Dr Simeonsi dieet pälvis “Buduaar Ilulemmik 2021” tiitli nii žürii kui rahva hääletuse tulemusena. Programm on oma lihtsuse ja efektiivsuse tõttu võitnud paljude eestlaste poolehoiu. Oma kogemust dieedi läbimisel jagavad žüriiliikmed Marge Tava ja Kaidy Joala.

Ligihiilivad kilod

Marge Tava kaotas Dr Simeonsi dieedi lühikese versiooniga 6 kilo.

Nagu paljudel naistel, andis vaikselt kasvav kaalunumber endast märku just viimase aasta jooksul. “Kodune isolatsioon kasvatas keha ümbermõõte ikka tublisti. Kui ehmatusega avastasin, et olen 7 kilo raskem, siis pikka mõttepausi polnud. Kuna mehe kaalunumber vajas samuti korrektuuri, sai dieet perele välja kuulutatud päevapealt,” sõnab Kaidy, kellel juba varasem aastatetagune kogemus programmiga olemas. “Tahtsin meid võõrutada pidevast näksimisest keha puhastamise ja liigsetest kilodest vabanemise eesmärgil.”

Marge eesmärk oli sarnane, ent ootused madalamad, sest alustas oma elu esimest dieeti. “Soovisin jälle oma normaalkaalu tagasi saada, sest viimase aastaga oli kehakaal tõusnud 5 kilo.” Kõige suurem ebakindlus oli just distsipliini osas. “Ma ei olnud väga kindel, et pean vastu tavapärasele magusaisule ja teistele süüa tehes.”

Leidlik kokkamine

Dieedi ajal on toiduainete valik küll piiratud, kuid annab siiski võimaluse loominguliseks lähenemiseks. “Mul oli alguses hirm, kuidas väiksema kaloraažiga hakkama saada, kuid tegelikkuses oli ettenähtud normi keeruline täis saada. Lubatud valiku hulgas oli palju minu igapäevaseid toiduaineid, seega tihti oligi vaid rasvaine tarvis välja jätta,” sõnab Marge, kelle lemmikuiks olid rohelised salatid grillitud kana ja krevettidega ning hakkliha-kapsahautis, millele õli asemel lisas nüüd apelsinimahla ja ürte.

Kaidy sõnul on suureks abiks Dr Simeonsi dieedi Facebooki tugigrupp, kus tuhanded dieedisõbrad oma nippe jagavad. “Aastaid tagasi sõbrannaga dieeti tehes jäime üksikute kombinatsioonide juurde, kuid seekord oli tõesti üllatus meeletu, kui nägin milliseid huvitavaid toite on võimalik teha.” Pere kindel lemmik oli shirataki-nuudliroog, mis ka külalistelt rohkelt kiidusõnu saanud.

Energiat kui palju

Mõlemad naised kinnitavad, tundsid end dieedi ajal väga hästi. “Iga nädalaga tuli energiat aina juurde. Loomulikult tunneb iga naine end oma ideaalkaalule lähenedes enesekindlama ja kaunimana, see andis palju motivatsiooni,” sõnab Kaidy. Ajutine tüdimus tekkis 40 päeva jooksul vaid ühel korral, kui kaal paar päeva jonnakalt paigal seisis. “Ülekilodest vabanemine lisab alati energiat, isegi kui kaotada pole palju. Enesetunnet tõstab tublisti ka see, kui mahud jälle oma vanadesse riietesse,” lisab Marge.

Väljakutsed ja tulemused

Dieediaegse elurütmiga harjumine võttis mõlemal naisel veidi aega. “Palju oli planeerimist ja poes käimist, sest tegin ka mehele toidu kaasa. Kolmandast nädalast oli paras tegu ka kaloraaži täis süüa,” sõnab Kaidy. Marge sõnul oli esialgu harjumatu hommikusöögi vahele jätmine, millega varasemalt nii harjunud oli. Kõige keerulisemaks väljakutseks peab aga dieedijärgset kaalunumbri hoidmise perioodi, et tulemus kinnistada. Algselt kardetud magusaisu aga ei tekkinudki.

Kaidy Joala kaotas Dr Simeonsi dieedi täispika versiooniga 10 kilo ning elukaaslane 15 kilo.

Eesmärgid said kindlameelselt täidetud. “Soovisin 23 päevaga kaotada 5 kilo – õnnestus 6 kilo kaotada, ent stabiliseerimisel tuli enda patustamise tõttu 1 kilo tagasi, seega lõpptulemus jäi täpselt õige ning ka ilusti püsima,” sõnab Marge. Perega koos dieedi läbinud Kaidy võttis ette täispika 40-päevase versiooni. “Võtsin alla 10 kilo ehk siis saavutasin sama kaalunumbri, mis mul oli 20-aastaselt. Mehel õnnestus koguni 15 kilo kaotada.”

Puuviljapäev jääb Kaidy sõnul salanipiks ka edaspidi. “Terve pere menüü on dieedi järgselt muutunud tervislikumaks. Õuna- või mustikapäev on pidusöömingute järel nii hea lahendus, mille abil kaalu normis hoida.” Terve elu teadlik toituja olnud Marge nõustub samuti. “Õunapäev on tõesti väga hea! Lisaks võtan dieedi läbimisest kaasa lihtsad nipid, mille abil igapäevastes toitudes kaloraaži vähendada.”

Julgustust teistele

“Dr Simeonsi dieedi suurim eelis on konsultandi olemasolu. Isegi kui teed programmi üksi, on ta vaid ühe telefonikõne või kirja kaugusel. Ainus kindel soovitus on mittemingisuguseid möönduseid teha. Toidusedelist tasub rangelt kinni pidada, aga sealjuures saab olla ka loominguline – erinevate kombinatsioonide katsetamine pakub palju avastamisrõõmu,” sõnab Kaidy ning julgustab ka mitte kartma ajutisi tagasilööke. “Vahel võib kaalunumber sik-sakitada, kuid see on mööduv nähtus. Toidupäeviku pidamine teeb kindlasti dieedi läbimise lihtsamaks. Peamine on uskuda iseendasse ja olla positiivne!”

Marge sõnul on kõik motivatsiooni ja prioriteetide küsimus. “Elu on pikk ja dieediperiood sellega võrreldes väga lühike. Kui on soov riietesse mahtuda, parem välja näha ja tervem olla, siis parem ohverdada lühiajaliselt oma isud, kui elada pikaaegselt elu, millega pole rahul.” Kõige olulisem soovitus on aga juhiseid järgida. “Kui tahad kaalu langetada, tuleb reeglitest kinni pidada. Isegi väikesed kõrvalekalded võivad kaalu seisma panna või hoopis tõsta. Kõik kogevad elus tagasilööke ja kiusatusi, aga õnneks teame, et mida kiiremini olukorrast välja tuleme, seda kiiremini jõuame ka sihile!”

Mis on Dr Simeonsi dieedi eelised?

 

  • Kindlad tulemused. Kui inimesel on liigset varurasva, siis reegleid järgides on võimalik 40 päevaga kaotada 8-15kg ning lühema 23-päevase versiooniga vähemalt 5kg. Eelkõige näidustatud ülekaalulistele ja rasvunutele.
  • Personaalne tugi. Iga inimese kaalulangetus on erinev, seetõttu on kindlasti julgem teekonda ette võtta spetsialisti toel. Personaalse konsultandi roll on vajadusel reeglite piires aidata kaalulangetajal leida sobivad lahendused parima tulemuse saavutamiseks.
  • Keha saab vajaliku toitainete hulga. Programmi kaalulangetuse etapis saab keha 2000-4500kcal väärtuses vajalikku energiat kombineerituna varurasvadest ja toidulaualt. Menüüs on lai valik köögivilju, valguallikaid, näkileibu, marju ja puuvilju.
  • Pole näljatunnet. Päevane toidukogus on umbes 1,5kg ehk täiskõhutunne on tagatud ning tänu vajalikele toitainetele ei tunne inimene ka nälga. Isusid võib sellest hoolimata tekkida, kui muutus toitumisharjumustes on suur, seega distsipliini säilitamine on oluline.
  • Ei nõua füüsilist koormust. Edukaks kaalulangetamiseks pole tarvis täiendavaid treeninguid teha, kuid võib, kui keha on sellega juba varasemalt harjunud.
  • Oled kindlates kätes. Lisaks tiimi toitumisnõustajale on meeskonna koostööpartneriks terviseküsimustes 40-aastase kogemusega arst-dietoloog Dr Natalia Trofimova Biokliinikust.
  • Kaalunumber jääb püsima. Programm sisaldab kaalunumbri säilitamise etappi, mis aitab tulemust hoida. Lisaks saab iga kaalulangetaja juhised, kuidas edukalt tervislikku eluviisi harrastades saledat vormi säilitada. Tasakaalustatud toitumine on stabiilse kaalunumbri alus!

 

Dr Simeonsi dieet on Eestis tegutsenud 2012. aastast ning programmiga on edukalt kaalu langetanud julgelt üle 14 400 eestlase. Tutvu dieedisõprade edulugudega ja uuri lähemalt www.simeonsidieet.ee 

Allikas: artikkel ilmus ajakirjas Buduaar, juuli-august 2021

 

Kui Sa tunned, et ei saa pidevas võitluses kehakaaluga hakkama, tahad parandada tervist ning soovid oma kehale anda uue hingamise, võta ühendust meie konsultantidega, kes aitavad Sul koos Dr Simeonsi dieediprogrammiga 40 päeva jooksul alandada kehakaalu 8-15kg.

Aire Kängsep
Dr Simeonsi dieedi konsultant ja toitumisnõustaja
+372 5303 84 88

Telli Dr Simeonsi dieedipakett siit