Annika: “Kaotasin 17kg – kaal sulas, energia tuli, enesetunne paranes, isud kadusid”

“Tuttava soovitusel proovisin ja kaotasin Dr Simeonsi dieedi ühe ringiga hormoonravi lisakilod, lausa 17kg. Ka aasta hiljem kaal endiselt säilib. Valem ongi lihtsalt reeglitest kinni pidamises,” räägib 35-aastane Annika.

Annikal on enda sõnul kehakaalu alati olnud pigem rohkem kui vähem ning seetõttu on ka aastate jooksul läbinud mitmeid dieete. “Mõned neist isegi tulemuslikult, aga mõni aasta tagasi, kui olin sunnitud läbima hormoonravi, tõusis mu kaal täiesti uutesse kõrgustesse,” sõnab naine. Kaalule lisandus 4 kuuga umbes 20kg, millest Annika proovis küll vabaneda, ent tulutult. “Küll oli dieet liiga keerukas jälgida, küll jäi puudu motivatsioonist. Vahel õnnestus isegi 5-6kg kaotada, kuid see tuli kiirelt tagasi.” Kaal kogunes ning enesetunne ja enesehinnang muudkui langesid.

“Paljud ütlesid ka seda, et kaal, mis hormoonraviga kogunenud, ei kao enam kunagi. Rumala peaga jäin lõpuks juba ka neid uskuma. Kuid siis nägin tuttavat läbimas Dr Simeonsi dieeti,” räägib naine esmasest kokkupuutest kaalulangetuse lahendusega. “Sõbranna kaotas juba esimese ringiga ligi 20kg. Algul olin küll skeptiline, aga kuud möödusid, kaal püsis ning ta oli energiline ja õnnelik,” jagab Annika lähedase kogemust.

“Tuttav korrutas mulle pidevalt, et proovi, proovi, see töötab! Kahtlesin ikka veel, aga kui ühel hommikul minu 170cm pikkuse juures kaal juba pea 92kg näitas, võtsin vastu otsuse, et aitab. Nii enam ei saa!” Tegutsema sundis ka hirm ülekaalulisusega kaasnevate terviseprobleemide ees. “Suhkruhaigus, kõrge vererõhk, südame- ja liigesehaigused. Ma ei tahtnud olla tulevikus õnnetu, paks ja haige ning koormaks oma lapsele. Otsus oli sellega tehtud.

Samal päeval võttis Annika ühendust oma tulevase dieedikonsultandiga, kelle kontaktid tuttavalt sai. “Peale kohtumist konsultandiga olin oma otsuses veelgi kindlam.” Alustades lubas naine endale, et peab dieedist väga täpselt kinni. “Soovisin tõestada endale, et see on võimalik. Algus oli raske. Dieeti ennast oli kerge jälgida aga enda toitumisharjumuste muutmine oli raske,” räägib dieedipidaja.

“Esimesel, isegi teisel nädalal olid väga erinevad isud, isegi toitude järele mida ma tavaliselt ei tarbinudki.”Annika võttis päev korraga ja iga päevaga läks asi muudkui lihtsamaks. “Isud kadusid, energia tuli, enesetunne paranes ja kaal lausa sulas,” rõõmustab naine. Annika kogemus oli aga mõnevõrra eriline. “Kuna minu kaal langes ka peale 41 päevast dieeti otsustasin veel natuke jätkata ja venitasin konsultandi abiga oma dieedi 60 päevani. Selle ajaga kaotasin 17kg.”

Stabiliseerimise aja läbis naine samuti edukalt. “Arvan, et valem on lihtsalt reeglitest kinni pidamises.” See ongi võti, kuidas kaal kõigub maksimaalselt +/- 1kg ja nii ka Annika puhul. “Mulle meeldiski selle dieedi juures kõige rohkem kindel päevakava ja kindlad toiduvalikud. Teadsin täpselt, mida tohin ja kui palju,” rõhutab dieedipidaja süsteemi toimivust.

Kaalulangetuse kõrval kõige enam hindab Annika aga eluviisi muutuseid. “Minu suhtumine toitu ja menüüvalikusse on kardinaalselt muutunud. Teen nii teadlikult kui alateadlikult hoopis teisi valikuid. Keha on rõõmus ja reibas ning vaim värske,” räägib Annika muutustest. Ka suhkru ja teraviljatoodete järele on isu kadunud. “Nälg? Seda tunnet ei tea ma juba alates dieedi teisest nädalast. Nüüd söön hommikuks puuvilju ja vahepaladeks aedvilju, lõunaks/õhtuks aedvilja ja liha või kala. Menüüs on ka muna, juustud ja kohupiim,” kirjeldab naine uusi menüüvalikuid.

Annika säilitas dieediga sarnased söögiajad, ainult valik ja kogused on suuremad. “Vett ja rohelist teed tarbin endiselt palju. Harjumuse kohaselt kaalun ennast ikka igal hommikul, et näha kuidas keha erinevatele valikutele reageerib.” Igasuguse suhkru, jahu ja valmistoidud on naine menüüst eemaldanud. “Kokkan nüüd ise hoopis rohkem, sest tahan nüüd täpselt teada, mida söön ja mida pakun oma perele,” sõnab dieedipidaja.

“Mul on nii hea meel, et selle dieedini jõudsin ja selle ette võtsin. Nii palju kiidusõnu oma muutunud välimuse kohta pole ma ammu kuulnud ja enesetunne tervise mõttes on ka suurepärane,” kiidab naine oma otsust ning on tulemusega väga rahul. “Olen alati olnud optimist ja rõõmsameelne aga nüüd tunnen, et ka mu keha on rõõmus, kerge ja õnnelik.”

Varsti plaanib Annika võtta ette veel teise ringi, et saavutada ideaalkaal. “Kõigile, kes veel kahtlevad, kas teha see protsess läbi või mitte ütlen, et võtke enda jaoks see otsus vastu ja tehke ära, sest peale kaalu pole teil ju kaotada midagi!” sõnab naine lõpetuseks.

 

Kui Annika lugu oli Sulle inspiratsiooniks ning soovid samuti alustada oma teekonda saledama kehani, telli Dr Simeonsi dieedipakett SIIT