Marianne: Dieet aitas kaotada 28kg, paranes enesetunne ja unekvaliteet

Kui tahad kaalu langetada, siis see on just õige dieet! Kolme dieediringiga olen maha võtnud 28kg. Kogu enesetunne paranes ja samamoodi ka unekvaliteet.” räägib Haapsalust pärit õpetaja Marianne.

Marianne hindab liikumist väga – tegeleb rahvatantsuga, käib kepikõndi tegemas ja jalgrattaga sõitmas. “Olen teinud ka mitmeid dieete ning olnud kaalujälgija,” räägib naine, kellel on kogemust olnud nii jaapani, rohelise tee, juurvilja-puuvilja dieetidega ning on käinud isegi ühes rasvapõletusgrupis kaalu langetamas. “Proovisin ka Hollywoodi salenemissaladusi järgida, aga kuna tegemist pole tasakaalustatud toitumisega, sain tagasilöögi kaalutõusu näol.”

Nagu paljudel inimestel, on Marianne peamiseks kaalukõikumiste põhjuseks stress. “Vahet pole, mida söön, ikka kaal tõuseb.” Selle lisaks vaevavad naist ka ainevahetuse häired, mis kaalutõusule hoogu juurde andsid. “Vanusega tuleb ju ka kilosid, aga neid ei tohi tulla nii palju,” tõdes kaalulangetaja nähes kõrvalt, kuidas dieedid ei mõjunud ning kaal kasvas. “Kui kõigele vaatamata, mis ma kaalulangetamiseks tegin, lõi ette 120kg, pani see mind mõtlema ja pingutama oma tervise nimel.”

Dr Simeonsi dieedi avastas õpetaja juhuslikult. “Lihtsalt, internetis jäi silme ette artikkel dieedi kohta. Süvenesin sisusse ja tegin otsuse alustada,” räägib naine, kuidas tal endiselt oli lootust leida endale sobilik lahendus. “See oli võimalus kaotada vöölt ohtlik rasvarõngas ja seega ma ei mõelnud millelegi muule enam. Tahtsin ikka veelkord üritada.”

Dieediprotsess kulges sujuvalt ning murevabalt. “Eks see nuumamise aeg oli veidi imelik, sest kui pead palju rasvarikast toitu sööma, siis ei taha,” räägib naine dieedi esimesest faasist, kuid nendib, et see oli õnneks vaid paaripäevane periood, mille üle elas. “Iga algus on raske, kuid kui oled motiveeritud, siis pole ju keeruline teha seda, mida tahad.” Rõõmu ja innustust annab naise sõnul justnimelt iga päevaga vähenev kaalunumber. “Kui igal hommikul kaalule astudes näed kaalulangust, siis on ju super tunne, et teed õiget asja!”

Kõige rohkem meeldis dieedipidajale see, et polnud vaja mõelda, mida süüa. “Läks hästi, sest toitained, mida armastasin süüa, olid kõik valikute hulgas. Ainus, millest puudust tundsin, oli leib,” räägib naine, tunnistades et selle vastu oli isu suur ja ainuüksi leivalõhn tegi suu vesiseks.

Kaalulangetusejärgne aeg ehk stabiliseerimine läks Mariannel enda arvates üllatavalt hästi. “Algul isegi kehakaal langes, kuigi ei tohtinud. Aga mõne päeva pärast saabus stabiilsus.” Naine tunneb, et dieet mõjus hästi ka ta tervisele. “Muutusin reipamaks ja jaksu tuli juurde. Kogu enesetunne paranes ja samamoodi ka unekvaliteet.”

Mariannel vähenesid ühe dieediringiga mõõdud keskmiselt 10cm. Talje vähenes 10cm, kõhuümbermõõt 12cm ja reitelt 9cm. “See dieet on juba sellepärast hea, et on olemas isiklik konsultant, kes aitab sind kõiges. Mul oli selleks suurepärane Julia!”, kiidab naine dieedispetsialisti igakülgset tuge. “Kui tahad kaalu langetada, siis just see on õige dieet. Kindlasti kaotad sisemist kõhurasva, mis on ohtlik tervisele.”

 

Kui Marianne lugu oli Sulle inspiratsiooniks ning soovid samuti alustada oma teekonda saledama kehani, telli Dr Simeonsi dieedipakett SIIT