Birgit: “Õppisin lõpuks, kuidas kehakaalu kontrolli all hoida”

AASTAGA 120KG PEALT NORMAALKAALU

“Olen kaalunumbriga võidelnud terve teadliku elu, lõpuks õppisin kehakaalu kontrolli all hoidma,” sõnab Birgit Nilisk, kes kaotas Dr Simeonsi dieedi ja toitumisharjumuste muutmise toel aastaga 48kg. “Nüüd suudan joosta, võhma ja energiat on rohkem ning enesetunne on suurepärane.”

Hiljuti 40 aasta juubelit tähistanud Birgit tunnistab, et lisakilodega võitlemine on tema jaoks alati aktuaalne olnud. “Varasemalt olin paastu usku ja see töötas kenasti. Sain selle abil vabaks ka kroonilisest selja- ja liigesevalust, ent kunagi ei teinud ma oma toitumisharjumustes püsivaid muutuseid.” Stressisöömine ja ebatervislikud valikud andsid hoogu lisakilode naasmisele. 

Sõbranna edu kannustas

Motivatsiooni elupöördeks sai Birgit sõbranna eduloost Dr Simeonsi dieediga. “Minu kaal oli saavutanud absoluutse kõrguse – 170cm pikkuse juures 120kg. Üllatusena sai programmis püsimisega kenasti hakkama mu sõbranna, kellel on üldiselt keeruline ennast distsiplineerida. Tundus, et see võiks ka mulle sobida.” Otsustuskindlalt tegi kahe lapse ema tellimuse ning juba enne paketi saabumist asus terviseäpiga harjumusi muutma. Dieediringiga alustades näitas kaalunumber juba 111kg.

“Mul ei olnud erilisi ootuseid ja hirme programmiga alustades. Mõtlesin, et halvimal juhul kaal ei lange. Esimesed paar päeva andis peavalu ja väsimusega suhkruvõõrutus selgelt tunda, ent selle möödudes tundsin end suurepäraselt ja energiat oli külluses.” Birgit on enda sõnul pigem üheülbaline sööja ning võib püsida üksikute lemmikute juures pikemalt. “Esimesel dieediringil armastasin kana, hiina kapsast, kurki, tomatit, õuna ja tuunikala erineval kujul, kuigi vahelduseks proovisin ka muud.” Konsultandi loal pikendas naine tänu heale enesetundele dieediringi 50 päevani ning saavutas kaalunumbriks 94kg.

Tagasiteed ei ole

Salenev peegelpilt andis innustust toitumisharjumusi püsivalt muuta, et vältida oravrattasse jäämist. “Pärast kaalunumbri hoidmise etappi läksin üle keto ja LCHF (low carb, high fat) toitumismudelitele, mis olid abiks umbes pool aastat, kuni ennast ammendasid.” Uuele dieediringile läks Birgit vastu juba kaalunumbriga 84kg, sihiks veel kümmekond kilo kaotada, et normaalkaal saavutada. Teistkordse programmi läbimise lõpuks oli tulemus 72kg. 12 kuuga kaotas naine kokku 48kg ning asendas rõivanumbri 52 suurusega 36-38. 

“Tervislikust aspektist on nii suur muutus igal juhul positiivne tervisele. Suudan joosta, võhma ja energiat on rohkem ja enesetunne on suurepärane.” Oma edu saladuseks peab Birgit rahulikku meelt. “Kõik on tegelikult punkti täpsusega ette antud ja ei ole vaja endal pead murda. Vahel on frustreeriv küll, kui paar päeva kaalunumber seisab või veidi juurde tuleb, kuid tasub võtta ilma paanikata. Tsüklist tulenevalt on see naistel normaalne, et keha vahepeal vett kinni hoiab.”

Birgiti eesmärk on LCHF toitumisega veel tasases tempos 5kg kaotada ning siis tulemust hoidma jääda. “Ilmselt teen Dr Simeonsi dieeti ka kunagi tulevikus, kui talvise vabalt võtmise järel on soov organismi puhastada ja taas rööpasse saada. Tunnen, et mu keha ja hing lihtsalt vajab sellist vaheldust.” Naine julgustab programmi personaalset sobivust uurima teisigi normaalkaalu poole püüdlejaid.

 

Birgiti kuldreeglid Dr Simeonsi dieediga alustajale

–  Võta rahulikult! Ära pabista ja närveeri, vaid kuula oma keha ja lase sel ka puhata.
–  Suhtle konsultandiga! Kui dieedi läbimisel tekib küsimusi või tunned, et jaks on otsas – võta julgelt ühendust. Dieedikonsultandi roll on olla kaalulangetuse teekonnal Su jaoks olemas ja toeks.
–  Ka + või 0 on okei! See on normaalne, kui erinevatest teguritest tingituna keha vahepeal vett kinni hoiab ja kaalunumber ei lange. Võta rahulikult, veendu, et püsid reeglites ja jätka rõõmsal meelel.
–  Korduval dieediringil jälgi kaalulanguse protsenti! Kehakaalu vähenedes on mõistlik ka ootuseid kaalulangusele kilodes kohandada. Selle asemel säti eesmärk hoopis protsentuaalselt lähtuvalt algkaalust.

 

Pane tähele! Dr Simeonsi dieedil on 14-päevane raha tagasi garantii! Kui tunned, et programm Sinu jaoks ei toimi, maksame Sulle raha tagasi.

Kui Birgiti lugu oli Sulle inspiratsiooniks ning soovid samuti alustada oma teekonda saledama kehani, telli Dr Simeonsi dieedipakett SIIT