgedes, kokku 63 päeva ning kaotasin ligi 18 kilo. Saavutasin oma püstitatud eesmärgi, selliseks nagu 20-aastaselt enam ei ihkagi.” Naine on väga rahul, et võttis dieediteekonna ette. “Olen iseendale väga tänulik, et otsustasin dieeti teha ja tänan ka südamest oma konsultant Egle Wilkiet, kes superpositiivse suhtumisega oli ja on alati käeulatuses.”

Eeva meelest algab dieedi järgselt aga tõeline eksam – kavatseb edaspidi endale kõike lubada, aga olla sealjuures kindlasti tulemuse hoidmise huvides mõõdukas. “Võtan kindlasti programmi läbimisest kaasa mitmeid põhimõtteid. Mulle hakkab alles kohale jõudma, et oma vanuses ei saa ma toituda nii nagu nooruses. Eelistan nüüd kehale kergemaid valikuid, näiteks kanahakkliha ja 10% hapukoort. Tomatisupp jääb kindlasti menüüsse, sobib hästi nii kodujuustu kui tuunikalaga.” Eesmärgiks on hoida praegust tegutsemistahet. “Head enesetunnet ja energiat on võimalik säilitada siis, kui ebatervislikud harjumused jäävad seljataha. Käisin varasemalt kolm korda nädalas tempokal kepikõnnil, kavatsen seda uuesti tegema hakata.”

Eeva sõnul on arusaadav, et kõigile inimestele ei pruugi dieedi abil kaalulangetus sobida. “Loomulikult on õige jutt, et tuleb hoida tervislik toitumine ja liikumine tasakaalus, kuid sageli on kogunenud ülekaalu taga igaühel meist oma lugu ja on nii tore, et on üks võimalus selle dieedi näol tehtud vigu parandada. Omast kogemusest leian, et kui dieeti teha nagu ette nähtud ja suhelda oma konsultandiga, siis on tõenäosus õnnestumiseks väga suur! Seda näitab ka Dr Simeonsi dieedi Facebooki tugigrupist läbi käinud suur hulk rõõmsaid inimesi, keda see on aidanud.”

 

Eeva Helme kaalulangetuse lugu kajastas ka ajakiri Kroonika, 20. mai 2021

Kui Eeva Helme lugu oli Sulle inspiratsiooniks ning soovid samuti alustada oma teekonda saledama kehani, telli Dr Simeonsi dieedipakett SIIT