Astrid: “Kaotasin 9kg. Kaal langes maagiliselt, lausa 500g päevas”

“Kaotasin Dr Simeonsi dieediga 9kg ning pole viimased 30 aastat nii vähe kaalunud. Dieedi ajal tundsin end väga hästi. Kaalu langetamine käis kiiresti – maagiliselt, lausa 500g päevas,” räägib 55-aastane raamatupidaja Astrid.

Astrid tunnistab, et liigub suhteliselt vähe ja liigne kaal kipub kiiresti tulema. “Olen proovinud erinevaid dieete ja käinud Kaalujälgijate grupis,” räägib naine varasematest kogemustest, kuid tulemused pole siiski olnud ootuspärased ega jäänud püsima.

Dr Simeonsi dieediga tutvus kaalulangetaja tänu heale sõbrale, kelle välimus peale dieedi läbimist oli vaimustav. “Polnud oma sõpra näinud pool aastat ja kui kohtusime, siis ta oli selleks ajaks kaotanud Simeonsi dieediga 18kg – nägi välja imeilus!” Sõber jagas rõõmuga kogemusi ning nii sattus ka Astrid dieedist vaimustusse ja hakkas kaalu langetama.

Naine alustas dieeti hasartselt ning tulemus oli ka igapäevaselt ootustele vastav. “500 grammi päevas vähenes maagiliselt,” kirjeldab Astrid kilode järjepidevat kadumist ja seda, kuidas igal hommikul sai tänu kaalukaotusele tõelise energiasüsti. “Kartsin küll alguses, et ei suuda grammi pealt süüa, sest isu on mul alati hea olnud,” kuid dieediprogrammiga harjudes, ei osutunud see probleemiks. Menüüga kohanemine ei võtnud samuti kaua aega. “Senini söön aeg-ajalt neid salateid ja suppe, mida sai dieedi ajal tehtud. Lemmik on tomati-kurgi-tuunikala salat.”

Dieedi teises pooles esines paar korda kaalulangetuse seisakuid. “Algus oli väga põnev, kuid kusagil 20. päeval tekkis väsimus. Rasked olid just nädalavahetused ja sünnipäevad,” kirjeldab Astrid ka keerulisemaid hetki. “Mõned tagasilöögid olid – kaal jäi seisma, sest sõin paar korda kooki selle 40 päeva jooksul, kuid siis aitas õunapäev,” ütleb naine ja kinnitab, et sellisel juhul tasub kuulata kogenud dieedispetsialistide praktilisi soovitusi. “Väga head tuge sain just dieedi läbinud sõbralt, kellelt sain nõuandeid ja retsepte.”

Palju oli abi ka Dr Simeonsi dieedi kodulehest. “See on väga hea koduleht. Täitsin pidevalt toitumise ja kaalu graafikut dieedipäevikus ja siis paar korda võttis konsultant ise minuga ühendust – jagas soovitusi.”

Kaalulangetuse järgsel perioodil läks kõik hästi. “Võtsin kokku maha 9kg ja pole viimased 30 aastat nii vähe kaalunud!” Samas tunnistab Astrid, et oli ka eneseületamist. “Enesetunne oli dieedi ajal hea, kuid väike näljatunne oli ikka vahel.” Kõige keerulisem oli perele süüa teha. “Ma isegi ei maitsnud neid toite, mida tegin,” naerab dieedipidaja.

Astridi sõnul talle dieet sobis. “Olen kohusetundlik inimene ja kui kord olen midagi lubanud, siis teen. Nii saingi oma isud kontrolli alla.” Hea meel on naisel, et ka teised said tema dieedipidamisest innustust. “Kaks inimest liitusid samuti ning ma julgustasin neid igati ja vastasin küsimustele,” rõhutab Astrid dieedi läbinute toetava rolli olulisust.

“Mul säilis aasta kaal täiesti muutumatult, nüüd poolteist aastat hiljem on ca 2kg juurde hiilinud,” räägib Astrid, unistades ideaalkaalust alla 70kg. Sinna on veidi üle 4kg minna ja seetõttu võtabki naine lähiajal taas dieediringi ette. “Simeonsi dieet on väga hea võimalus ennast ületada. Tore on kenam välja näha ja olla oma elu peremees,” lausub Astrid lõpetuseks.

Kui Astridi lugu oli Sulle inspiratsiooniks ning soovid samuti alustada oma teekonda saledama kehani, telli Dr Simeonsi dieedipakett SIIT