Aivar: “Tervislik kehakaal ja parem tervis käivad käsikäes – see on suurim kingitus!”

“Programm muutis mitte ainult toitumisharjumusi, vaid kogu mõtlemist ja suhtumist oma ellu ja tervisesse. See eristabki Dr Simeonsi dieeti teistest dieetidest, et paneb aju õiges suunas tööle ja sa teadlikult ei lase enam kilodel tagasi tulla,” sõnab 59-aastane kaugsõidu autojuht Aivar, kes kaotas kahe Dr Simeonsi dieediringi abil 31 kg ning naudib nüüd stabiilset kaalunumbrit ja elu, mille normaalne osa on parem tervis.

Teekond sobiva meetodini

Mehe sõnul mängis kunagises kehakaalu tõusus olulist rolli töö iseloom. “Kaal algas kerkima umbes 11-12 aastat tagasi, kui igapäevane töö muutus nii, et olin kõik ööd laevades Soome-Rootsi vahel. Vähene liikumine ja valel ajal toitumine pani palli veerema.” Omal käel olukorda lahendades sai ka mõnda toitumiskava proovitud, ent need jäid kiirelt pooleli. “Põhjuseks kas liiga keerulised menüüd, mida reisil olles raske valmistada või lihtsalt tööoludesse mitte sobivad dieedid. Ka käimisest ja jalgrattasõidust üksi ei saanud asja.”

Dr Simeonsi dieedini jõudis Aivar peretuttava kaudu, kes ise oli parasjagu programmi läbimas. “Ta oli enne ka teisi dieete pidanud, kuid väitis, et just see on kõige efektiivsem. Lugesin kõigepealt raamatu läbi ja leidsin, et ometi on mulle sobiv võimalus. Lubatud toitude nimekiri polnud pikk ja kõike võis normaalselt maitsestada. Ma vihkan magedat toitu!” naerab mees. Dieediteekonna alguses sai kirja 115kg kehakaal 177cm pikkuse juures. “Lootsin midagi ikka maha saada!” 

Ületatud ootused

Programmi esimene kosumise etapp Aivaril väga hästi ei õnnestunud. “Juurde tuli vaid 300 g. See-eest teise dieedipäeva hommikul olin juba 1,2 kg kergem. Siis tekkis ikka väga suur entusiasm! Alguses oli igapäevane kaalulangus umbes 800 – 1200 g, hiljem tempo veidi aeglustus, aga väga harva esines päevi, kus langes number vähem kui 400 g.” Kuna kõik kulges isegi paremini, kui oli julgust loota, siis isikliku konsultandi tuge aktiivselt polnudki tarvis. Toiduvalikud olid meeltmööda ja väikesest valikust hoolimata nauditavad. “Ise ma eriti menüüsid ei leiutanud, pigem laveerisin etteantutega. Minu lemmikuks olid puuvilja vahepalad. Organism ei nurisenud üldse, ka näljatunnet ei esinenud. Kaal kukkus üpris stabiilselt, vaid ühel korral pidin õunapäeva tegema. Kuna enesetunne oli hea, pidasin dieeti 42 päeva ja saavutasin kaalunumbriks 92.3 kg.”

Uued harjumused ja parem enesetunne

Stabiliseerimise ajal kadus veel 3 kg. “Algul lihtsalt ei osanud piisavalt süüa. Enesetunne oli hea ja otsustasin, et kui kaal tahab kaduda, siis las läheb.” Aivar tegi kaks kuud hiljem veel ühe lühikese dieediringi ning nüüd püsib kaalunumber juba üle poole aasta stabiilselt 83 – 84 kg juures. “Tänasel päeval toitun üldiselt küllaltki sarnaselt dieediaegsete toitumisvalikutega. Igahommikune kaalumine annab infot, kuidas käituda ja vajadusel reguleerin.”

Aivari sõnul on kaalulangetus mõjunud väga hästi ka tervislikele näitajatele. “Vererõhk läks dieediga normi, samuti paranes üldine jõudlus ja vastupidavus. Käin jälle hea meelega treppidest! Eriline tänu ka sõpradele ja tuttavatele, kes kogu see aeg on positiivsust juurde süstinud. Dr Simeonsi dieeti julgen soovitada kõigile, kes arvavad, et ei saa hakkama keeruliste dieetidega või oma tahtejõuga. Sellega saab hakkama ja kuna tulemus on nii kiire, siis stiimul kasvab veel kiiremini. Pealegi, kaotada liigset kehakaalu ja parandada samal ajal oma tervist on suurim kingitus!”

Kui Aivari lugu oli Sulle inspiratsiooniks ning soovid samuti alustada oma teekonda saledama kehani, telli Dr Simeonsi dieedipakett SIIT